BOSS pokazał przedwzmacniacz akustyczny AD-10

4 września 2017 / 09:00

BOSS przedstawia przedwzmacniacz akustyczny AD-10, nową profesjonalną kostkę-przedwzmacniacz/DI do gitar elektroakustycznych. Urządzenie wyposażono w najnowszą technologię BOSS Acoustic Resonance.

Kostka zawiera także liczne narzędzia do kształtowania brzmienia, wbudowane efekty i looper oraz dodatkowo opracowaną na nowo kontrolę przeciwsprzężeniową z minimalnym zabarwieniem tonalnym. Funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu AD-10 daje zawodowym graczom akustycznym wszystko, czego potrzebują do uzyskania bogatego, organicznego brzmienia w każdym środowisku.

 

[img:2]

 

Niepodłączona gitara akustyczna wytwarza pełne kompleksowe brzmienie, które nie może być odtworzone przez systemy standardowych przetworników zainstalowanych w większości gitar scenicznych. Wykorzystując własną technologię BOSS, AD-10 z funkcją Acoustic Resonance rozwiązuję ten problem analizując w czasie rzeczywistym sygnał wejściowy i stosuje zaawansowane przetwarzanie do odtworzenia naturalnego rezonansu brzmienia akustycznego gitary.

Funkcja Acoustic Resonance występuje także w innych produktach BOSS, w tym w wzmacniaczach Acoustic Singer, VE-8 Acoustic Singer oraz AD-2 Acoustic Preamp. W chwili obecnej Acoustic Resonance w AD-10 oferuje najgłębszą implementację z potężnym przetwarzaniem, trzema rodzajami rezonansu oraz możliwością wyważenia charakteru tonalnego w celu dopasowania do wymagań innych instrumentów.

Sprzężenie jest powszechnym problemem nagłośnienia gitar akustycznych na scenie. Żeby rozwiązać ten problem AD-10 zawiera wielowarstwową ochronę sprzężeniową. Kręcąc gałką do redukcji sprzężenia może skorzystać z najnowszej technologii BOSS, która wyszukuje i tłumi przeszkadzające częstotliwości, a w międzyczasie utrzymuje wyważone brzmienie. Do poważniejszych problemów ze sprzężeniem AD-10 jest wyposażony w filtr zaporowy, który może być regulowany ręcznie lub ustawiony na automatyczne wyszukanie w celu eliminacji sprzężenia z otoczenia.

 

 

AD-10 posiada dwa wejścia z regulowaną czułością, pozwalając muzykowi na ustawienia brzmienia do dwóch gitar na scenie, mieszać dwa źródła z przetworników w jednym instrumencie lub używać dwóch instrumentów równolegle. Każdy kanał może być dostosowany za pomocą 4-pasmowego korektora i szeroko regulowany przez filtr dolno-przepustowy. W przeciwieństwie do standardowych korektorów w innych wzmacniaczach, regulacja pasm EQ w AD-10 angażuje wiele powiązanych parametrów i umożliwia precyzyjne kształtowanie brzmienia.

Oprócz możliwości kształtowania brzmienia od podstaw, AD-10 oferuje szerokiej gamy wysokiej jakości i łatwe w użyciu efekty. Efekt ambience oferuje trzy rodzaje pogłosu specjalnie strojonego i przydzielonego do gitar akustycznych. Można także znaleźć delay z rodzajami standard, mod i reverse, dodatkowo trzy wariacje znanego efektu stereo chorus od BOSS. Za pomocą jednogałkowego kompresora z inteligentną technologią MDP BOSS użytkownik w łatwy sposób może kontrolować dynamikę.

 

[img:1]

 

AD-10 zawiera także możliwą do ustawienia funkcję boost, 80-sekundowy looper, wbudowany tuner oraz 10 miejsc pamięci do zapisu ustawień użytkownika.Trzy zintegrowane miękkie przełączniki nożne mogą być ustawione między innymi do wyboru pamięci, włączenia/wyłączenia efektów czy dostępu do tunera.

Przedni panel AD-10 oferuje jacki stereo XLR dla DI do przesyłu sygnału do systemu nagłośnieniowego, dodatkowo jacki stereo¼ do podłączenia wzmacniacza na scenie lub słuchawek do odsłuchu. Sygnał może być wysłany do wyjść z efektami lub bez nich. Jest również pętla do podłączenia zewnętrznych efektów oraz wejście jack do podłączenia przełączników nożnych lub pedału ekspresji do kontroli różnych parametrów. Dodatkową funkcją w AD-10 jest interfejs audio USB obsługujący dwa wejścia/wyjścia do nagrania ścieżek do DAW i odtwarzania muzyki z komputera przez wyjścia audio.

więcej: pl.boss.info

Producent

Dystrybutor

Roland Polska Sp. z o.o. ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Pozostałe aktualności gitarowe

RELACJA: Nowy rok z Ibanezem i Ortegą

RELACJA: Nowy rok z Ibanezem i Ortegą

Nowy rok rozpoczął się dynamicznie dla grupy Meinl, dystrybutora takich marek jak Ibanez, czy Ortega. 16 stycznia w hotelu Novotel w Łodzi odbyło się...

Joyo Bantamp Jackman - mini głowa z lampowym preampem

Joyo Bantamp Jackman - mini głowa z lampowym preampem

Seria BantAmp firmy Joyo zadebiutowała na światowym rynku kilka lat temu i niemal natychmiast zyskała ogromną popularność. Producentowi udało się bowiem...

NAMM2018: EMG prezentuje nowe pickupy Kirka Hammetta

NAMM2018: EMG prezentuje nowe pickupy Kirka Hammetta

Jak co roku, przy okazji targów NAMM, rynek muzyczny zalewa ocean nowości. Jedną z bardziej charakterystycznych jest nowy zestaw pickupów EMG, sygnowany...

DR2-7 - metalowa nowość w katalogu Esoterik Guitars

DR2-7 - metalowa nowość w katalogu Esoterik Guitars

Wielbiciele współczesnej ekstremalnej muzyki gitarowej, nie mogą narzekać na złe traktowanie przez producentów instrumentów. Do tego zajadłego wyścigu...

Nux prezentuje SS-5 Solid Studio IR & Power Amp Simulator

Nux prezentuje SS-5 Solid Studio IR & Power Amp Simulator

W dobie miniaturyzacji i kompaktowych "wszystkomających" efektów podłogowych, zadziwić innowacyjnością to nie lada wyczyn. Dokonać tej trudnej sztuki...

NAMM Show 2018 - Ruszają największe targi muzyczne na świecie

NAMM Show 2018 - Ruszają największe targi muzyczne na świecie

Targi NAMM Show to największa impreza całej branży muzycznej po drugiej stronie globu, ale nie tylko. To wydarzenie ma również duży wpływ na tendencje...

zobacz więcej
mikrofon