PLASA 2015: FBT na targach w Londynie

10 października 2015 / 12:00

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgChociaż wielu producentów sprzętu pro audio zrezygnowało z udziału w tegorocznym PLASA, część z dużych międzynarodowych firm wiernie prezentuje tam swoją aktualną ofertę.

Wśród nich jest firma FBT, której stoisko, choć zbliżone do zeszłorocznego i nie obfitujące tym razem w sprzętowe rewolucje i nowinki, po raz kolejny posłużyło włoskim specjalistom od profesjonalnego nagłośnienia do zamanifestowania swojej silnej pozycji na rynku.

Centralną pozycję na nim zajmują oczywiście debiutujące w zeszłym roku systemy liniowe Muse 210 LA oraz ich bardziej kompaktowi pobratymcy z serii Mitus, model 206 LA, sparowane z potężnymi subwooferami Mitus 218SA i SUBline218SA. Kolejne ważniejsze produkty to przede wszystkim zaktualizowane, profesjonalne monitory sceniczne Verve 112 mA oraz systemy głośnikowe Shadow, przeznaczone do stosowania na powietrzu i cechujące się wysokim stopniem odporności na warunki pogodowe.

 

[img:1]

[img:2]

 

Zdaje się, że serii Muse czy Mitus nie trzeba przedstawiać tym uważnie śledzącym branżę. Tytułem przypomnienia, pierwsza z nich to flagowa seria systemów liniowych od FBT, według producenta będąca uosobieniem nowoczesnego systemu liniowego.

 

Seria Muse

Modele Muse 210 LA zadebiutowały w zeszłym roku i szybko zdobyły uznanie profesjonalistów dzięki wysokiej mocy i wydajności (600+300 W RMS ze wzmacniaczy klasy D na każdy moduł), wysokiej jakości komponentów (m. in. specjalne przetworniki, stworzone na zamówienie dla FBT przez B&C, wytrzymałe i stylowe obudowy ze sklejki brzozowej) oraz praktyczności i wszechstronności: Muse to modularne systemy, które w zależności od sytuacji wykorzystać można w dowolnej konfiguracji, od 1 do 16 modułów na stronę. Zintegrowany osprzęt pozwala na maksymalne podwieszenie 16 modułów Muse jednocześnie oraz dostosowanie ich nachylenia w przedziale 0°-10° w skokach co 1°. Wbudowane procesory DSP oraz wysoki stopień wyszlifowania pod względem kontroli kierunkowości i brzmienia to kolejne z ich ważniejszych atutów.

 

[img:7]

[img:8]

 

Seria Mitus

Z kolei Mitus to niezwykle kompaktowe i wielofunkcyjne aktywne liniówki, których każdy model waży jedynie 14 kg i oferuje wyposażenie zbliżone do Muse, jak choćby wzmacniacze klasy D o mocy 600+300 W RMS czy specjalne przetworniki B&C.

W przeciwieństwie do poprzedniej serii posiadają one jednak obudowy z wytrzymałego polipropylenu oraz mniejsze, sześciocalowe neodymowe przetworniki, wykorzystane z myślą o maksymalnej redukcji wagi. Obie serie współpracują doskonale z potężnymi aktywnymi subwooferami SUBLine 218SA i Mitus 218SA, różniącymi się mocą oraz wyposażeniem.

 

[img:5]

[img:6]

 

Seria Verve

Zaprezentowane monitory sceniczne Verve 112 mA to zaktualizowane, wysokiej jakości aktywne kolumny o ergonomicznej i solidnej obudowie ze sklejki pokrytą wytrzymałą emulsją ochronną, mieszącej w środku dwudrożny, lekki system głośnikowy zasilany odrębnymi wzmacniaczami klasy D o mocy 400W + 100W RMS.

Na zaawansowane wyposażenie tych monitorów składają się również wydajne zasilacze impulsowe oraz procesory DSP oferujące zaktualizowane algorytmy dynamicznej equalizacji czy limiterów zwiększających maksymalną głośność tych kolumn, mogących być wykorzystanych zarówno do odsłuchu scenicznego bądź też jako pełnopasmowe systemy aktywne do mniejszych aplikacji. Elastyczność zapewniają zarówno presety DSP, jak i obracalna tuba, wygodne uchwyty, punkty M10, gniazdo na statyw czy osprzęt do mocowania na ścianie.

 

[img:9]

[img:10]

 

Seria Shadow

Ostatnim punktem na liście są nowe modele z serii Shadow - rodziny wydajnych, pełnopasmowych kolumn pasywnych z mocowanymi współosiowo głośnikami, przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

Każdy model w serii (w skład której wchodzi łącznie 6 pasywnych kolumn) posiada certyfikat zabezpieczeń IP55; ich obudowy składają się z pojedynczego elementu z polietylenu, wytwarzanego metodą formowania rotacyjnego, przednie grille posiadają trójwarstwowy system chroniący przed wilgocią, pyłem i ciałami stałymi, wewnętrzne obwody zaś zabezpieczone są przed korozją i wpływem wilgoci. Dostępne w modelach o różnych konfiguracjach głośników i wyposażenia, kolumny Shadow wydają się być solidnym rozwiązaniem do wymagających instalacji pod gołym niebem.

 

[img:4]

[img:3]

 

Galeria zdjęć ze stoiska FBT

 

Producent

Dystrybutor

FX MUSIC GROUP fxmusic.com.pl
+48 (84) 639 11 22

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Space Map Live, czyli doznania przestrzenne od Meyer Sound

Space Map Live, czyli doznania przestrzenne od Meyer Sound

Sonic lounge to specjalnie zaprojektowane pomieszczenie, w którym uczestnicy tegorocznych targów Prolight+Sound mogli doznać wrażeń dźwiękowych, które...

Konsbud Audio zaprasza na warsztaty Allen & Heath SQ

Konsbud Audio zaprasza na warsztaty Allen & Heath SQ

Konsbud Audio, polski dystrybutor urządzeń Allen&Heath, zaprasza na warsztaty z mikserów cyfrowych Allen & Heath z serii SQ. Warsztaty odbędą się w dniach...

TransY - Nowy, dwukanałowy kompresor/limiter od ART

TransY - Nowy, dwukanałowy kompresor/limiter od ART

ART to amerykańska firma założona w 1984 roku. Tworzą ją głównie muzycy, inżynierowie i pasjonaci. To właśnie pasja i zaangażowanie inżynierów ART pozwoliły...

Catapult Mini System - Katapulta dźwięku od Radial Engineering

Catapult Mini System - Katapulta dźwięku od Radial Engineering

Kabel ethernet, sieciowy, internetowy, skrętka. Kto powiedział, że musi służyć do przekazywania wyłącznie sygnałów cyfrowych? Tak się składa, że jego budowa...

NERO - nowość od marki Audient

NERO - nowość od marki Audient

Uznana, brytyjska marka Audient wprowadza na rynek zaawansowany kontroler odsłuchów z mnóstwem bardzo przydatnych funkcji. NERO posiada możliwość...

Rafał Zbytniewski z Audiolight wybrał systemy d&b Audiotechnik

Rafał Zbytniewski z Audiolight wybrał systemy d&b Audiotechnik

Niedawno firma Audiolight zdecydowała się na zakup systemu V d&b audiotechnik. Jest to dobry moment, by przyjrzeć się historii firmy i jej rozwojowi,...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz