Sepsis - "Fear Of Freedom"

Sepsis - "Fear Of Freedom"
Styl: Metal
Rok wydania: 2013
WWW artysty: http://www.sepsis.com.pl
Wydawca: Legacy Records
Ocena redakcji:

Jak się wydaje, kwestią czasu jest moment w którym, na albumach znajdziemy naklejkę- "Dobre bo polskie". Wtedy z całą pewnością znajdziemy taką na albumie Sepsis "Fear Of Freedom".

Na najnowszym i zarazem pierwszym długogrającym albumie śląskiej kapeli znajdziemy 8 rozbudowanych kompozycji. Moje pierwsze wrażenie, spoglądając na okładkę albumu, to przeczucie, że ten album będzie z gatunku ciężkich brzmień, nie wiedziałam tylko, że będą one aż tak dobre.

Po pierwszym przesłuchaniu potrafiłam powiedzieć tylko tyle- to coś niesamowicie przyjemnego, skąpanego w metalu i to w najlepszym wydaniu. A jeśli mowa już o wydaniu to odpowiada za nie niemiecka wytwórnia  Lecagy Reocrds, a za nagrania białostockie studio Hertz znane między innymi z produkcji Behemota czy Vadera. Brzmienie jest więc doskonałe. Oprócz standardowego męskiego wokalu Roberta Niemca usłyszymy także żeński wokal, z całą pewnością należy to poczytać za plus.

Albumu najlepiej słucha się ciągiem, kolejne utwory zachęcają nas do tego by z Sepsis pozostać na dłużej. Płyty słucha się przyjemnie, choć jest to album dość złożony i na pewno nie na jedno podejście. Dopiero bowiem po dłuższym obcowaniu z tym albumem, udało mi się docenić w pełni kunszt i prawdziwą wartość "Fear Of Freedom". Panowie i Panie, Polska ma godnych reprezentantów metalu. Obowiązkowo sięgnijcie po ten album jeżeli jesteście fanami Dream Theather czy Iron Maiden. Ta płyta uzależnia!

Autor: Monika Matura

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon