muzyka, koncerty, gitary
 
 
 
 

MESSE09: Ibanez podnosi temperaturę - nowa gitara signature series - The Fireman!

21 kwiecień 2009 10:00

Historia modelu Fireman sięga korzeniami roku 2007, kiedy to Paul Gilbert, długoletni endorser Ibaneza, przekazał do L.A. Custom Shop projekt swojej nowej customowej gitary...

W tym przypadku punktem wyjścia okazał się dobrze wszystkim znany model Iceman, ale odwrócony do góry nogami przy pomocy programu komputerowego. Następnie Paul pracował nad kolejnymi szczegółami poprawiając funkcjonalność i wygodę gry, aby stworzyć naprawdę unikalną gitarę, dalece odbiegającą od jego wcześniejszych sygnowanych modeli.

[img:2]

Kiedy tylko dostał gotowy instrument w swoje ręce, od razu zabrał go ze sobą do studia i na scenę, wzbudzając tym niemałe zainteresowanie wśród swoich fanów, którzy zaczęli domagać się wprowadzenia tego modelu do produkcji. Gitara, z początku nazywana „Reverse Iceman” (dosł. “Odwrócony Iceman”), z czasem otrzymała przydomek “Fireman”, jako proste przeciwieństwo “Icemana”.

[img:1]

W roku 2009 Ibanez w końcu zdecydował wypuścić na rynek limitowaną serię gitar PGMFRM1. Z pewnością ma to związek z obchodzonym w tym roku 20-leciem współpracy firmy z Paulem Gilbertem.

[img:3]

Główne cechy Fireman’a to, oprócz wyjątkowego kształtu, korpus z drewna koriny, wklejana 3-częściowa (korina ze wstawką z bubingi) szyjka o menzurze 24.75” z łatwym dostępem do najwyższych pozycji, stały mostek Gibraltar II ze strunociągiem Quick Change 2, zapewniające świetne przenoszenie wibracji strun na korpus, długi sustain oraz szybką i łatwą wymianę strun.

[img:4]

Na uwagę zasługują również zastosowane 3 przetworniki DiMarzio Area ’67. Są to tak naprawdę humbuckery o wyglądzie i charakterystyce brzmieniowej przystawek single-coil z lat 60-tych, ale bez typowego dla singli "brumienia".

Do każdego egzemplarza Fireman’a dodawany jest oryginalny flight case oraz zestaw akcesoriów obejmujący: specjalną kostkę do gry, pasek, kabel gitarowy i słuchawki, jakich sam używa Paul Gilbert na scenie, a także certyfikat autentyczności z autografem gitarzysty.














 


Oddajmy teraz głos samemu sprawcy tego całego zamieszania:





A oto Paul Gilbert z Fireman’em w akcji:




Pełną i dokładną specyfikację modelu PGMFRM1 można znaleźć na stronie producenta:

zobacz więcej na stronie
 
Ibanez
  Dystrybutor


więcej nowości z kategorii: elektryczne, Gitary,
zobacz także: SERWIS Gitara & Bass
info
logo

tel: +49 69 75 75-6661
fax: +49 69 75 75-5883
 
  reklama
 
 
  reklama
 
  reklama
 
Serwisy tematyczne
gitara nagłośnienie
panio & midi dj zone studio
perkusja oswietlenie serwisy av klasyczne