Various Artists - "Boundaries : 20 Works From The 64 Bar Challenge"

Various Artists - "Boundaries : 20 Works From The 64 Bar Challenge"
Styl: Eksperymentalna
Rok wydania: 2012
WWW artysty: http://www.ninjatune.com
Wydawca: Ninja Tune
Ocena redakcji:

64 Bar Challenge jest projektem produkcyjnym, w którym udział wzięli użytkownicy forum Ninja Tune. Każdy producent stworzył utwór, składający się z 64 barów, w podobnym tempie.

Na składance znalazły się najciekawsze z utworów, które zgłoszono do tego projektu, z odległych krajów, jak Rosja, Stany Zjednoczone, Paragwaj, Kanada, Australia, Chile, Wielka Brytania. Jeśli chodzi o stylistykę, z całą pewnością jest to bardzo eklektyczne wydawnictwo, na co wpływ zapewne ma odmienne pochodzenie kulturowe artystów odpowiedzialnych za te produkcje.

Na uznanie załuguje „Magenta“ Cosmo Lopeza – instrumentalny hip-hop z potężną linią basu i dużą dawką brzmień syntezatorowych. Tym co wyróżnia go spośród pozostałych utorów jest jego zadziorność, charakter oraz świetna produkcja! Górą Paragwajczycy!

Kolejne utwory wyróżniające się to „Cheezy“ Becy 10, „Billions Dead“ AGT Rave Cru, czy „Pitch“ Dowdy. Każdy z nich utrzymany jest w odmiennej stylistyce, od techno, przez breaks, do off beatowego hip-hopu, jednak wszytskie posiadają jeden wspólny element – brzmienie Ninja Tune!

Pomysłodawcą projektu jest Dj Kovas, który swym uporem i miłością do muzyki doprowadził do wydania tego jakże interesującego wydwnictwa, prezentującego talenty z różnych części świata. Dzięki takim projektom jesteśmy w stanie poznać muzykę producentów, którzy najprawdopodobniej pozostali by anonimowi dla większości z nas, co już w samym zamysle jest wartością samą w sobie.

Marcin Warnke

http://www.infomusic.pl

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon