NAMM'18: Co słychać u PRS Guitars?

2 marca 2018 / 13:00

Paul Reed Smith to firma, która od lat elektryzuje gitarzystów na całym świecie. Przez wiele lat kojarzona z gitarowym highendem bardzo płynnie i z klasą wkroczyła także na rynek instrumentów bardziej dostępnych cenowo.

 

[img:3]

 

Seria SE zyskała ogromną popularność, a producent nie spoczął na laurach, tylko śmiało zaczął podbijać kolejne gałęzie gitarowego przemysłu, projektując gitary akustyczne i wzmacniacze. Tegoroczne Namm jak zawsze pokazało doskonałą kondycję firmy, która swoją ekspozycję miała, podobnie jak w zeszłym roku, w oddzielnym roomie. Oprócz znanych serii, można było podziwiać tam też wiele nowości.

 

[img:1]

[img:2]

 

Pierwsza z nich to wzmacniacz MT15, skonstruowany przy udziale znanego gitarzysty i endorsera firmy – Marka Tremonti. Jest to lampowa (2x6L6) konstrukcja oferująca dwa kanały z niezależną regulacją barwy dźwięku i moc 15W z możliwością ograniczenia do 7W. W preampie znajdziemy aż 6 lamp EC83S, a wzmacniacz oferuje sporą paletę brzmień o zróżnicowanej agresywności. Do kompletu przewidziana jest jednogłośnikowa kolumna MT112, wyposażona w głośnik 12 calowy Celestion Vintage30.

We współpracy z Markiem Tremonti powstała także nowa wersja gitary – Mark Tremonti SE Standard. Zastosowano w niej korpus z litego mahoniu, palisandrową, ożyłkowaną białym bindingiem podstrunnicę z inkrustacją ptaków, klonowy gryf i przetworniki Tremonti S.

 

[img:4]

[img:5]

 

Kolejną nowością jest DW CE24 Floyd, gitara sygnowana gitarzystą Between The Buried & Me – Dustie Waringiem. Tą limitowaną edycję można zamiawiać tylko do 31 marca 2018 roku. Jak w każdej gitarze serii CE, gryf jest przykręcany do korpusu. W tym przypadku szyjka jest klonowa i przykręcona do mahoniowego korpusu z klonowym topem. Podstrunnica to także klon. Na pokładzie znajdziemy sygnowane przetworniki Mojotone DW Thomahawk, oraz blokowane tremolo Floyd Rose.

 

[img:6]

[img:7]

 

Seria Custom24 została rozszerzona o Custom24-08. Instrument ten posiada mostek tremolo GENIII, przetworniki 85/15, oraz mały switch rozłączania cewek. Gitara oferuje aż 8 różnych konfiguracji pickupów, w tym układ dwóch singli, co jest nowością w tej serii.
Ciekawą, limitowaną gitarą (zamówienia przyjmowane do 31.03.2018 roku) jest S2 Studio. Zastosowano tu konstrukcję set in w całości z mahoniu i układ przetworników złożony z humbuckera i dwóch singli. Można uzyskać 8 konfiguracji przetworników, co czyni ją niezwykle uniwersalnym instrumentem. Pickupy to Starla Treble i dwa Type-D Singlecoil.

 

[img:8]

 

Na koniec nowości, które zainteresują gitarzystów akustycznych. PRS zaprezentował bowiem odświeżoną serią gitar akustycznych serii SE. Do wyboru są trzy modele: SE T40E, SE T50E i SE TX20E. Pierwszy charakteryzuje się płytą wierzchnią z litego świerku Sitka, bokami i tyłem z Ovangkolu, hebanową podstrunnicą i mostkiem. Kształt pudła określony jest jako Tonare Grand.

[img:9]

T 50E z kolei zrobiono z falistego klonu i litej, świerkowej płyty wierzchniej. Mahoniowa szyjka, podstrunnica i mostek z hebanu. Wokół pudła rezonansowego biegnie binding z Abalonu. TX20E to z kolei konstrukcja w całości z mahoniu, z litym, świerkowym topem i hebanowym mostkiem wraz z podstrunnicą. Wszystkie gitary akustyczne PRS SE dostarczane są z futerałem, a na pokładzie znajdziemy także układ elektroniki Fishman GT1. Dostępne są także wersje z wycięciem (cutaway) oznaczone kolejno: A40E, A50E i AX20E.

[img:10]

[img:11]

Producent

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybutor

FX MUSIC GROUP fxmusic.com.pl
+48 (84) 639 11 22

Pozostałe aktualności gitarowe

Lighting Center i Kosma Kalamarz zapraszają na kolejne warsztaty

Lighting Center i Kosma Kalamarz zapraszają na kolejne warsztaty

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich basistów - Lighting Center, we współpracy z Ibanezem i firmą Meinl, zorganizowało dla Was warsztaty, które poprowadzi...

PRS i John Mayer przedstawiają model John Mayer Silver Sky

PRS i John Mayer przedstawiają model John Mayer Silver Sky

Wiadomość, że PRS oraz John Mayer łączą siły, zelektryzowała środowisko gitarowe przed paroma laty. Kolejnym "dzieckiem" tej udanej kolaboracji jest model...

Eventide prezentuje aplikację H9 Control Android App

Eventide prezentuje aplikację H9 Control Android App

Niepozorne z wyglądu urządzenie Eventide H9 skrywa w sobie przepastną kopalnię brzmień. Ten niezwykle lubiany przez wokalistów, gitarzystów, klawiszowców...

Unboxing: Nowe efekty TC Electronic niebawem w testach!

Unboxing: Nowe efekty TC Electronic niebawem w testach!

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że do naszej redakcji właśnie dotarła paczka z firmy Soundtrade - oficjalnego dystrybutora marki TC Electronic w...

Fender prezentuje model Eric Johnson Signature Stratocaster

Fender prezentuje model Eric Johnson Signature Stratocaster

Eric Johnson to w świecie gitarowym postać powszechnie znana i ceniona. Wybitny muzyk oraz kompozytor znany jest nie tylko z niezwykłej muzykalności i...

G7th UltraLight - najlżejszy kapodaster świata już w Polsce!

G7th UltraLight - najlżejszy kapodaster świata już w Polsce!

Współczesnych gitarzystów można dość brutalnie podzielić na trzy zasadnicze grupy - tych, którzy obniżają strój, tych którzy grają w stroju standardowym oraz...

zobacz więcej
mikrofon