BOSS pokazał przedwzmacniacz akustyczny AD-10

4 września 2017 / 09:00

BOSS przedstawia przedwzmacniacz akustyczny AD-10, nową profesjonalną kostkę-przedwzmacniacz/DI do gitar elektroakustycznych. Urządzenie wyposażono w najnowszą technologię BOSS Acoustic Resonance.

Kostka zawiera także liczne narzędzia do kształtowania brzmienia, wbudowane efekty i looper oraz dodatkowo opracowaną na nowo kontrolę przeciwsprzężeniową z minimalnym zabarwieniem tonalnym. Funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu AD-10 daje zawodowym graczom akustycznym wszystko, czego potrzebują do uzyskania bogatego, organicznego brzmienia w każdym środowisku.

 

[img:2]

 

Niepodłączona gitara akustyczna wytwarza pełne kompleksowe brzmienie, które nie może być odtworzone przez systemy standardowych przetworników zainstalowanych w większości gitar scenicznych. Wykorzystując własną technologię BOSS, AD-10 z funkcją Acoustic Resonance rozwiązuję ten problem analizując w czasie rzeczywistym sygnał wejściowy i stosuje zaawansowane przetwarzanie do odtworzenia naturalnego rezonansu brzmienia akustycznego gitary.

Funkcja Acoustic Resonance występuje także w innych produktach BOSS, w tym w wzmacniaczach Acoustic Singer, VE-8 Acoustic Singer oraz AD-2 Acoustic Preamp. W chwili obecnej Acoustic Resonance w AD-10 oferuje najgłębszą implementację z potężnym przetwarzaniem, trzema rodzajami rezonansu oraz możliwością wyważenia charakteru tonalnego w celu dopasowania do wymagań innych instrumentów.

Sprzężenie jest powszechnym problemem nagłośnienia gitar akustycznych na scenie. Żeby rozwiązać ten problem AD-10 zawiera wielowarstwową ochronę sprzężeniową. Kręcąc gałką do redukcji sprzężenia może skorzystać z najnowszej technologii BOSS, która wyszukuje i tłumi przeszkadzające częstotliwości, a w międzyczasie utrzymuje wyważone brzmienie. Do poważniejszych problemów ze sprzężeniem AD-10 jest wyposażony w filtr zaporowy, który może być regulowany ręcznie lub ustawiony na automatyczne wyszukanie w celu eliminacji sprzężenia z otoczenia.

 

 

AD-10 posiada dwa wejścia z regulowaną czułością, pozwalając muzykowi na ustawienia brzmienia do dwóch gitar na scenie, mieszać dwa źródła z przetworników w jednym instrumencie lub używać dwóch instrumentów równolegle. Każdy kanał może być dostosowany za pomocą 4-pasmowego korektora i szeroko regulowany przez filtr dolno-przepustowy. W przeciwieństwie do standardowych korektorów w innych wzmacniaczach, regulacja pasm EQ w AD-10 angażuje wiele powiązanych parametrów i umożliwia precyzyjne kształtowanie brzmienia.

Oprócz możliwości kształtowania brzmienia od podstaw, AD-10 oferuje szerokiej gamy wysokiej jakości i łatwe w użyciu efekty. Efekt ambience oferuje trzy rodzaje pogłosu specjalnie strojonego i przydzielonego do gitar akustycznych. Można także znaleźć delay z rodzajami standard, mod i reverse, dodatkowo trzy wariacje znanego efektu stereo chorus od BOSS. Za pomocą jednogałkowego kompresora z inteligentną technologią MDP BOSS użytkownik w łatwy sposób może kontrolować dynamikę.

 

[img:1]

 

AD-10 zawiera także możliwą do ustawienia funkcję boost, 80-sekundowy looper, wbudowany tuner oraz 10 miejsc pamięci do zapisu ustawień użytkownika.Trzy zintegrowane miękkie przełączniki nożne mogą być ustawione między innymi do wyboru pamięci, włączenia/wyłączenia efektów czy dostępu do tunera.

Przedni panel AD-10 oferuje jacki stereo XLR dla DI do przesyłu sygnału do systemu nagłośnieniowego, dodatkowo jacki stereo¼ do podłączenia wzmacniacza na scenie lub słuchawek do odsłuchu. Sygnał może być wysłany do wyjść z efektami lub bez nich. Jest również pętla do podłączenia zewnętrznych efektów oraz wejście jack do podłączenia przełączników nożnych lub pedału ekspresji do kontroli różnych parametrów. Dodatkową funkcją w AD-10 jest interfejs audio USB obsługujący dwa wejścia/wyjścia do nagrania ścieżek do DAW i odtwarzania muzyki z komputera przez wyjścia audio.

więcej: pl.boss.info

Producent

Dystrybutor

Roland Polska Sp. z o.o. www.rolandpolska.pl
+48 (22) 678 95 12 +48 (22) 678 95 12

Pozostałe aktualności gitarowe

Guitar-Jo - zamień gitarę w banjo!

Guitar-Jo - zamień gitarę w banjo!

Nie da się ukryć, że wraz z nadejściem drugiej dekady XXI muzyka folkowa przeżywa swój renesans. W efekcie, instrumenty takie jak banjo wróciły do łask. Co...

Collings Guitars  I-30 LC - Rasowy instrument prosto z Teksasu

Collings Guitars I-30 LC - Rasowy instrument prosto z Teksasu

Od kiedy prototyp I-30 LC zadebiutował podczas targów NAMM w 2017 roku , pracownicy Collings Guitars byli zalewani prośbami klientów o wypuszczenie do...

Bare Knuckle Pickups Ragnarok - brzmienie Periphery

Bare Knuckle Pickups Ragnarok - brzmienie Periphery

Przetworniki Bare Knuckle Pickups od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród gitarzystów. Ekstremalnie wysoka jakość wykonania oraz brzmienia to znak...

Randall Isolation ISO12 - nowy wymiar homerecordingu

Randall Isolation ISO12 - nowy wymiar homerecordingu

Obecnie niemal każdy szanujący się gitarzysta ma możliwość nagrania swoich riffów w domowych warunkach. Ogromna ilość pluginów i symulacji wprawdzie bardzo...

Szczecin: Listopadowy cykl eventów w Salonie Riff

Szczecin: Listopadowy cykl eventów w Salonie Riff

Z pewnością ucieszy Was fakt, że Salony Muzyczne Riff przygotowały dla Was naprawdę gorący listopad! Już w przyszłym tygodniu w szczecińskim salonie odbędą...

Ortega Seadevil - tuner z oświetleniem LED

Ortega Seadevil - tuner z oświetleniem LED

Firma Ortega postanowiła ostatecznie rozwiązać problem towarzyszący większości gitarzystów, którym zdarza się koncertować na słabo oświetlonych scenach....

zobacz więcej
mikrofon