ZRCE Experience - cz.II Noa Beach Club

12 marca 2018 / 11:00

Noa Beach Club to kolejne miejsce na "chorwackiej Ibizie", gdzie od końca maja do połowy września możemy każdego dnia i każdej nocy bawić się przy dobrej muzyce w pięknych okolicznościach przyrody, jakie zapewnia nam morska zatoka z widokiem na wspaniałe góry, przy plaży ZRCE.

CZYTAJ: ZRCE Experience - Część I

[img:1]

Pod względem muzycznym Noa podąża za wszystkimi światowymi, klubowymi trendami - od EDM po techno. Największą imprezą w tym miejscu jest coroczny festiwal HideOut. Prócz rezydujących DJ-ów, w sezonie występuje tu również ponad 40 światowej klasy gościnnych artystów.

[img:3]

Noa powstała w 2011 roku, jest to najmłodszy ze wszystkich klubów na plaży, za to najdynamiczniej rozwijający się. Jest to pierwszy w Chorwacji i prawdopodobnie również na świecie klub postawiony całkowicie na wodzie, co zapewnia wyjątkowy klimat i niezapomniane wrażenia. W Noa może się bawić 4.000 osób. Prócz dużej sceny głównej mieści się tu również mała scena poświęcona dziennemu After Beach Party oraz kilka basenów. Właściciele przez wiele lat zdobywali najpierw klubowe doświadczenie w stolicy Chorwacji i po 3 mniejszych, zakończonych sukcesem projektach postawili wszystkie karty na ZRCE.

System Oświetleniowy

[img:2]

Główna konstrukcja dużej sceny została zaprojektowana przez właścicieli i w całości wykonana z drewna, jak cała klubowa przestrzeń. Setup oświetleniowy i multimedialny jest corocznie przebudowywany i od 2005 zajmuje się tym projektant Ivan Blazevic, który jest również realizatorem multimediów. Od tego roku mam przyjemność podjąć współpracę z tym wyjątkowym miejscem i przygotować projekt z Ivanem, jak i również realizować oświetlenie w ciągu całego sezonu.

[img:4]

W 2017 roku w przestrzeni sceny znajdowało się: 

 
  • 64 urządzenia typu Sharpy 
  • 24 urządzenia typu B-eye 
  • 16 urządzeń typu Pointe
  • 20 stroboskopów 3000W
  • 8 blinderów
  • 10 wytwornic dymu 
  • dodatkowe efekty sceniczne jak 7 wyrzutni CO2 na froncie sceny oraz 4 wytwornice ognia znajdujące się na dachu.

Sercem systemu jest konsola Wholehog IV, której operatorem w sezonie był Ivan Blazevic.

Sporo urządzeń znajduje się również w pozostałej przestrzeni klubowej. Zewsząd drewniane konstrukcje oświetlone są PARami LEdowymi o IP65 oraz zainstalowanych jest sporo lamp UV na specjalne okazjonalne eventy. Część hazerów zabudowana jest wzdłuż krawędzi parkietu co zapewnia równomierną widoczność wszystkich efektów świetlnych.

[img:9]

Jest to tym bardziej istotne, ze względu na podmuchy wiatru, mocniejsze niż w pozostałych klubach, które nie są usadowione na wodzie. Noa w sezonie zużywa ponad 600 litrów płynu do dymiarek! Widoczność z daleka zapewnia 12 wodoodpornych szperaczy, a w wakacyjny nastrój wprowadza nas również 30 rozmieszczonych w całym klubie pokaźnych palm, z których 10 znajduje się na głównym parkiecie. Każda z nich oczywiście podświetlona.

[img:6]

Największym wyzwaniem ze względu na to, że klub jest wyspą nad powierzchnią wody, było dostarczenie bezpiecznej energii elektrycznej o wystarczającej mocy. Noa musiała nawiązać regularną współprace z firma elektryczną, która nadzoruje bezpieczeństwo w czasie trwania całego sezonu. Dzienne zapotrzebowanie w energię elektryczną samej dużej sceny do 1920kW.

System Video

[img:7]

Na głównej scenie znajduje się 55 metrów kwadratowych diody P.5 IP 65. Co prawda dioda na kontakt z woda we wnętrzu konstrukcji raczej nie jest narażona, lecz wilgotność powietrza jest na tyle wysoka, że klub zaopatruje się w najwyższym możliwym stopniu w sprzęt z IP65. Ostateczną konfigurację ekranów ledowych przygotowywał Ivan w każdej chwili, gdy nie siedział przy konsolecie oświetleniowej. Multimedia są kontrolowane z Resolume Arena.

Dodatkowo na zewnątrz klubu znajduje się kolejny, całkiem spory ekran LED, na którym są wyświetlane bieżące informacje dotyczące najbliższych wydarzeń.

System Dźwiękowy

[img:8]

System dźwiękowy w Noa jest na naprawdę wysokim poziomie. Dobre brzmienie zapewnia legendarny system od D&B sound, na który składa się: 

  • 6 x C3 tops
  • 6 x B22 bass
  • 12 x B6 bass

System został dostarczony przez firmę Sunflower - Audio Tehnika d.o.o., a za projekt systemu odpowiadał Tomislav Koran.

Odwiedzam to miejsce regularnie od trzech lat i muszę przyznać, że z przyjemnością patrzę na dynamikę rozwoju zarówno Noa, jak i wszystkich pozostałych miejsc na ZRCE. Turystyka klubowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, więc daje to duże pole do działania w kwestii oświetlenia, multimediów i nowych technologii scenicznych.

[img:5]

 

Autor: Alicja Reszpondek

Pozostałe aktualności

ISE'18: Meyer Sound z rozwiązaniami instalacyjnymi

ISE'18: Meyer Sound z rozwiązaniami instalacyjnymi

Tegoroczne targi ISE 2018, były kolejną okazją do pokazania ogromnego potencjału instalacyjnego, rewelacyjnych produktów Meyer Sound. Ta amerykańska marka,...

Szkoła w Żyrardowie wyposażona w system Community

Szkoła w Żyrardowie wyposażona w system Community

Niepubliczna Szkoła Podstawowa NR 1 im. Krzysztofa Kolumba w Żyrardowie to trzykondygnacyjny nowoczesny budynek o powierzchni 2.500 m2 , przyjazny dla...

ISE'18: Sennheiser TeamConnect Ceiling - Innowacja w suficie

ISE'18: Sennheiser TeamConnect Ceiling - Innowacja w suficie

Podczas targów ISE 2018 Sennheiser zaprezentował wszystkie możliwości zaawansowanego mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling. Zastosowana w nim innowacyjna...

ISE'18: Apart Audio pokazał nowe rozwiązania dla instalatorów

ISE'18: Apart Audio pokazał nowe rozwiązania dla instalatorów

Jak co roku, targi ISE obfitowały w liczne premiery nowych produktów, wśród których znalazły się także najnowsze rozwiązania instalacyjne. Jednym z...

Hala sportowa w Wejherowie z nowym nagłośnieniem Dynacord

Hala sportowa w Wejherowie z nowym nagłośnieniem Dynacord

OSW nr 2 w Wejherowie zajmuje się kształceniem niesłyszących wychowanków od 0 do 24 roku życia, na wszystkich etapach edukacyjnych. Po 96 latach OSW doczekał...

ISE'18: Powersoft pokazał nowe wzmacniacze Duecanali

ISE'18: Powersoft pokazał nowe wzmacniacze Duecanali

Podczas targów Integrated Systems Europe odbywających się od 6 do 9 lutego br. w Amsterdamie Powersoft zaprezentował dwa nowe wzmacniacze - Duecanali 804 i...

zobacz więcej
mikrofon