ISE'18: Nowe wzmacniacze mocy IPX od Dynacord

9 lutego 2018 / 13:00

Firma Dynacord zaprezentowała nową rodzinę końcówek mocy IPX, będącą kontynuacją rozwiązań wprowadzonych z popularną serią Dynacord C.

Wielokanałowe wzmacniacze mocy z serii IPX wykorzystujące rozwiązania architektury sieciowej OMNEO IP, i cechujące się przełomową wydajnością audio, wyznaczają niespotykany dotąd standard w zakresie urządzeń wzmacniania sygnału. Seria IPX znajdzie zastosowanie w średnich i dużych instalacjach stacjonarnych. Zawiera ona kilka unikatowych technologii w budowie wzmacniaczy, które zostały opracowane przez inżynierów Dynacord, stanowiących jeden z najbardziej doświadczonych zespołów badawczych w branży audio.

 

[img:1]

Dynacord IPX 20:4 - 4x 5000 W @ 4 Ω

 

Precyzja bez kompromisów: zaprojektowana i wyprodukowana w Niemczech seria wzmacniaczy Dynacord IPX obejmuje trzy modele czterokanałowe oraz jeden model ośmiokanałowy. Oferuje ona moc 5 kW, 10 kW, a nawet niesamowite 20 kW z jednego wzmacniacza z zasilanymi wszystkimi kanałami. Cechujące się wyjątkowymi właściwościami audio, elastycznością w integracji oraz niezawodnością działania, wzmacniacze serii IPX mogą być użyte w bardzo szerokim zakresie najbardziej wymagających stałych instalacji nagłośnieniowych, zaczynając od sal koncertowych, centrów artystycznych, teatrów i świątyń po skomplikowane i rozległe systemy dźwiękowe na stadionach i centrach rozrywki.

Połączenie niesamowitej wydajności z rozwiązaniami dużej oszczędności energii, wynikające z zastosowania nowego trybu Dynacord Eco Rail, sprawia, że ta seria przedstawia wyjątkową wartość dla każdej średniej i dużej instalacji audio.

 

 

Wysoka elastyczność w instalacji oraz integracja z siecią IP

Seria IPX oferuje wysoką elastyczność w przypadku bardzo różnych scenariuszy instalacji. Zapewnia to kilka opcji zasilania z wykorzystaniem opatentowanej przez Dynacord technologii VLD (Variable Load Drive), jak również nowo opracowanych trybów pracy: równoległego oraz równoległego zmostkowanego. Technologia VLD (IPX5:4 oraz IPX10:8) pozwala na uzyskanie mocy wyjściowej na poziomie 1259 watów na kanał przy pracy przy impedancji 4 lub 8 omów, a także w przypadku linii 70 V lub 100 V w trybie bezpośredniego zasilania.

Z tego powodu, że instalatorzy coraz powszechniej wykorzystują sieci informatyczne istniejące w infrastrukturze obiektów, sięgnięcie po technologię IP często skutkuje szybszą integracją systemu i niższymi kosztami jej implementacji, włączając w to ograniczenie okablowania, co przyczynia się do istotnych oszczędności. Wbudowany interfejs OMNEO z portem głównym i pomocniczym pozwala na bezproblemowe użycie ośmiu kanałów z sieci audio Dante, podczas gdy parametry zdanej kontroli oraz nadzoru wykorzystują protokół OCA (AES70) otwierając możliwości na integrację z urządzeniami innych firm. Dostępność rozwiązań redundantnych zapewnia bezawaryjne działanie i obejmuje RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol) w celu dopasowania do indywidualnych wymagań i istniejącej infrastruktury.

 

[img:2]

Dynacord IPX 5:4 - 4x 1250 W @ 4 Ω

 

Zaawansowane zarządzanie mocą w celu ograniczenia kosztów i płynnego działania - nawet w bardzo trudnych warunkach

Nowa technologia Eco Rail opracowana przez firmę Dynacord pozwala ograniczyć ogólny pobór prądu nawet o 50%. Dzięki temu wpływa nie tylko na ochronę środowiska, ale też w istotnym stopniu przyczynia się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania, przy równoczesnym ciągłym zachowaniu wysokiej jakości dźwięku i bezpieczeństwa pracy. W pełni kontrolowane przez DSP (Digital Signal Processing) moduły wzmacniacza i zasilacza sieciowego są stale i równocześnie monitorowane nawet pod kątem 280 parametrów w celu zagwarantowania tego, że nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, takich jak duże wahania napięcia zasilającego, wzmacniacz Dynacord IPX zamiast przełączyć się w tryb bezpieczeństwa i zatrzymać swoje działanie, będzie kontynuować pracę na najwyższym możliwym poziomie.

Najbardziej wyrafinowane cyfrowe przetwarzanie sygnału dostępne na rynku
Seria IPX oferuje zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału z rozdzielczością 96 kHz w celu uzyskania najlepszej wydajności pracy, wewnętrznej konwersji sygnału analogowego na cyfrowy z ultrakrótkimi czasami opóźnienia oraz zapewnienia doskonałego stosunku sygnału do szumu. Trzy bloki DSP są rozdzielone na trzy moduły kontroli: user, array oraz speaker, z których każdy posiada szeroki zakres korekcji barwy, opóźnienia sygnału oraz kontroli poziomu sygnału, a nawet filtry asymetryczne w celu umożliwienia użycia wzmacniaczy niemalże w każdej aplikacji. Kompleksowa zdalna kontrola oraz nadzór nad pracą są możliwe za pośrednictwem rozbudowanego oprogramowania IRIS-Net. Pozwala to na swobodne użycie wzmacniaczy serii IPX do tworzenia nowych instalacji, a także ich bezproblemową integrację z już istniejącymi systemami.

 

Modele i ich moc

 
  • IPX 5:4 - 4x 1250 W @ 4 Ω
  • IPX 10:4 - 4x 2500 W @ 4 Ω
  • IPX 20:4 - 4x 5000 W @ 4 Ω
  • IPX 10:8 - 8x 1250 W @ 4 Ω

(Moc określona przy pracujących wszystkich kanałach)


Producent

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybutor

Pozostałe aktualności

NAMM'19: Niezwykły system 23:1 L-ISA od L-Acoustics

NAMM'19: Niezwykły system 23:1 L-ISA od L-Acoustics

Podczas zeszłorocznych targów ISE firma L-Acoustics zaprezentowała światu cały ekosystem L-ISA, czyli innowacyjny, niespotykany wcześniej zestaw...

ISE'19: QSC wprowadza wzmacniacze CX-Q dla platformy Q-SYS

ISE'19: QSC wprowadza wzmacniacze CX-Q dla platformy Q-SYS

Firma QSC zapowiedziała nowe sieciowe wzmacniacze mocy dla platformy Q-SYS. Seria CX-Q obejmuje modele cztero- i ośmiokanałowe, które łączą wysoką wydajność...

ISE'19: Przyłącze ścienne z Dante od AudioPressBox

ISE'19: Przyłącze ścienne z Dante od AudioPressBox

Na tegorocznych targach Integrated Systems Europe, premierę miał najnowszy element systemu dystrybucji sygnałów dla dziennikarzy, oferowanego przez firmę...

ISE'19: Audio-Technica pokazała system konferencyjny ATUC-IR

ISE'19: Audio-Technica pokazała system konferencyjny ATUC-IR

Podczas targów ISE 2019 Audio-Technica zaprezentowała nowy system konferencyjny na podczerwień ATUC-IR. Bezprzewodowy ATUC-IR dołącza do istniejącego systemu...

ISE'19: Premiera platformy audio Smart IP od Genelec

ISE'19: Premiera platformy audio Smart IP od Genelec

Firma Genelec ogłosiła na targach ISE 2019 premierę wyjątkowej platformy audio opartej na otwartym protokole IP. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o...

ISE'19: Sieciowy punkt końcowy Q-SYS NV Series od QSC

ISE'19: Sieciowy punkt końcowy Q-SYS NV Series od QSC

Firma QSC zaprezentowała sieciowy punkt końcowy Q-SYS NV Series (NV-32-H) dla ekosystemu Q-SYS. Ten natywny, wielostrumieniowy, programowalny koder/dekoder...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz