AMBEO SMART HEADSET - Nowy zestaw słuchawkowy od Sennheiser

12 września 2017 / 09:00

Firma Sennheiser pokazała najnowszy AMBEO SMART HEADSET - pierwszy na świecie intuicyjny, kompaktowy i przenośny zestaw słuchawkowy do nagrań dźwięku w 3D. Binauralne nagrania audio z użyciem AMBEO SMART HEADSET zapewniają niezwykłe wrażenia trójwymiarowości, umieszczając słuchacza w środku wydarzeń i przekazując kierunek emisji dźwięku wraz z naturalną akustyką danego miejsca.

Szczegółowość i realizm nagrań zarejestrowanych z użyciem AMBEO SMART HEADSET są uzyskiwane dzięki wykorzystaniu dwóch mikrofonów dookólnych zintegrowanych ze słuchawkami. Mikrofony współpracują z najwyższej jakości konwerterem A/D, przedwzmacniaczem mikrofonowym oraz modułem SoftLimit, które zostały opracowane przez firmę Apogee - branżowego lidera na polu cyfrowych nagrań dźwięku.

 

[img:2]

 

Dwa mikrofony odbierają te same dźwięki z subtelną różnicą w czasie, głośności oraz brzmieniu - identycznie jak w przypadku, gdy dźwięki docierają do uszu z różnych kierunków. Gdy tak nagrany materiał audio jest odtwarzany w słuchawkach, uzyskuje się niesamowicie realistyczny efekt umieszczenia dokładnie w środku oryginalnego planu dźwiękowego, w jakim zostało zarejestrowane nagranie.

 

Korzystając z zestawu słuchawkowego AMBEO możemy użyć kamery naszego urządzenia z iOS do zarejestrowania, odtworzenia i przeżycia połączenia trójwymiarowego dźwięku oraz 180° perspektywy wzrokowej, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w postrzeganiu otaczającego nas świata. Dźwięk ma krytyczne znaczenie w kwestii tego, jak postrzegamy przestrzeń wokół nas, a AMBEO SMART HEADSET pozwala uchwycić to poczucie głębi, szczegółowości oraz realizmu.

Dr Andreas Sennheiser - Dyrektor Generalny firmy Sennheiser

 

 

AMBEO SMART HEADSET w połączeniu z urządzeniem mobilnym może stać się potężnym i kreatywnym narzędziem pozwalającym na uchwycenie naszego świata w całkowicie nowy sposób.

Daniel Sennheiser - Dyrektor Generalny Sennheiser

 

Gdy założysz słuchawki i pierwszy raz usłyszysz dźwięki nagrane z AMBEO SMART HEADSET, będziesz zdumiony. AMBEO dodają zupełnie nowego wymiaru podczas oglądania filmów i wspomnień zarejestrowanych z użyciem naszego iPhone’a. Są pod tym względem wyjątkowe, ponieważ oferują to, co najlepsze w rozwiązaniach wypracowanych przez Sennheiser oraz Apogee na polu tworzenia produktów dla profesjonalistów zajmujących się nagrywaniem audio. Te łatwe w użyciu i wielofunkcyjne słuchawki pokocha każdy.

Betty Bennett - współzałożycielka i Dyrektor Generalny Apogee

 

[img:3]

 

Łatwa integracja z urządzeniami iOS

AMBEO SMART HEADSET pozwala użytkownikowi precyzyjnie zarejestrować dźwięk z zachowaniem przestrzeni 3D z użyciem urządzeń Apple iOS ze złączem Lightning. Słuchawki wpisują się w założenia prostoty i wygody posługiwania się urządzeniami mobilnymi i oferują intuicyjną obsługę, co ułatwia spontaniczne uchwycenie doskonałego trójwymiarowego dźwięku, z taką samą łatwością jak nagranie filmu wysokiej rozdzielczości.

AMBEO SMART HEADSET jest w pełni kompatybilny z funkcjami standardowej aplikacji aparatu fotograficznego iOS i pozwala na nagrywanie dźwięków 3D równocześnie z materiałem filmowym. Po zarejestrowaniu pliki audio 3D mogą być odtwarzane przy użyciu dowolnej pary słuchawek stereo na każdym urządzeniu pracującym w tym trybie.

 

[img:1]

 

W celu precyzyjnego i bardzo wiernego skonwertowania każdego szczegółu na sygnał cyfrowy, AMBEO SMART HEADSET używa najwyższej jakości konwertera analogowo-cyfrowego Apogee, wbudowanego w pilot słuchawek, oraz przedwzmacniacza mikrofonowego. Ponadto w słuchawkach zastosowano rozwiązania SoftLimit firmy Apogee - unikatową technologię, której celem jest automatyczna optymalizacja poziomów nagrywanych sygnałów, dzięki czemu nie musimy martwić się o ewentualne zniekształcenia.

 

Indywidualne ustawienia wrażeń dźwiękowych

Korzystając z funkcji Smart Slider użytkownicy słuchawek AMBEO mogą regulować czułość mikrofonów w zależności od wykorzystywania sprzętu w normalnym lub głośnym otoczeniu, np. podczas koncertów, co zapewnia całkowicie wolne od zniekształceń nagrania.

 

[img:4]

 

Dedykowana bezpłatna aplikacja pozwala ponadto na dalsze programowanie sposobu działania Smart Slidera zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Dzięki temu określone funkcje mogą być uruchamiane przy użyciu jednego przycisku. AMBEO SMART HEADSET oferuje również kontrolę Situational Awareness, która daje użytkownikom możliwość wyboru poziomu szumów otoczenia, które mają docierać do ich uszu podczas normalnego używania zestawu słuchawkowego. Korzystając z przełącznika dostępnego na pilocie, można wybrać opcję Transparent Hearing, która powoduje przenikanie szumów otoczenia podczas słuchania muzyki, a tym samym zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu ulicznym. Dostępna jet też opcja aktywnej redukcji szumów, dzięki czemu można w pełni czerpać przyjemność z rozrywki bez żadnych zewnętrznych zakłóceń. Funkcja Situational Awareness może być też użyta podczas nagrywania oraz prowadzenia rozmów telefonicznych.

AMBEO SMART HEADSET to również wysokiej jakości słuchawki douszne. Zapewniają one niezwykłą jakość dźwięków Sennheiser i gwarantują znakomity komfort ich użytkowania dzięki specjalnie ukształtowanym pałąków nausznym, które zapewniają bardzo stabilne osadzenie słuchawek w uszach. Wbudowany mikrofonu pozwala użytkownikowi na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych oraz sterowanie głosem swojego urządzenia iOS.

 

 

Binauralny dźwięk nowej generacji

Sennheiser oraz Georg Neumann w roku 1974 wyznaczyli standard technologii nagrywania binauralnego dźwięku techniką sztucznej głowy opracowując model MKE 2002 „Kopf Stereo Mikrofon”. Swą pozycję lidera w tej dziedzinie potwierdzili w roku 1992 prezentując pionierskie rozwiązanie KU 100 Dummy Head. Dzisiaj wraz z AMBEO SMART HEADSET firma Sennheiser zdefiniowała dźwięk binauralny nowej generacji, pozwalając zwykłym użytkownikom sięgnąć po kreatywne możliwości, jakie daje ta technologia we współpracy z urządzeniami mobilnymi i prostotą korzystania z nich.

 

więcej: sennheiser.pl

Producent

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Allen & Heath SQ Roadshow wkrótce w Warszawie

Allen & Heath SQ Roadshow wkrótce w Warszawie

Zapraszamy na prezentację nowych mikserów cyfrowych Allen & Heath z serii SQ, która odbędzie się 29 maja 2018 w Warszawie. Prezentacje poprowadzą specjaliści...

dB Technologies - Nowe modele kolumn Opera UNICA oraz VIO X

dB Technologies - Nowe modele kolumn Opera UNICA oraz VIO X

Na tegoroczne targi Prolight + Sound 2018 firma dBTechnologies przywiozła ze sobą wiele nowości, a w nich m.in. kolumny rozszerzające popularny system...

Najczystszy, najwyraźniejszy, najlepszy - nowości od KV2 Audio

Najczystszy, najwyraźniejszy, najlepszy - nowości od KV2 Audio

Od samego początku istnienia firmy KV2 Audio jej inżynierowie zauważyli, że od wielu lat w dziedzinie audio dzieje się coś złego. Mowa tutaj o ciągłej bitwie...

GSP 500 - Sennheiser pokazał nowy headset dla graczy

GSP 500 - Sennheiser pokazał nowy headset dla graczy

Sennheiser GSP 500 - nowy profesjonalny zestaw słuchawkowy dla graczy jest już dostępny w Polsce. Producent zapewnia, że otwarta konstrukcja nowego modelu...

Procesor wokalowy TC VoiceLive2 teraz w zestawie z mikrofonem

Procesor wokalowy TC VoiceLive2 teraz w zestawie z mikrofonem

Dobra wiadomość dla wszystkich wokalistów! SoundTrade, polski dystrybutor marki TC Helicon, przygotował dla Was świetną promocję. Tylko teraz możecie nabyć...

RCF E-Series - Najnowsze miksery premium już w sprzedaży

RCF E-Series - Najnowsze miksery premium już w sprzedaży

W skład serii mikserów RCF E-Series wchodzą trzy modele: E24, E16 oraz E12. Wszystkie modele są od najmniejszego szczegółu zaprojektowane przez RCF Itaty,...

zobacz więcej
mikrofon