PLASA'13: rozdano nagrody PLASA Awards for Innovation

10 października 2013 / 12:00

[img:1]

Tegoroczne targi PLASA dobiegły końca. Pomimo licznych wątpliwości związanych z ich przebiegiem, jednogłośnie uznano je za sukces, zarówno pod względem frekwencji, reakcji klientów i publiczności oraz przede wszystkim – poziomu prezentowanych produktów.

Również nowa siedziba targów, centrum Excel, dorównała oczekiwaniom wszystkich zainteresowanych, a być może nawet przekroczyła je pod względem jakości obsługi i warunków na tego typu przedsięwzięcie. Teraz nadszedł czas na podsumowanie tych jakże intensywnych kilku dni, i nie ma chyba lepszego punktu wyjścia, niż omówienie rozdania nagród Awards for Innovation, którego ceremonia i wyniki budzą największe emocje i zainteresowanie.

Wręczenie tych prestiżowych nagród to wieloletnia tradycja na londyńskich targach. Co roku dziesiątki producentów ubiegają się o nie, prezentując swoje najnowsze rozwiązania w dziedzinie technologii dźwiękowej i oświetleniowej. Celem tych nagród jest wyróżnienie produktów, które, zdaniem grupy specjalnie wybranych jurorów, cechują się oryginalnością i innowacyjnością, oraz napędzają przemysł wprowadzając nowe, niebanalne rozwiązania technologiczne.

Tradycyjnie wręczone zostało osiem równorzędnych nagród, jak i osobne, "zielone" wyróżnienie Award for Sustainability, nagradzające produkt o zmniejszonym poborze energii bądź implementujące wykorzystanie odnawialnych jej źródeł. O wyróżnienie w tym roku ubiegało 45 nowych produktów. Oto ośmioro zwycięzców:

 

 • A.LEDA B-EYE K20 (CLAY PAKY): B-Eye K20 to najnowszy product firmy oświetleniowej CLAY PAKY, który zadebiutował na tegorocznych targach. Jest to wielofunkcyjna głowica ruchoma LED (wyposażona w 37 lamp LED), zaprojektowana w unikalny sposób i zdolna wykonywać większość funkcji poszczególnych rodzajów oświetlenia: B-EYE to jednocześnie głowica typu wash (o kącie oświetlenia od sześciu do siedemdziesięciu stopni), spot (kąt do czterech stopni), głowica do kalejdoskopowych efektów oświetleniowych oraz projektor; poszczególne lampy są zainstalowane tak, że ich światło nie jest rozróżnialne jak w przypadku klasycznych głowic LED. Mogą one współpracować lub działać osobno (każda z 37 lamp może być samodzielnie kontrolowana cyfrowo), oferując zróżnicowaną kolorystykę i nieskończone wręcz możliwości. Podsumowanie sędziów:

 

B-EYE zapiera dech w piersiach. Oferuje innowacyjne i nowoczesne spojrzenie na klasyczny efekt. Ponadto, jest w pełni funkcjonalnym i wielozadaniowym sprzętem do oprawy oświetleniowej.

 

[lupa:1]
Clay Paky A.Leda B-EYE K20

 

 

 

 • G-SPOT LED (SGM): G-Spot jest ulepszeniem poprzedniej głowicy spot LED firmy SGM - obecnie jest jedyną głowicą spełniającą normę IP65 określającą stopień ochrony urządzenia przed czynnikami zewnętrznymi. Stopień ochrony IP65 oznacza, że G-SPOT jest odporny na wnikanie kurzu oraz zalanie. Ponadto, prezentowany na PLASA 2013 G-Spot oferuje znacznie większą moc oświetleniową w stosunku do debiutującego w marcu prototypu. Wykorzystuje lampę LED RGB o mocy 850W i posiada zoom od dziewięciu do czterdziestu pięciu stopni, jak i obrotowy pryzmat oraz interfejs RFID. Podsumowanie sędziów:

 

Jest to pierwsza zautomatyzowana głowica spot tak odporna na czynniki zewnętrzne. G-Spot to elegancka i estetyczna jednostka oświetleniowa, która będzie w stanie wytrzymać w każdych warunkach - nawet podczas Brytyjskiego sezonu festiwalowego!

 

[lupa:2]
SGM G-Spot LED

 

 

 

 • PLD/CXD APLIFIER (QSC AUDIO): Serie PLD i CXD to nowe rodziny wzmacniaczy od QSC Audio: każda z nich liczy po trzy modele o różnej mocy. Wzmacniacze pierwszej grupy, PLD, przeznaczone są dla ruchomych systemów dźwiękowych, podczas gdy modele CXD zaprojektowane są z myślą o permanentnych instalacjach. Jest to nowoczesny sprzęt o unikalnych rozwiązaniach, jak technologia FAST (Flexible Amplifier Summing Technology), umożliwiająca kontrolowanie mocy wzmacniacza i kierowanie jej do poszczególnych jego wyjść, a konkretnie: równoległego sumowania mocy poszczególnych kanałów (dwóch, trzech lub czterech) dla zwiększenia mocy przy zachowaniu pożądanej impedancji. W połączeniu z wysokimi możliwościami DSP (wbudowane crossovery, pięciopasmowe parametryczne equalisery i wiele innych), czyni ona te produkty niezwykle użytecznymi. Podsumowanie sędziów:

 

Jest to niezwykle elastyczny wzmacniacz, który może być wykorzystany w niemal każdej sytuacji. Jego moc oraz funkcje mogą być podzielone oraz dowolnie skonfigurowane, zapewniając jego szerokie zastosowanie w instalacjach bądź systemach ruchomych.

 

[img:2]
QSC Audio PLD/CXD Aplifier
 
 

 

 • SB18C (FLARE AUDIO): SB18C jest kolumną basową zbudowaną zgodnie z filozofią firmy Flare Audio, tzw. zasadą Waveform Integrity (integralności fali) - kolumny i obudowy głośników tworzone przez Flare, mają nie kolorować ani zniekształcać dźwięku, jednocześnie posiadając najmniejsze możliwe gabaryty. Założeniem głównym jest, że obudowa głośnika ma jak w najmniejszym stopniu wpływać na emitowany przezeń dźwięk, oferując klarowność i "przezroczystość". Model SB18C to doprawdy unikalne rozwiązanie: zawiera osiemnastocalowy głośnik basowy o mocy 1200W, ważąc zaledwie 23.5 kg i mieszcząc się w wymiarach 513 x 513 x 261 mm! Podsumowanie sędziów:

 

Produkt ten wykorzystuje prawdziwie innowacyjne podejście do odwiecznego problemu. Wynosi koncepcję ograniczania zużycia materiałów na znacznie wyższy poziom, a wykorzystane tutaj technologie zwiastują nowe, ekscytujące możliwości.

 

[img:3]
Flare Audio SB18C

 

 

 

 • INTERACTIVE USER MANUAL (BLEASDALE, CAPTURE): Joe Bleasdale wraz ze szwedzką firmą Capture stworzył interaktywną instrukcję obsługi na iPad’a dla oprogramowania Capture Polar, służącego do projektowania oprawy oświetleniowej oraz jej dokumentacji, pozwalającego pracować w czasie rzeczywistym. Interaktywna instrukcja obsługi została okrzyknięta dużo bardziej kształcącym i angażującym sposobem nauki niż klasyczne instrukcje czy filmy instruktażowe. Podsumowanie sędziów:

 

Jest to pierwsza instrukcja obsługi, z której ludzie będą korzystać z przyjemnością. Ma ogromny potencjał, nie tylko jako materiał źródłowy i referencyjny, ale jako interaktywne narzędzie edukacyjne. Oferuje ekologiczną alternatywę dla papierowych i niektórych elektronicznych instrukcji oraz rozwiązuje odwieczny „problem RTFM” (read the f...... manual).

 

[lupa:3]
Capture Interactive User Manual

 

 

 

 • STAGESCAPE M20D (LINE6): M20D jest nowatorskim i świeżym spojrzeniem na cyfrową konsolę estradową: jest niezwykle kompaktowym urządzeniem z osiemnastoma wejściami analogowymi i dwoma cyfrowymi oraz ekranem dotykowym oferującym klasyczny wygląd miksera z suwakami bądź przestrzenną wizualizację sceny i obecnych na niej muzyków i sprzętu - pojedyncze sekcje sceny można kontrolować jak kanały miksera, decydując o routingu dźwięku, aktywując wtyczki z szerokiej palety procesorów dynamiki, korekty, efektów i kontroli sprzężenia, itp. Ponadto całość oferuje jednoczesne nagrywanie wielośladowe na kartę SD bądź dysk USB oraz zdalną kontrolę iPadem. Podsumowanie sędziów:

 

Zaimponowała nam prostota interfejsu użytkownika. Produkt ten wpasowuje się w obszar rynku, gdzie zdolności techniczne ustępują miejsca funkcjonalności, jednak zachowana jest głębia bardziej znajoma dla profesjonalnego użytkownika. Przedstawiony jest tutaj zupełnie nowy sposób myślenia i zachęca do koncepcyjnego ujęcia dźwięku.

 

[lupa:4]
Line6 Stagescape M20D

 

 

 

 • MINI-ME (ROBE): Mini-Me to jedyna w swoim rodzaju kompaktowa głowica do efektów oświetleniowych, oferującą funkcje lampy LED oraz pełną cyfrową projekcję video. Poza klasycznymi efektami lampy LED, wszystkie kolory i kształty gobo lub promienia światła sterowane są cyfrowo z wewnętrznego komputera. Dowolne obrazy, jak zdjęcia, grafiki bądź nagrania filmowe mogą być wysłane do urządzenia przez złącze HDMI lub USB, co bardzo poszerza możliwości pracy z urządzeniem w zróżnicowanych sytuacjach. Podsumowanie sędziów:

 

Mini-Me jest pierwszym urządzeniem, które wprowadza nową formę w cyfrowym oświetleniu. Pozostaje oszczędny w użyciu kanałów, oraz jest ruchomą cyfrową głowicą o prostocie konwencjonalnego, automatycznego osprzętu.

 

[lupa:5]
ROBE Mini-Me

 

 

 

 • Ostatnią nagrodę wręczono równolegle dwóm produktom o zbliżonym zastosowaniu i zaletach. Są to SUPERNOVA3 (LUMENRADIO) i eSENSE (ARTISTIC LICENCE). Pierwszy z nich, SuperNova3 autorstwa firmy LumenRadio to oprogramowanie diagnostyczne, bazujące na protokole RDM (Remote Device Management) oraz Art-Net, wykorzystywane do kontroli całych infrastruktur oświetleniowych. Drugi produkt, eSense autorstwa Artistic License, to urządzenie do koordynowania systemów instalacyjnych również wykorzystujące protokół RDM i spełniające podobne funkcje: zbiera, analizuje i gromadzi dane, również w systemach oświetleniowych lub zabezpieczeniowych. Zarówno programowi SuperNova3, jak i urządzeniu eSense wróżone jest zmaksymalizowanie potencjału protokołu RDM, który obecnie, zdaniem specjalistów, jest niewykorzystywany w pełni swoich możliwości.  Zdaniem sędziów:

 

Oba produkty rozwiązują problemy z zarządzaniem danych w sposób inteligentny i praktyczny. W przyszłości przyczynią się do pojmowania wielkich ilości danych produkowanych przez występy oraz instalacje w praktyczny, jasny sposób.

 

[lupa:6]
LumenRadio SuperNova3

 

[lupa:7]
Artistic Licence eSense

 

 

 

Poza głównymi zwycięzcami, sędziowie wręczyli honorowe wyróżnienia kilku kandydatom:

 

 • TESSERA M-SERIES LED Video Processor (Brompton Technology): "To naprawdę byste i długo wyczekane rozwiązanie do powszechnego problem video. Tessera to platforma obsługi dla wielu technologii wyświetlaczy LED".
 • ART-OSC (Artistic Licence): Sędziowie twierdzą, że ten otwarty protokół może być zastosowany w przemyśle ze względu na łatwość jego implementacji i adaptacyjność.
 • X5A (Flare Audio): Zasługuje na uznanie, jako że podziela innowacyjną koncepcję nagrodzonego SB18C.
 • Tap Technology / Elidy Strip (Cromlech): Sędziowie wyrazili ciekawość i nadzieje w związku z potencjałem tej technologii.
 • Honorowe wyróżnienia otrzymały również dwa produkty wskazujące na imponujący postęp w dziedzinie oświetlenia rozrywkowego: SHARPY WASH 330 (CLAY PAKY) oraz POINTE (ROBE).

 

[lupa:8]
Brompton Technology Tessera M-Series LED Video Processor

 

[lupa:9]
Artistic Licence ART-OSC

 

[lupa:10]
Cromlech Tap Technology / Elidy Strip

 

[lupa:11]
Clay Paky Sharpy Wash 330

 

[lupa:12]
ROBE Pointe

 

Nagrodę Award for Sustainability wygrała firma TMB oraz ich produkt SOLARIS LED Flare. Sędziowie stwierdzili, że „produkt ten zaoszczędzi wielkie ilości energii poprzez zastąpienie bardzo energochłonnych urządzeń oświetleniowych, jak stroboskopy czy głowice typu wash”.

Podczas ceremonii przyznano również nagrodę Gottelier’a, wyróżniającą firmę bądź producenta długotrwale i konsekwentnie zasłużonego w rozwijaniu i technologii rozrywkowej, prezentacyjnej i instalacyjnej. Jej laureatem został Jim Bornhorst.

 

[img:4]
TMB Solaris LED Flare

 

 

Rok po roku widzimy, jak wprowadzane są na rynek fantastyczne produkty mogące wprowadzić istotne zmiany w naszej branży. Niektóre z nich to prawdziwe rewolucje, natomiast inne, co równie ważne, są zaprojektowane aby po prostu uczynić życie inżyniera łatwiejszym. Tegoroczni zwycięzcy po praz kolejny podnoszą poprzeczkę i gratulujemy im serdecznie ich osiągnięć.

Chrus Toulmin - jeden z kierowników i organizatorów targów

 

[img:5]

 

Relację przygotował:


Maciej Żulczyk
www.mzulczyk.com
http://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4zNDMxNjYwMCAxMzQxMzE1MjQ0.jpg


 

Producent

Clay Paky Clay Paky www.claypaky.it

Dystrybutor

Producent

SGM Lighting SGM Lighting sgmlight.com

Dystrybutor

Producent

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybutor

Producent

Capture

Dystrybutor

Mediam Sp. z o.o.
+48 12 269 29 74

Producent

Line6

Dystrybutor

Producent

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Alcons Audio LR24 oraz QR20 - nowe systemy na PL+S'19

Alcons Audio LR24 oraz QR20 - nowe systemy na PL+S'19

Holenderska firma Alcons Audio zaprezentowała na swoim stanowisku szereg nowości. Najbardziej rewolucyjnym okazał się być średnio-formatowy, wstęgowy system...

Nowości od Clair Brothers na targach Prolight + Sound 2019

Nowości od Clair Brothers na targach Prolight + Sound 2019

Odbywające się na przełomie maja i kwietnia targi we Frankfurcie, to największa impreza branżowa poświęcona tematyce sprzętu nagłośnieniowego,...

PRACA: Specjalista ds. obsługi klienta w dziale serwisu

PRACA: Specjalista ds. obsługi klienta w dziale serwisu

Konsbud Audio Sp. z o.o. - firma z 30-letnim doświadczeniem na rynku pro-audio - lider w dziedzinie projektowania i integracji systemów elektroakustycznych...

Nowości Electro-Voice i Dynacord z Frankfurtu 2019!

Nowości Electro-Voice i Dynacord z Frankfurtu 2019!

Nowe monitory sceniczne, mikrofony bezprzewodowe RE3, dwa mikrofony pojemnościowe do ręki i biała wersja EVOLVE50. Podczas targów Prolight+Sound we...

Arcade Audio obniża ceny systemów głośnikowych na jubileusz RCF

Arcade Audio obniża ceny systemów głośnikowych na jubileusz RCF

W tym roku włoski producent systemów nagłośnieniowych RCF obchodzi swoje 70-lecie i z tej okazji polski dystrybutor, firma Arcade Audio, przygotowała niższe...

SoundTrade zaprasza na dbTechnologies DEMO DAY w Piasecznie

SoundTrade zaprasza na dbTechnologies DEMO DAY w Piasecznie

Polski dystrybutor dBTechnologies, firma SoundTrade, zaprasza na DEMO DAY poświęcony najnowszym systemom nagłośnieniowych serii VIO. Wśród nich, długo...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz