PLASA'14: Rozwiązania dla perkusistów od DPA

17 października 2014 / 11:00

[img:1]

Z produktami duńskiej firmy DPA miałem okazję zapoznać się po raz pierwszy na ubiegłorocznej edycji PLASA, gdzie zaintrygowała mnie ich kolekcja miniaturowych wręcz mikrofonów o wymiennych kapsułach, nietypowym sposobie łączenia oraz aura elegancji i niekwestionowanej jakości, jaka otacza ich produkty.

Na PLASA 2014 prezentowali szereg swoich klasycznych produktów, jak mikrofony instrumentalne d:vote, przeznaczone do zróżnicowanych nagrań d:dicate oraz najnowszy mikrofon d:screet Miniature Necklace.

 

[lupa:1]

 

DPA od 22 lat zajmuje się produkcją szerokiej gamy specjalistycznych, dopracowanych mikrofonów, wykorzystywanych obecnie w czołowych studiach telewizyjnych, filmowych i radiowych, teatrach i studiach nagrań muzycznych. Charakteryzują się one szeregiem nietypowych rozwiązań, w tym wymiennymi zależnie od potrzeb kapsułami, zintegrowanymi przedwzmacniaczami mikrofonowymi oraz wykorzystaniem połączeń innych niż standardowy XLR, jak np. Microdot.

Pozycja DPA na rynku jest już od dawna ustalona, a dzięki wysokiej jakości oraz bardzo wiernej reprodukcji dźwięku ich mikrofony znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Od strony muzycznej jednak zawsze ograniczało się ono przede wszystkim do lepszych studiów nagraniowych, w przeciwieństwie do dźwięku estradowego. Wydaje się to logiczne, z uwagi zarówno na ich cenę, jak i detaliczność brzmienia. Niemniej na tegorocznym stoisku firmy dowiedziałem się, że próbują to zmienić i wzbudzić zainteresowanie ich produktami również na estradzie - jak i przy innych, dużo bardziej niekonwencjonalnych zastosowaniach.

 

[lupa:2]

 

Częścią ich wystawy był pełen zestaw perkusyjny oraz gitara akustyczna i wzmacniacz gitary elektrycznej, omikrofonowane wyłącznie ich produktami. I tak na stopie znalazł zastosowanie mikrofon d:dicate 2011, wielofunkcyjny, kompaktowy mikrofon pojemnościowy o podwójnej kapsule, wyposażony w zintegrowany przedwzmacniacz mikrofonowy i od wielu lat uznany na rynku jako wszechstronne, jakościowe i klarowne narzędzie.

Na reszcie bębnów zestawu perkusyjnego oraz pozostałych instrumentach znalazły się miniaturowe mikrofony pojemnościowe d:vote 4099, przeznaczone do nagrań instrumentów i dostępne w osobnych wersjach między innymi dla instrumentów smyczkowych, instrumentów dętych, fortepianu, gitar, basu czy bębnów i perkusjonaliów, ceniony za dużo bardziej detaliczną reprodukcję dźwięku instrumentów w stosunku do tradycyjnie stosowanych mikrofonów instrumenalnych. Ostatnimi w tej rockowej wystawie były overheady nad perkusją - również były to pojemnościowe d:dicate, tym razem jednak wykorzystujące pojedyńczą, 19-milimetrową pojedyncza kapsułę.

 

[lupa:3]

 

Choć wszystkie te produkty są obecne na rynku już od lat, celem firmy jest przekonanie użytkowników do odwagi w wykorzystaniu ich na estradzie, gdzie ich kierunkowość oraz przejrzysta charakterystyka może zaowocować wielką różnicą w rezultacie końcowym, w porównaniu do klasycznie wykorzystanych na scenach narzędzi. Poszukiwania nowych zastosowań dla ich produktów dotyczą wszystkich serii od DPA - firma ogłosiła nawet konkurs, na najbardziej oryginalne propozycje dla zastosowania ich sprzętu.

Jednak 2014 nie jest dla DPA wyłącznie rokiem odświeżania znanych produktów. Na PLASA 2014 znalazło się również kilka nowości, w tym przede wszystkim najnowszy d:screet Necklace Microphone. Ten dostępny w trzech kolorach (białym, czarnym i beżowym) miniaturowy produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników bez doświadczenia w konfiguracji tego typu produktów i umieszczania ich na odzieży bądź ciele mówców, niemniej oczekujących dyskretnego, a zarazem wydajnego i jakościowego produktu do profesjonalnych rozwiązań.

 

[lupa:4]

 

D:Screet Necklace to wszechkierunkowy mikrofon pojemnościowy z miniaturową kapsułą 4061 w miękkiej, gumowej opasce noszonej na szyi, zapinanej na zatrzask magnetyczny. Przeznaczony przede wszystkim do występów przed kamerą, ma pozwolić na błyskawiczne umieszczenie, zabezpieczenie i podłączenie go, z minimalnym wpływem na prezencję osoby go noszącej.

Oferuje on również możliwość podłączenia do systemów bezprzewodowych, aby sprostać praktycznie każdym wyzwaniom, co gwarantuje również zdolność przyjęcia aż 154 dB ciśnienia akustycznego bez zniekształceń, bardzo wysoki zakres dynamiczny oraz liniowa, czysta reprodukcja.

 

Galeria zdjęć ze stoiska DPA Microphones:

 

[img:2]

 

Producent

DPA Microphones DPA Microphones www.dpamicrophones.com

Dystrybutor

AUDIOSTACJA ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

InfoComm'19: Clair Bros rozszerza serię systemów C o model C10

InfoComm'19: Clair Bros rozszerza serię systemów C o model C10

Clair Brothers to wywodząca się z Manheim w stanie Pensylwania firma zajmująca się produkcją profesjonalnych systemów nagłośnieniowych, znanych i szanowanych...

Firma DMS PRO wybrała systemy Martin Audio

Firma DMS PRO wybrała systemy Martin Audio

Firma DMS PRO z Białegostoku to jedna z najbardziej zapracowanych firm nagłośnieniowych w Polsce. W sezonie ekipa zajmuje się realizacją nawet kilku czy...

Studyjne słuchawki Neumann NDH 20 już w sklepach

Studyjne słuchawki Neumann NDH 20 już w sklepach

NDH 20 - pierwsze słuchawki cenionego na całym świecie producenta legendarnych mikrofonów i wysokiej klasy monitorów studyjnych - firmy Neumann.Berlin - są...

Meyer Sound Galilego GALAXY z certyfikatem Milan z Avnu Alliance

Meyer Sound Galilego GALAXY z certyfikatem Milan z Avnu Alliance

Firma Meyer Sound poinformowała, że ich flagowe procesory Galileo GALAXY są w pełni kompatybilne z bazującym na AVB protokołem Milan. Oznacza to, że od teraz...

HDM 45-A - Najnowsza kolumna RCF już w sklepach

HDM 45-A - Najnowsza kolumna RCF już w sklepach

Od tegorocznych targów Prolight + Sound minęły prawie dwa miesiące, a my już teraz możemy poinformować, że najnowsza kolumna głośnikowa włoskiego producenta...

Nowe serce dla miksera cyfrowego QSC TouchMix-30 Pro

Nowe serce dla miksera cyfrowego QSC TouchMix-30 Pro

Dla wszystkich posiadaczy miksera cyfrowego TouchMix-30 Pro mamy świetną wiadomość. Producent w dniu dzisiejszym zaktualizował oprogramowanie, które nadaje mu szereg nowych funkcji oraz usprawnień.

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz