Pioneer DJ TORAIZ AS-1 - Monofoniczny analogowy syntezator DJ

24 lutego 2017 / 11:00

Obecnie DJe i producenci powszechnie korzystają z elektronicznych instrumentów i urządzeń, takich jak syntezatory czy automaty perkusyjne. Z myślą o nich, wraz z Dave Smith Instruments stworzyliśmy monofoniczny syntezator dla producentów i artystów scenicznych: TORAIZ AS-1.

To już drugi instrument z serii TORAIZ, który dodaje kolejne możliwości do zaprezentowanego w 2016 roku samplera TORAIZ SP-16. TORAIZ AS-1 jest oparty na w pełni programowalnym, analogowym silniku z obwodem Dave Smith Instruments Prophet-6, który jest nowoczesnym następcą klasycznego Prophet-5.

Ścisła współpraca z samym Davem Smithem doprowadziła do stworzenia syntezatora produkującego mocny analogowy dźwięk i będącego idealnym dodatkiem do zestawów DJskich profesjonalnych i początkujących DJów.

[img:1]

Możesz połączyć nowego TORAIZ AS-1 z samplerem TORAIZ SP-16 przez MIDI i korzystać z możliwości wyrafinowanego sequencera w połączeniu z mocnym, analogowym dźwiękiem jaki tworzy syntezator. Razem, dwa urządzenia TORAIZ mogą być podłączone do naszego miksera DJM za pośrednictwem połączenia Pro DJ Link oraz MIDI. Taki zestaw pozwoli na odtwarzanie utworów z odtwarzacza CDJ, dodanie pętli i jednorazowych sampli z TORAIZ SP-16, podczas gdy TORAIZ AS-1 wygeneruje analogowy dźwięk zsynchronizowany z BPM muzyki.

TORAIZ AS-1 będzie dostępny u autoryzowanych dealerów Pioneer DJ od marca 2017. 

 

Kluczowe właściwości TORAIZ AS-1:

[img:3]

Prawdziwie analogowy dźwięk dzięki silnikowi Dave Smith Instruments Prophet-6

Stwórz mocny bas i ostre brzmienie rytmu dzięki silnikowi syntezatora opartemu o obwód Dave Smith Instruments Prophet-6. TORAIZ AS-1 ma dwa oscylatory sterowane napięciem (VCO) oraz dwa filtry sterowane napięciem (VCF), dzięki którym stworzysz własne, oryginalne dźwięki.

W pełni programowalny + 495 wstępnych ustawień

Użyj TORAIZ AS-1 aby stworzyć wyjątkowe dźwięki przy użyciu dwóch VCO (generator sterowany napięciem), dwóch VCF (filtr sterowany napięciem), jednego VCA (wzmacniacz sterowany napięciem), dwa EG (Generator obwiedni) oraz jeden LFO (Generator niskich częstotliwości).

Następnie możesz zapisać każdy dźwięk wraz z jego parametrami i przywołać go później. Urządzenie posiada 495 gotowych programów, które dadzą Ci inspirację do stworzenia własnych. Każdy z nich zawiera inne dźwięki oraz 64-stopniową sekwencję, którą możesz niezależnie modyfikować. Dodatkowo, możesz zapisać kolejne 495 własnych programów w pięciu bankach pamięci oraz zapisać 13 programów jako Quick Programs, co da Ci do nich szybki dostęp z klawiatury.

Wykaż się kreatywnością, dzięki podwójnemu silnikowi efektów. Dodaj pojedynczy efekt lub połącz dwa aby wzbogacić brzmienie o dodatkowe tekstury. . Add a single effect or pair two together to add extra texture to your sounds. Funkcja True bypass dba, aby przy korzystaniu z efektów zachować czysty analogowy sygnał.
FX1: Bucket Brigade Delay, Distortion, Ring Modulation
FX2: Chorus, High-resonance Phaser, Low-resonance Phaser, Maestro Phaser

Intuicyjny interfejs użytkownika

Twórz wyjątkowe dźwięki za pomocą intuicyjnej klawiatury wyposażonej w pady dotykowe oraz slider. Korzystaj z takich funkcji, jak 64-stopniowy sequencer, czy Scale Mode aby dodać jeszcze więcej kreatywnych rozwiązań do swoich muzycznych produkcji.

Klawiatura i Scale Mode: Używaj klawiatury zbudowanej z touchpadów aby zagrać stworzone przez siebie dźwięki. Tryb Scale Mode pozwala na zmianę nut przypisanych do przycisków na brzmienie jednej z 21 skali. Nie musisz mieć zaawansowanej wiedzy z zakresu teorii muzycznej, po prostu wybierz gamę, w której chcesz zagrać a TORAIZ AS-1 zadba, aby dźwięk współgrał z Twoją muzyką.

Slider: Dodaj dynamiki do swoich utworów przesuwając palcem po dotykowym sliderze, aby manipulować jednym z siedmiu dostępnych parametrów. Zmieniaj wysokość tonów, zwiększaj moc efektów lub dostosuj inne parametry. Slider z pewnością stanie się nierozerwalną częścią Twoich występów na żywo.

Arpeggiator: Utwórz powtarzające się sekwencję akordów poprzez wybranie dźwięków na klawiaturze z touchpadów. Modyfikuj je w czasie rzeczywistym poprzez zmianę oktawy lub wysokości dźwięku ich półtonów. Eksperymentuj z kombinacjami różnych skali lub dopasuj brzmienie do skali odtwarzanego utworu.

64-stopniowy sequencer: Użyj 64-stopniowego sequencera do nagrania dźwiękowych szablonów. Zainspiruj się jednym z gotowych ustawień lub twórz własne, oryginalne dźwięki.

Pozostałe funkcje

Jasny wyświetlacz OLED pokazujący parametry funkcji
Port USB-B i gniazda MIDI (IN, OUT/THRU) dla łatwego połączenia z komputerem PC/Mac lub zewnętrznymi urządzeniami MIDI
Wytrzymała metalowa obudowa, która sprawdzi się zarówno w studio, jak i na scenie

[img:2]

 

Specyfikacja techniczna:

 
  • Generator dźwięku: Analogowy syntezator
  • Wyjścia: AUDIO OUT L/R ((¼-cala TS jacks), PHONES (¼-cala stereo phone jack)
  • MIDI: MIDI IN (5P DIN), MIDI OUT/THRU (5P DIN)
  • USB: USB (Type B)
  • Pozostałe: TRIGGER IN (¼-cala TS jack)
  • Zasilanie: Zasilacz AC (DC 5V) 
  • Pobór mocy: 1,500 mA
  • Maksymalne wymiary: 267.4 mm x 177.7 mm x 68.6 mm
  • Masa: 1.4 kg 
  • Akcesoria: Zasilacz AC, przewód zasilający

 

Zobacz prezentację nowości Pioneer na NAMM 2017:

[img:4]

 

Pozostałe aktualności dj

Najnowsza aktualizacja Serato DJ PRO dostępna do pobrania

Najnowsza aktualizacja Serato DJ PRO dostępna do pobrania

Serato opublikowało kolejny update i tym razem jest to bardzo duża zmiana. Od marca dostępna jest nowa aktualizacja programu Serato DJ do wersji 2.0...

Nowy syntezator od Arturii: MiniBrute 2!

Nowy syntezator od Arturii: MiniBrute 2!

Legendarny mono-synth Arturii przybywa nowonarodzony w modularnej odsłonie! MiniBrute 2 to fascynujący syntezator, który nie może doczekać się spotkania z...

Kontrolery AKAI z darmową biblioteką próbek Capsun ProAudio

Kontrolery AKAI z darmową biblioteką próbek Capsun ProAudio

Do 31.01.2018 nowi i obecni użytkownicy MPK Mini MK II, MPK Mini MKII LE White, MPD218, APC Mini, APC Key lub MIDIMix mogą rozszerzyć swój arsenał dźwiękowy...

Mixars QUATTRO już w styczniu na polskim rynku

Mixars QUATTRO już w styczniu na polskim rynku

QUATTRO to 4-kanałowa wersja cieszącego się ogromnym sukcesem DUO MK II. To idealne narzędzie stworzone dla mobilnych dj’ów oraz klubów ceniących sobie...

Roland Boutique & DJ Controller w Warszawie i Poznaniu

Roland Boutique & DJ Controller w Warszawie i Poznaniu

Przypominamy, że dzisiaj i jutro odbędą się bardzo ciekawe warsztaty dla użytkowników urządzeń firmy Roland - Roland Boutique & DJ Controller. Impreza będzie...

Numark NS6 II - powrót ikony

Numark NS6 II - powrót ikony

Oryginalny NS6 został zaprojektowany i zbudowany w czasie, gdy 4-kanałowy samodzielny kontroler DJ jeszcze nie istniał. Numark jako pierwszy zaprezentował to...

zobacz więcej
mikrofon