Franz Ferdinand - "Right Thoughts, Right Words, Right Action"

Franz Ferdinand - "Right Thoughts, Right Words, Right Action"
Styl: Indie Rock
Rok wydania: 2013
WWW artysty: http://www.franzferdinand.com
Wydawca: Universal Music Group
Ocena redakcji:

Nowy Franz Ferdinand nie zaskakuje, ale jest idealnym dowodem na to, że Szkoci wciąż mogą pochwalić się szczytową formą.

Na "Right Thoughts, Right Words, Right Action" znajdziemy 10 wystrzałowych kompozycji, które w pełni zaspokoją wysublimowane oczekiwania fanów i rozpalą koncertowe żądze. Już "Right Action" pierwsza piosenka z albumu, nie pozostawia złudzeń, że będzie przebojowo i w typowym dla nich stylu. Utwory pokroju "Evil Eye"  czy "Bullet" idealnie sprawdzą się do śpiewania na koncertach. Nie sposób przejść obojętnie także obok kapitalnego  "Love Illumination". Tęskniącym za nastrojowymi, sennymi balladami przypadnie do gustu "Stand On The Horizon", ale nie dajcie się zwieść, ta piosenka ma w sobie ukryty pazur. Jest i przywodzący mi na myśl The Doors oraz The Beatles "Treason! Animals.".

To ni mniej ni więcej Franz Ferdinan w najlepszej z odsłon, a jeśli ktoś wątpił w ich zdolności po "Tonight Franz Ferdinand" tęskniąc chociażby za debiutem, to ten album jest esencją Franza Ferdinanda, brzmiąc niczym najlepsze przeboje zgromadzone na jednym albumie. Te przeboje są tak chwytliwe, że nawet nie będąc szczególnym fanem muzyków z FF nie sposób usiedzieć na miejscu.
Tracklista:
1. Right Action
2. Evil Eye
3. Love Illumination
4. Stand on the Horizon
5. Fresh Strawberries
6. Bullet
7. Treason! Animals.
8. The Universe Expanded
9. Brief Encounters
10. Goodbye Lovers & Friends 

Autor: Monika Matura

Powiązane recenzje: Franz Ferdinand

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon