Super Bowl: Występ P!NK z systemem Sennheiser

13 lutego 2018 / 10:00

Podczas 52. finałowego meczu Super Bowl, który odbył się 4 lutego 2018 w Minneapolis, P!NK zaśpiewała 53-sekundową interpretację hymnu Stanów Zjednoczonych „The Star-Spangled Banner”,korzystając ze swojego bezprzewodowego systemu mikrofonowego Sennheiser Digital 6000.

Zobacz pełny występ P!NK:

Super Bowl – coroczny finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League – jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. W 52. rozgrywce o tytuł mistrzowski spotkali się obecni mistrzowie New England Patriots oraz drużyna Philadelphia Eagles. Finałowe spotkanie przyciągnęło ponad 100 milionów widzów, a bezpośrednio na stadionie mecz oglądało 67612 osób.

Występ, który zapadnie w pamięć

Tej nocy, pełnej emocji i nadziei dla dwóch drużyn oraz fanów futbolu amerykańskiego, P!NK oczarowała słuchaczy niezapomnianym wykonaniem hymnu państwowego Stanów Zjednoczonych Ameryki. Każdy niuans tej pieśni, słynącej z trudnych do wykonania 19 półtonów, w najdrobniejszych szczegółach był przekazywany przez system bezprzewodowy Sennheiser Digital 6000.

Dla artysty, którego głos jest tak rozpoznawalny, niezwykle ważne jest to, aby korzystał ze sprzętu absolutnie najwyżej jakości, zarówno na trasach koncertowych, jak również podczas takich wydarzeń jak Super Bowl. Z firmą Sennheiser mamy bardzo dobre relacje, a system Digital 6000 pozwala nam uzyskać najlepszą cyfrową jakość audio i niezawodną transmisję bezprzewodową – powiedział Jon Lewis, inżynier systemu monitoringu z ekipy technicznej P!NK.

[img:1]

Podczas wykonania hymnu „The Star-Spangled Banner” przed meczem Super Bowl, P!NK korzystała z nadajnika ręcznego Sennheiser SKM 6000 wyposażonego w kapsułę mikrofonową MD 9235.

Zawsze byliśmy bardzo zadowoleni z brzmienia jej głosu z kapsuły MD 5235, więc gdy zaczęliśmy korzystać z systemu Digital 6000, wybór kapsuły MD9235 był naturalną ewolucją” – wyjaśnia Lewis.

Zespół P!NK używa systemu Digital 6000 od kilku miesięcy podczas tras koncertowych oraz w trakcie występów w cenionych programach telewizyjnych i widowiskach towarzyszących rozdawaniu nagród takich jak Saturday Night Live, Grammy Awards, Video Music Awards oraz wielu innych.

Więcej niż mikrofon

[img:2]

Występ P!NK był bezbłędny, a swoboda, z jaką zaśpiewała, sugerowała, że robi to prawie bez wysiłku. Inżynier systemu nagłośnieniowego FoH Dave Bracey widzi w tym dużą zasługę nowego systemu Sennheiser Digital 6000:

Powodem, dla którego kocham ten mikrofon, jest jego zdolność do uchwycenia pełnego charakteru oraz najdrobniejszych niuansów głosu wokalisty. W praktyce jest on w stanie uchwycić i przekazać dokładny charakter wszystkiego, co jest nagłaśniane – włączając w to najbardziej znamienite głosy artystów z całego świata, śpiewających na żywo.

Według Lewisa - inżyniera systemu monitoringu, seria Sennheiser Digital 6000 sprawdza się w wielu zastosowaniach, a przede wszystkim na scenie:

Po raz pierwszy sięgnąłem po Digital 6000 po rekomendacji Dave’a [Bracey’a], który użył go podczas pracy z Adele. Od tego czasu jestem pod wrażeniem jego jakości oraz zasięgu pracy. Okazało się, że działa on tak samo dobrze w monitoringu dousznym, jak i przez monitory podłogowe, a mikrofon świetnie radzi sobie w środowiskach o bardzo wysokim natężeniu szumów, jakie towarzyszą wydarzeniom takim, jak Super Bowl.

„Jesteśmy zaszczyceni, że nasze mikrofony oraz systemy bezprzewodowe są używane przez najlepszych na świecie wokalistów. Wraz z systemem bezprzewodowym Digital 6000 otworzyliśmy zupełnie nowy rozdział innowacji, jakości audio oraz niezawodności działania” – skomentował Byron Gaither, Artists Relations Manager w dziale Professional Audio firmy Sennheiser.

Super Bowl 52

Super Bowl jako doroczne wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych, które oglądane jest przez największą liczbę widzów, również w tym roku nie rozczarował pod względem spektakularnych wyników. Drużyna Philadelphia Eagles zdobyła swój pierwszy w historii tytuł Super Bowl. Fani na całym świecie na pewno zapamiętają też urzekający występ P!NK, który tego wieczora rozpoczął to niesamowite, pełne emocji i niezwykle energetyczne widowisko.

 

 

Producent

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Electro-Voice ELX200 - kolumny z systemem zdalnej kontroli

Electro-Voice ELX200 - kolumny z systemem zdalnej kontroli

Podczas tegorocznych targów NAMM, Mark Storm - dyrektor sprzedaży w Electro-Voice, szczegółowo omówił najważniejsze cechy serii ELX200 - najnowszej linii...

VIO na tegorocznym Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo

VIO na tegorocznym Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo

System VIO dBTechnologies został wykorzystany jako główny system nagłośnienia podczas 68. Festiwalu Piosenki Włoskiej San Remo. Zastosowano 16 modułów VIO...

QSC KS112 - duża moc w ultrakompaktowej obudowie [VIDEO]

QSC KS112 - duża moc w ultrakompaktowej obudowie [VIDEO]

Firma QSC zaprezentowała najnowszego członka rodziny głośników K – ultrakompaktowy aktywny subwoofer KS112. Obok wprowadzonego wcześniej kardioidalnego...

NAMM'18: Sennheiser i kolejna generacja evolution wireless

NAMM'18: Sennheiser i kolejna generacja evolution wireless

Sennheiser zaprezentował nową generację mikrofonów bezprzewodowych - Evolution Wireless G4. Nowe mikrofony oferują nowy elegancki interfejs użytkownika,...

AKG C636 z nagrodą TEC Award 2018!

AKG C636 z nagrodą TEC Award 2018!

Kardioidalny mikorofon pojemnościowy AKG C636 jest następcą legendarnego modelu C535. Mikrofon posiada niezwykle lekką, specjalnie strojoną, pokrytą...

NAMM'18: Z kamerą na stoisku Adam Hall Group [VIDEO]

NAMM'18: Z kamerą na stoisku Adam Hall Group [VIDEO]

Są ludzie, którzy lubią swoją pracę. Są też tacy którzy ją kochają. Jest też Nikke Blout - Global Marketing Director grupy Adam Hall, która jak nikt inny...

zobacz więcej
mikrofon