ISE2017: Sennheiser i bezprzewodowy system Speechline [VIDEO]

2 marca 2017 / 12:00

Marka Sennheiser w tym roku ponownie zaprezentowała swoją przełomową serię systemów bezprzewodowych dedykowanych do mowy SpeechLine Digital Wireless. System poszerzono o aplikację kontroli, bezprzewodowe bazy mikrofonowe, ładowarki do elementów systemu oraz mikrofon powierzchniowy.

Bezprzewodowy mikrofon SL Boundary 114-S DW wykorzystuje zasadę powierzchni granicznej i zaprojektowano go do wykorzystania z systemem konferencyjnym Sennheiser TeamConnect oraz do kontroli poprzez nowe rozwiązanie software’owe Sennheiser Control Cockpit. Ponadto linia SL DW zostaje rozszerzona o dwie bezprzewodowe bazy mikrofonów konferencyjnych zwanych Tablestand, funkcję indukcyjnego ładowania oraz sieciowe urządzenie ładujące.

 

 

Przejmij kontrolę z Control Cockpit

Sennheiser ogłasza nową wersję oprogramowania Control Cockpit, które umożliwia proste i wygodne sterowanie pracą systemu złożonego z wielu zestawów bezprzewodowych SpeechLine Digital Wireless. Jest ono dostępne z poziomu przeglądarki internetowej lub smartfona, tabletu czy laptopa posiadających odpowiednią aplikację. Pozwala ono na kontrolę systemu złożonego z nawet stu mikrofonów bezprzewodowych serii SpeechLine DW, która została zaprojektowana specjalnie do mowy.

Ustawienia można wprowadzać dla każdego mikrofonu osobno, lub w ramach grupowych operacji. Ponadto pozwala na włączenie do systemu najnowszych produktów z rodziny SpeechLine, takich jak nadajniki SL Tablestand, a w przyszłości także powierzchniowego mikrofonu SL Boundary 114-S DW. Software uaktualnia się automatycznie i zawiera liczne udogodnienia, takie jak alerty o zaistniałych wydarzeniach lub wyświetlanie informacji ustalonych przez użytkownika. Na przykład, aby wiedzieć które mikrofony są naładowane, a które powinny zostać wkrótce odłożone na ładowarkę, wystarczy spojrzeć w ekran smartfona. To rozwiązanie pozwoli specjalistom IT na łatwą obsługę wydarzeń z uczestnictwem nawet ponad stu osób.

Wersja 1.1.0 oprogramowania Control Cockpit jest dostępna: TUTAJ

 

[img:1]

SL Boundary 114-S DW

Nowy mikrofon powierzchniowy, dedykowany do mowy. Mikrofon SL Boundary 114-S DW jest wygodnym rozwiązaniem zapewniającym bezprzewodową transmisję audio, jak i bezprzewodowe ładowanie. Ten nowy element systemu bezprzewodowego SL DW jest tak dyskretny, jak tylko może - jest po prostu płaskim urządzeniem, pozbawionym przewodów, które leży na stole. Można go w prosty sposób wpiąć w system konferencyjny TeamConnect, a dzięki słynnej jakości dźwięku Sennheisera użytkownicy nie muszą podnosić głosu, mówić wprost do mikrofonu, ani nawet blisko niego siedzie.

Mikrofon SL Boundary 114-S DW pozostaje bezprzewodowy w każdej sytuacji: można go ładować w nowo zaprezentowanej ładowarce indukcyjnej CHG 2W. Oczywiście kiedy jest to wygodniejsze, mikrofon można także naładować za pośrednictwem kabla USB.

 

[img:2]

[img:3]

 

SL Tablestand 153-S DW oraz SL Tablestand 133-S DW

Te dwa nowe urządzenia są bezprzewodowymi bazami mikrofonów konferencyjnych na gęsiej szyjce, które pracują w ramach systemu SpeechLine Digital Wireless. Są to rozwiązania całkowicie niezależne od kabli - „ubezprzewodowiają” mikrofon na gęsiej szyi i można je ładować bezprzewodowo. Urządzenie SL Tablestand 153-S DW pozwala wpiąć mikrofon Sennheiser MEG 1440L II B, wyposażony w złącze XLR-5 i diodę wyróżniającą aktywną jednostkę mikrofonową.

Natomiast model 133-S DW umożliwia wpięcie dowolnego mikrofonu na gęsiej szyi Sennheiser, zakończonego wtykiem XLR-3 i nie posiadającego diody włączenia. Obie bazy Tablestand pracują do 10 godzin na jednym ładowaniu i są wyposażone w diodową sygnalizację stanu baterii. Urządzenia można ładować przez USB bezprzewodowo w ładowarce CHG 2W.

 

[img:4]

[img:5]

 

Dostępne są następujące zestawy z bazami Tablestand:

  • SpeechLine Digital Wireless SL TS 133 GN SET DW (baza SL Tablestand 133-S DW, mikrofon na gęsiej szyi MEG 14-40 B, odbiornik stacjonarny SL Rack Receiver DW)
  • SpeechLine Digital Wireless SL TS 153 GN-L SET (baza SL Tablestand 153-DW, mikrofon na gęsiej szyi MEG 14-40-L-II B, odbiornik stacjonarny SL Rack Receiver DW)

 

CHG 2W - indukcyjna ładowarka

To nowe urządzenie umożliwia wygodne bezprzewodowe ładowanie baz Tablestand i własnych urządzeń mobilnych.

CHG 4N - sieciowa ładowarka

Ponadto prezentujemy sieciową ładowarkę, która pozwala na ładowanie czterech urządzeń (nadajników bodypack, nadajników doręcznych lub samych akumulatorów) i jednoczesną ich kontrolę w ramach środowiska Control Cockpit. Każda przestrzeń ładowcza posiada diodowy wskaźnik poziomu naładowania.

 

[img:6]

 

Informacje o systemie SpeechLine Digital Wireless

Sennheiser SL DW to pierwszy na świecie cyfrowy system bezprzewodowy przeznaczony specjalnie do mowy. Umożliwia szybką i wygodną organizację spotkania, konferencji lub odczytu, bez konieczności posiadania wiedzy o mikrofonach bezprzewodowych. Zestawy SL DW docierają do klienta sparowane i działają w ramach częstotliwości, na które nie jest wymagana licencja. Ponadto system umożliwia w znaczącym stopniu zautomatyzowane ustawienie poziomów i korekcji dźwięku do panujących warunków i głosu osoby przemawiającej. Dzięki ostatniej aktualizacji system pozwala na niezależną pracę wielu zestawów bezprzewodowych w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach - wszystko w ramach otwartego zakresu częstotliwości 1,9 GHz.

 
więcej: sennheiser.pl

Producent

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybutor

Pozostałe aktualności

Shure MXA910 z IntelliMix dzięki nowej aktualizacji 4.0.12

Shure MXA910 z IntelliMix dzięki nowej aktualizacji 4.0.12

Shure MXA910 z IntelliMix stał się faktem, stanowiąc kolejną ewolucję platformy mikrofonów sufitowych Microflex Advance. Jest to bezpłatna, kompatybilna z...

InfoComm'19: Wzmacniacze instalacyjne Mezzo od Powersoft

InfoComm'19: Wzmacniacze instalacyjne Mezzo od Powersoft

Włoski, legendarny już producent profesjonalnych wzmacniaczy nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. Podczas tegorocznych targów InfoComm światu zaprezentowane...

InfoComm'19: Systemy interkomowe MicroCom od Pliant Technologies

InfoComm'19: Systemy interkomowe MicroCom od Pliant Technologies

Pliant Technologies to znany, amerykański producent scenicznych systemów intercomowych. W tym roku w szczególności skupia się on na promocji swoich...

Wzmacniacz instalacyjny z Bluetooth od DAMPF

Wzmacniacz instalacyjny z Bluetooth od DAMPF

Na przestrzeni ostatnich lat Bluetooth stał się jednym z najpopularniejszych protokołów,pozwalającym nie tylko na łatwe sterowanie urządzeniami, ale przede...

Ciekawe instalacje: Systemy nagłośnienia na Mistrzostwach U-20

Ciekawe instalacje: Systemy nagłośnienia na Mistrzostwach U-20

Komercyjne systemy nagłośnienia oparte na rozwiązaniach firmy TOMMEX dla stadionów, bazujące na zespołach głośnikowych amerykańskiego producenta Community,...

Głośniki instalacyjne i konferencyjne Biamp "Od nitki do kłębka"

Głośniki instalacyjne i konferencyjne Biamp "Od nitki do kłębka"

W ostatnich artykułach z cyklu "Od nitki do kłębka", związanych z marką Biamp, omówiliśmy najnowsze głośniki instalacyjne Parlé oraz wzmacniacze Tesira. Dziś...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz