Pioneer DJ TORAIZ AS-1 - Monofoniczny analogowy syntezator DJ

24 lutego 2017 / 11:00

Obecnie DJe i producenci powszechnie korzystają z elektronicznych instrumentów i urządzeń, takich jak syntezatory czy automaty perkusyjne. Z myślą o nich, wraz z Dave Smith Instruments stworzyliśmy monofoniczny syntezator dla producentów i artystów scenicznych: TORAIZ AS-1.

To już drugi instrument z serii TORAIZ, który dodaje kolejne możliwości do zaprezentowanego w 2016 roku samplera TORAIZ SP-16. TORAIZ AS-1 jest oparty na w pełni programowalnym, analogowym silniku z obwodem Dave Smith Instruments Prophet-6, który jest nowoczesnym następcą klasycznego Prophet-5.

Ścisła współpraca z samym Davem Smithem doprowadziła do stworzenia syntezatora produkującego mocny analogowy dźwięk i będącego idealnym dodatkiem do zestawów DJskich profesjonalnych i początkujących DJów.

[img:1]

Możesz połączyć nowego TORAIZ AS-1 z samplerem TORAIZ SP-16 przez MIDI i korzystać z możliwości wyrafinowanego sequencera w połączeniu z mocnym, analogowym dźwiękiem jaki tworzy syntezator. Razem, dwa urządzenia TORAIZ mogą być podłączone do naszego miksera DJM za pośrednictwem połączenia Pro DJ Link oraz MIDI. Taki zestaw pozwoli na odtwarzanie utworów z odtwarzacza CDJ, dodanie pętli i jednorazowych sampli z TORAIZ SP-16, podczas gdy TORAIZ AS-1 wygeneruje analogowy dźwięk zsynchronizowany z BPM muzyki.

TORAIZ AS-1 będzie dostępny u autoryzowanych dealerów Pioneer DJ od marca 2017. 

 

Kluczowe właściwości TORAIZ AS-1:

[img:3]

Prawdziwie analogowy dźwięk dzięki silnikowi Dave Smith Instruments Prophet-6

Stwórz mocny bas i ostre brzmienie rytmu dzięki silnikowi syntezatora opartemu o obwód Dave Smith Instruments Prophet-6. TORAIZ AS-1 ma dwa oscylatory sterowane napięciem (VCO) oraz dwa filtry sterowane napięciem (VCF), dzięki którym stworzysz własne, oryginalne dźwięki.

W pełni programowalny + 495 wstępnych ustawień

Użyj TORAIZ AS-1 aby stworzyć wyjątkowe dźwięki przy użyciu dwóch VCO (generator sterowany napięciem), dwóch VCF (filtr sterowany napięciem), jednego VCA (wzmacniacz sterowany napięciem), dwa EG (Generator obwiedni) oraz jeden LFO (Generator niskich częstotliwości).

Następnie możesz zapisać każdy dźwięk wraz z jego parametrami i przywołać go później. Urządzenie posiada 495 gotowych programów, które dadzą Ci inspirację do stworzenia własnych. Każdy z nich zawiera inne dźwięki oraz 64-stopniową sekwencję, którą możesz niezależnie modyfikować. Dodatkowo, możesz zapisać kolejne 495 własnych programów w pięciu bankach pamięci oraz zapisać 13 programów jako Quick Programs, co da Ci do nich szybki dostęp z klawiatury.

Wykaż się kreatywnością, dzięki podwójnemu silnikowi efektów. Dodaj pojedynczy efekt lub połącz dwa aby wzbogacić brzmienie o dodatkowe tekstury. . Add a single effect or pair two together to add extra texture to your sounds. Funkcja True bypass dba, aby przy korzystaniu z efektów zachować czysty analogowy sygnał.
FX1: Bucket Brigade Delay, Distortion, Ring Modulation
FX2: Chorus, High-resonance Phaser, Low-resonance Phaser, Maestro Phaser

Intuicyjny interfejs użytkownika

Twórz wyjątkowe dźwięki za pomocą intuicyjnej klawiatury wyposażonej w pady dotykowe oraz slider. Korzystaj z takich funkcji, jak 64-stopniowy sequencer, czy Scale Mode aby dodać jeszcze więcej kreatywnych rozwiązań do swoich muzycznych produkcji.

Klawiatura i Scale Mode: Używaj klawiatury zbudowanej z touchpadów aby zagrać stworzone przez siebie dźwięki. Tryb Scale Mode pozwala na zmianę nut przypisanych do przycisków na brzmienie jednej z 21 skali. Nie musisz mieć zaawansowanej wiedzy z zakresu teorii muzycznej, po prostu wybierz gamę, w której chcesz zagrać a TORAIZ AS-1 zadba, aby dźwięk współgrał z Twoją muzyką.

Slider: Dodaj dynamiki do swoich utworów przesuwając palcem po dotykowym sliderze, aby manipulować jednym z siedmiu dostępnych parametrów. Zmieniaj wysokość tonów, zwiększaj moc efektów lub dostosuj inne parametry. Slider z pewnością stanie się nierozerwalną częścią Twoich występów na żywo.

Arpeggiator: Utwórz powtarzające się sekwencję akordów poprzez wybranie dźwięków na klawiaturze z touchpadów. Modyfikuj je w czasie rzeczywistym poprzez zmianę oktawy lub wysokości dźwięku ich półtonów. Eksperymentuj z kombinacjami różnych skali lub dopasuj brzmienie do skali odtwarzanego utworu.

64-stopniowy sequencer: Użyj 64-stopniowego sequencera do nagrania dźwiękowych szablonów. Zainspiruj się jednym z gotowych ustawień lub twórz własne, oryginalne dźwięki.

Pozostałe funkcje

Jasny wyświetlacz OLED pokazujący parametry funkcji
Port USB-B i gniazda MIDI (IN, OUT/THRU) dla łatwego połączenia z komputerem PC/Mac lub zewnętrznymi urządzeniami MIDI
Wytrzymała metalowa obudowa, która sprawdzi się zarówno w studio, jak i na scenie

[img:2]

 

Specyfikacja techniczna:

 
  • Generator dźwięku: Analogowy syntezator
  • Wyjścia: AUDIO OUT L/R ((¼-cala TS jacks), PHONES (¼-cala stereo phone jack)
  • MIDI: MIDI IN (5P DIN), MIDI OUT/THRU (5P DIN)
  • USB: USB (Type B)
  • Pozostałe: TRIGGER IN (¼-cala TS jack)
  • Zasilanie: Zasilacz AC (DC 5V) 
  • Pobór mocy: 1,500 mA
  • Maksymalne wymiary: 267.4 mm x 177.7 mm x 68.6 mm
  • Masa: 1.4 kg 
  • Akcesoria: Zasilacz AC, przewód zasilający

 

Zobacz prezentację nowości Pioneer na NAMM 2017:

[img:4]

 

Pozostałe aktualności dj

XDJ-RX2-W - Biały, limitowany koniec roku od Pioneer DJ

XDJ-RX2-W - Biały, limitowany koniec roku od Pioneer DJ

Niedawno pisaliśmy o XDJ-RR, czyli tańszym odpowiedniku flagowego modelu systemu rekordbox Pioneera XDJ-RX2. Producent nie przestaje jednak zaskakiwać...

Pudełko pełne przycisków zwane Maschine Mikro MK3

Pudełko pełne przycisków zwane Maschine Mikro MK3

Maschine to standard. Kropka. I właśnie to, według niektórych DJ’ów mógłby być cały artykuł na jego temat - bo ze standardami się nie dyskutuje. I zgodzili...

Natus One - System bezprzewodowy dla DJ

Natus One - System bezprzewodowy dla DJ

Aktualnie na rynku mamy wręcz zalew bezprzewodowych, opartych na technologii Bluetooth słuchawek. Niestety ich ogromną wadą jest dość duże opóźnienie...

Nowe, profesjonalne słuchawki DJ-skie od Stantona

Nowe, profesjonalne słuchawki DJ-skie od Stantona

Stanton wypuścił nowe, wysokiej jakości słuchawki DJskie. W zależności od potrzeb, użytkownicy mają do wyboru trzy modele: DJ 800, DJ 4000 oraz DJ 6000.  ...

Monacor UK dystrybutorem profesjonalnych stołów Humpter DJ

Monacor UK dystrybutorem profesjonalnych stołów Humpter DJ

Monacor UK, brytyjski oddział niemieckiej firmy Moncaor International został jedynym dystrybutorem profesjonalnych stołów Humpter DJ na terenach UK i...

Nowy All-In-One Rekordbox od Pioneera - XDJ-RR

Nowy All-In-One Rekordbox od Pioneera - XDJ-RR

Kilka dni temu firma Pioneer zaprezentowała światu najnowszy dodatek do serii samodzielnych konsolet opartych o system Rekordbox - XDJ-RR. Model ten, oprócz...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz