Bad Blood - "Bastille"

Bad Blood  - "Bastille"
Styl: Indie Rock
Rok wydania: 2013
WWW artysty: http://www.bastillebastille.com
Wydawca: Universal Music Group
Ocena redakcji:

Jesteście ciekawi co by wyszło z połączenia Coldplay i Hurts? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że powstałoby coś pokroju grupy Bastille. Anglicy debiutują w udany sposób, uświadamiając nam, że muzyka to twór nieskończony.

Na debiutancki album grupy Bastille natknęłam się zupełnym przypadkiem,szczerze powiedziawszy z polecenia. Fakt, że od premiery minęło już kilka miesięcy a ja poznaję ten album dopiero teraz, nie dziwi jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom projektów indie rockowych czy też podobnych, które mnożą się jak grzyby po deszczu. I możnaby zadać sobie pytanie czy w takim razie "Bad Blood" warty jest tego by po niego sięgnąć- tak. Anglicy nie odkrywają nowej formuły, ale sprytnie łączą znane patenty.

Zaczyna się od znanego już wielu utworu "Pompeii", za sprawą którego kariera zepsołu nabrała rumieńców. Nośny jest także "Thigns We Lost In Fire" będący kolejnym z singlii. A tych mamy całkiem sporo, jest wśród nich także "Bad Bloode" zaczynający się niczym piosenka Depeche Mode, aby gładko wejść w muzykę pokrewną zespołowi Hurts. Z całą pewnością z tymi zespołami, Bastille mają wiele wspólnego, zwłaszcza jeśli chodzi o zdolność pisania wpadających w ucho kompozycji. Nawet ballady brzmią w wykonaniu Brytyjczyków przebojowo, tak jest w wypadku "Overjoyed", warto też bliżej przyjeć się żywiołowemu "Weight Of Living part II"  a przy okazji zahaczyć o "Icarus". Żywiołowe "Flaws" z posmakiem Coldplay i elektroniki żwawo prowadzi nas w stronę mojego ulubionego utworu, a jest nim "Laura Palmer".

Ten album jest niczym składanka najlepszych hitów, każda z piosenek śmiało nadałaby się na singiel, Energia jaką ze sobą niesie "Bad Blood" z całą pewnością przyda się podczas zimowych wieczorów. A, że nieco wtónie? Być może, ale przecież czasami najlepiej słucha się tego co już znamy. Tracklista:
1. Pompeii
2.Thing We Lost In Fire
3.Bad Blood
4.Overjoyed
5.These Streets
6.Weight of Living PT.II
7.Icarus
8.Oblivion
9.Flaws
10.Daniel in the Den
11.Laura Palmer
12.Get Home 


Autor:Monika Matura

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon