APA - akcelerator Waves dla wtyczek

24 lipca 2005, 22:08
Producent: Waves
Waves prezentuje dwa nowe akceleratory pozwalające na łatwe uruchamianie szeregu CPU-żernych wtyczek tej firmy.  APA używają połączenia ethernetowego aby umożliwić zgrupowanie razem kilku jednostek APA lub nawet lub nawet dzielenie się nimi przez kilka odrębnych komputerów. Dostępne są dwa modele APA. APA32 to jednostka w obudowie typu rack, natomiast APA44-M to mobilne urządzenie pół-rackowe dysponujące mocą obliczeniową o 30% większą. [img:1]Zestaw umożliwia zamontowanie dwóch urządzeń APA44-M na jednym racku. Maksymalna ilość modułów możliwych do podłączenia wynosi 8. Można je także łączyć z kilkoma oddzielnymi komputerami poprzez odpowiednią konfigurację V-LAN ; możliwe jest podłączenie maksymalnie 8 urządzeń APA do jednego komputera.

System APA używa nowego oprogramowania typu Netshell, które jest dołączone do każdego nowego zestawu Waves’a, zawierającego kompatybilne z Netshellem wtyczki. Żadna specjalna autoryzacja nie jest wymagana ani dla Netshella ani dla urządzenia APA; użytkownicy muszą jedynie uaktualnić swoje Waves-owe plug-iny do wersji kompatybilnych z Netshell. Jest to krok w kierunku odejścia od konwencjonalnych rozwiązań DSP, które wymagają odpowiedniej karty w komputerze lub sa przywiązane do jednego konkretnego systemu. APA32 pozwala na użycie 6 pogłosów IR-1, 9 korektorów linearnych i 12 wtyczek typu Multiband Processor przy 44.1 kHz częstotliwości próbkowania. Zastosowanie Ethernetu oznacza większą łatwość w korzystaniu z urządzenia. Dodatkowo APA pozwala jego użytkownikowi na maksymalne wykorzystanie mocno obciążających CPU plug-inów, które nie są w stanie działać na konwencjonalnych akceleratorach np. wtyczka pogłosowa IR-1 Convolution Reverb. Otwiera to pole dla nowych, bardziej zaawansowanych algorytmów DSP, dla których moc obliczeniowa komputera jest niewystarczająca.

Użytkownik ma możliwość wyboru, jak uruchamiać wtyczki – na hoście-komputerze, z karty TDM czy z APA. Jest to ważne ponieważ nie wszystkie wtyczki prawidłowo działają na procesorach zewnętrznych, możliwość wyboru pozwala na maksymalną elastyczność. Typowe ustawienie powinno wyglądać w taki sposób, żeby najbardziej obciążajace moc obliczeniową wtyczki obsługiwane były przez APA a reszta przez komputer. Latencja, która pojawia się w przypadku urządzenia APA, jest zgłaszana komputerowi i eliminowana w większości aplikacji DAW poprzez kompensację opóźnienia.

Wtyczki Waves’a kompatybilne z urządzeniem APA to:
> L3 Multimaximizer,
> L3 Ultramaximizer,
> IR-360 Surround Parametric Convolution Reverb,
> IR-1 Parametric Convolution Reverb V2,
> IR-L Light Convolution Reverb,
> Linear Phase Equalizer,
> Linear Phase Multiband,
> C4 Multiband Parametric Processor,
> Renaissance Reverb,
> Renaissance Channel,
> SoundShifter,
> Morphoder,
> TransX oraz Q-Clone.

APA jest kompatybilny z platformami Mac i PC, współpracuje także z najbardziej popularnymi systemami DAW.

Obsługiwane przez APA programy to :

w przypadku Macintosha
- ProTools 6.9,
- Cubase SX 3.0.2,
- Nuendo 3.0.2,
- Logic Pro 7.1
- Digital Performer 4.52.

a w przypadku peceta
- ProTools 6.9,
- Cubase SX 3.0.2 i Nuendo 3.0.2.

Ci, którzy odpowiednio szybko nabędą APA, promocyjnie otrzymają za darmo wtyczki Waves IR-L Light Convolution Reverb i Q-Clone, wartości 1600$. Za moduł APA32 trzeba zapłacić 1600 $, natomiast model APA44-M kosztuje 2400 $.
więcej: www.waves.com
Inne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Waves rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości