The Bloody Beetroots - "Hide"

The Bloody Beetroots  - "Hide"
Styl: Electronic
Rok wydania: 2013
WWW artysty: http://thebloodybeetrootsofficial.tumblr.com
Wydawca: Sony Music
Ocena redakcji:

Z poznawaniem muzyki jest jak z życiem, często nie wiesz jakie znaczenie będą miały dla Ciebie przypadkowe informacje czy spotkania. Ja natknęłam się na grupę The Bloody Beetroots pisząc o nich newsa. W tamtym momencie abstrakcją wydawało mi się porównywać ich popularność do Lady Gagi, dzisiaj to już mnie nie dziwi.

Polska publiczność już nie jeden raz miała okazję zobaczyć The Bloody Beetroots na żywo, warto jednak krótko ich przedstawić. Pod tym pseudonimem ukrywa się dwóch muzyków z Włoch, którzy na swoim koncie mają pochodzący z 2009 roku, album "Romboramaoraz tegoroczny "Hide" o którym będziemy mówić w tej recenzji. Nowy album to 15 różnorodnych kompozycji na których usłyszymy całą masę gości pokroju Tomm'iego Lee z Mötley Crüe. Album zawiera chyba wszystkie odmiany elektroniki, które wypadają lepiej lub gorzej ale w ogólnym rozrachunku dają monumentalne dzieło, które wciąga skłaniając do nieustannego zapętlania.

Od pierwszego przesłuchania moje serce zdobyło "Out Of Sight", z wokalem genialnego Paula McCartneya, które ociera się o ideał. Fajnie wypada także nieco gitarowe "The Source (Chaos & Confusion)" kojarzące mi się z dokonaniami Juno Reactor. Fani ATB czy Armina Van Buurena znajdą coś dla siebie w "The Beat" oraz "Chronicles Of A Fallen Love". Zamykające album "Volevo Un Gatto Nero (You Promised Me)" ze szczyptą dupstepu to idealne ukoronowanie tego albumu.

Poprzedni album był różnorodny i także przepełniony goścmi, "Hide" wydaje się być naturalnym krokiem na drodze rozwoju panów z Włoch. To obowiązkowa pozycja dla fanów The Bloody Beetrootrs, ale tych pewnie nie trzbea przekonywać, polecam tekże tym, którzy do tej pory nie trawili elektroniki. Przestrzenny dźwięk zabiera nas w elektroniczną jazdę bez trzymanki, z której wychodzimy chcąc więcej, a wszystko to za sprawą muzyki, która wnika w glęboko w umysł.Lista utworów:
1. Spank (feat. Tai & Bart B More)
2. Raw (feat. Tommy Lee)
3. Runaway (feat. Greta Svabo Bech)
4. Chronicles of a Fallen Love
5. The Furious (feat.  Penny Rimbaud)
6. Out Of Sight (feat. Sir Paul McCartney and Youth)
7. Albion
8. Reactivated
9. All The Girls (Around The World) (feat. Theophilus London)
10. Please Baby  (feat. P-Thugg of Chromeo)
11. Glow In The Dark (feat.  Sam Sparro)
12. The Source (Chaos & Confusion)
13. The Beat (feat. Peter Frampton)
14. Rocksteady
15. Volevo Un Gatto Nero (You Promised Me) (Bob Rifo feat. Gigi Barocco)


Autor: Monika Matura

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon