Korn - "The Paradigm Shift"

Korn - "The Paradigm Shift"
Styl: Metal
Rok wydania: 2013
WWW artysty: http://www.korn.com
Wydawca: Universal Music
Ocena redakcji:

Pojawienie się nowego albumu Korna to szansa na to, że metka przyczepiona do grupy po wydaniu poprzedniego albumu, przestanie być aktualna. 

Nigdy nie byłam specjalną fanką Korna, ceniłam sobie pojedyncze utwory ale nigdy całe dokonania, najnowszy album był więc dla mnie raczej formą eksperymentu muzycznego niżli sięgania po niego z sentymentu.  "The Paradigm Shift" nie tylko mnie oczarował ale i sprawił, że wreszcie zrozumiałam za co ludzie kochają Korna.

Gdy intenret obiegła wieść, że do składu wraca Head, wielu miało nadzieję, że będzie on przyczynkiem do powrotu starego dobrego Korna i zmazania hańby po dubpstepowych wycieczkach z "The Path Of Totality". Zapowiedź ta została spełniona tylko połowicznie. "The Paradigm Shift" to pewnego rodzaju pomost łączący stare z nowym, pomost, który w moim odczuciu wypada idealnie. Na początek dla odmiany polecam posłuchania bonusowych utworów  "Wish I Wasn't Born Today" z potężną gitarą, która powinna przypaść do gustu starym fanom oraz "Tell Me What You Want" z chwytliwym refrenem nie pozbawionym psychodelicznego posmaku. Tęskniącym za elektroniką Korn serwuje "Love & Meth", które do dzisiaj kładzie mnie na łopatki. Skupmy się chociaż i głębiej nad wokalną różnorodnością prezentowaną w tym utworze. Przeklęte przez niektórych "Never Never" promujące album, także nie stroni od elektroniki, ale żeby nie było zbyt nudno, Korn pokazuje swoją starą twarz w "Lullaby For A Sadist". Po drodze zatrzymajcie się jeszcze przy "It's All Wrong", aby dostać siarczystego kopa od zespołu.

Oto jak jeden album może zmienić postrzeganie obojętnego do tej pory zespołu. Ręką i nogą podpiszę się teraz pod genialnością tego albumu. Narzekającym na to, że Korn z roku 2013 to sprzedajna komercja zadam pytanie o to, czy za normalne uważają, aby zespół grał ciągle tak samo ? Może i "The Paradigm Shift" ma w sobie coś z odgrzewanego kotleta i nie przynosi rewolucji ale z całą pewnością jest to kotlet bardzo smaczny.  Lista utworów
01. Prey For Me
02. Love And Meth
03. What We Do
04. Spike In My Veins
05. Mass Hysteria
06. Paranoid And Aroused
07. Never Never
08. Punishment Time
09. Lullaby For A Sadist
10. Victimized
11. It’s All Wrong


Autor: Monika Matura

Powiązane recenzje: Korn

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon