Hetman - "You"

Hetman - "You"
Styl: Hard Rock
Rok wydania: 2013
WWW artysty: http://www.hetmanband.pl
Wydawca:
Ocena redakcji:

Hetman to już swoista legenda, na rockowej scenie muzycznej, właśnie ukazał się ich jedenasty album, tym razem tematem przewodnim były kobiety. Czy damski pierwiastek przyniósł Panom szczęście?

Nie uważam się za maniaka Hetmana, jednak "Złe Sny", "Skazaniec" czy "Kolędy Na Rockowo", mają zapewnione stałe miejsce w moim odtwarzaczu i to nie tylko w okresie świąt. Z wielką radością przywitałam informacje dotyczące pojawienia się nowego albumu i z otwartym umysłem oraz minimalną przynajmniej dawką sceptycyzmu, rozpoczęłam przesłuchiwanie "You". Nie po raz pierwszy Hetman serwuje nam piosenki w języku angielskim, choć na osłodę znajdziemy dwa polskojęzyczne utwory. Muzycznie jest różnorodnie, zespół prezentuje różne style muzyczne, począwszy od rocka, przez hard rock, po heavy aż po metal.

Album otwiera " You", rozpoczynające się od gitary akustycznej a zakończone porządnym riffem. "Be an Eagle" zmierza odważnie w stronę power metalu, spokojnie może stanowić credo współczesnego człowieka, utwór wzywający do walki z życiem i samym sobą. Nie zabrakło także i wyznania miłości w "Divine", myli się jednak ten, kto powie, że to płyta wyłącznie poświęcona kobietom, posłuchajcie choćby "My Home", utworu z tekstem - "Mój dom jest tam gdzie jestem ja", choć bez miłości jest niczym. "Fight for it" choć zaczyna się leniwie, jest kolejnym utworem wzywający do walki - niechaj prowadzi Cię wolność, walcz o swój cel. W"Can't take it" z kolei dopatrzeć możemy się nieco smutniejszej odsłony miłości. Nie zabrakło także i instrumentalnego "We Mgle". Przyjrzyjmy się jeszcze polskim utworom. Nieco nostalgiczne "Na Krawędzi" o człowieku pogrążonym w smutku, nie zabrakło także lekko zmienionej wersji "Dzieczynki z zapałkami".

Mogłabym napisać, że Hetman dorasta, gdyby nie fakt, że oni zawsze byli dojrzali. "You" to idealna okazja aby w końcu zapoznać się z twórczością grupy i to w naprawdę ciekawym wydaniu. Tak dla kobiet jak i mężczyzn.1. You
2. Be an Eagle
3. Divine
4. Na krawędzi
5. My Home
6. Fight for it
7. We mgle
8. Can't take it
9. Midnight
10. Dziewczynka z zapałkami
11. Easy

Autor: Monika Matura 

Wyszukiwarka recenzji

mikrofon