Konsoleta cyfrowa Soundcraft Ui24R - All in One

31 marca 2018 / 10:19

Jakiś czas temu na łamach portalu testowaliśmy miksery cyfrowe Soundcraft Ui16. Jak pisaliśmy wówczas: "Soundcraft Ui16 to urządzenie spełniające niemal wszystkie wymagania stawiane niewielkim mikserom, których głównymi odbiorcami będą zespoły posiadające własne nagłośnienie i firmy / kluby obsługujące niewielkie, acz zróżnicowane wydarzenia (czytaj cały test)

Idąc za ciosem firma opracowała konsoletę Soundcraft Ui24R, której premiera była w 2017 roku, jednak na uwagę zasługuje fakt niedawnej aktualizacji firmware, który otwiera nowe możliwości tych mikserów. Ui24R wydaje się być urządzeniem kompletnym i niezwykle funkcjonalnym dla nowoczesnego i zarazem wymagającego realizatora dźwięku. Czym się różni od testowanego przez nas Soundcraft Ui16 dowiecie się w tym artykule. 

 

[img:1]

Jak czytamy na stronie dystrybutora (ESS AUDIO) Soundcraft Ui24R to kompletny, przystosowany do zamontowaniu w skrzyni rack mikser cyfrowy oraz rejestrator wielośladowy, który dostarcza kompletny układ wejść i wyjść, czysty dźwięk, intuicyjność obsługi i niezawodność - wszystko to w udoskonalonej konstrukcji.

Bez problemu sprawdzi się jako stagebox i może być kontrolowany aż z 10 urządzeń jednocześnie, przez kabel Ethernet RJ45 bądź wbudowany dwupasmowy router Wi-Fi sprawiając, że nie ma znaczenia gdzie się znajdujesz - zawsze będziesz miał kontrolę nad mikserem. Wyposażony w renomowane algorytmy przetwarzania sygnału HARMAN'a, przedwzmacniacze STUDER'a i wiele więcej - od studia do sceny, Soundcraft Ui24R to optymalne rozwiązanie dla artystów, klubów muzycznych, domów kultury, firm eventowych oraz akustyków, którzy chcą zaoszczędzić miejsce i dostarczyć najlepszą jakość dźwięku.

 

 

Jakość i Niezawodność HARMAN-a

Ui24R łączy w sobie najlepsze technologie HARMAN-a, w celu uzyskania niespotykanej mocy i stabilności. Renomowane przedwzmacniacze Studera dostarczają bogaty dźwięk w sytuacjach koncertowych oraz w czasie nagrywania wielośladowego, natomiast kultowe pogłosy, chorusy, delay’e Lexicona i kompresory dbx-a pozwalają na wzbogacenie brzmieniowo wokali, gitar akustycznych i innych instrumentów. Dzięki wykorzystaniu procesora antysprzężeniowego dbx AFS2 na wszystkich wyjściach monitorowych nie musimy się martwić o sprzężenia i możemy się skupić na miksowaniu.

Dodatkowo modelowanie wzmacniaczy i efektów gitarowych DigiTech’a w  Ui24R daje możliwość wykorzystania go do kreowania brzmienia gitar podczas występów, szczególnie gdy pożądany jest niski poziom głośności na scenie.

 

[img:2]

Więcej Możliwości Podłączenia

Kiedy potrzebujesz miksera wyposażonego kompleksowo we wszelkie typy wejść, w kompatkowej obudowie, Ui24R jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Ui24R pozwala Ci na miksowanie z wielu źródeł, wliczając w to 10 wejść typu combo 1/4"-TRS/XLR, 10 wejść typu XLR, 2 wejścia liniowe RCA (cinch) i 2 kanały cyfrowego odtwarzacza USB, co daje nam w sumie 24 kanały. Dzięki wszechstronności i wysokiej jakości układów wejścia/wyjścia, Ui24R daje właścicielom lokali, zespołom i realizatorom możliwość rozwoju dzięki możliwości kreatywnego wykorzystania szerokiego wyboru procesorów w torze przetwarzania.

 

Więcej Możliwości Kontroli

Ui24R może być sterowany za pomocą dowolnego urządzenia (tabletu, smartphone’a, PC-ta lub Maca) przez przeglądarkę internetową, na dowolny system operacyjny (iOS, Android, Windows, Mac OS lub Linux), bez instalowania dodatkowych aplikacji. Pokładowy dwupasmowy router Wi-Fi sprawia, że Ty i do dziewięciu członków zespołu, zawsze będziecie panowali nad sytuacją. Muzycy mogą dostosować poziomy swoich własnych miksów monitorowych, w czasie gdy realizator zapewnia słuchaczom na widowni możliwe najlepsze doznania muzyczne.

 

[img:3]

 

Rejestrator i Odtwarzacz Wielośladowy

Ui24R jest nie tylko cyfrowym mikserem - to również znakomity rejestrator. Bez stresu nagrasz wszystkie 22 analogowe wejścia i miks stereo bezpośrednio na pendrive’a i podłączony komputer. Jednocześnie. Natomiast dzięki wielokanałowemu interfejsowi audio USB, możesz z łatwością wykorzystać Ui24R w swoim studiu nagraniowym, w połączeniu z Twoim ulubionym programem DAW.

 

Więcej Wolności

Tradycjonalne miksery zapewniały sporą funkcjonalność, lecz mogły być kontrolowane tylko z jednego miejsca. Pozbawiony fizycznej powierzchni sterującej (fizycznych manualnych tłumików i potencjometrów) Ui24R łączy moc przetwarzania i niezawodność wielkoformatowych konsolet z kompaktowymi rozmiarami i pełną kontrolą przy pomocy Wi-Fi. Wszystko czego potrzebujesz, gdziekolwiek jesteś.

 

 

Kompatybilny z HARMAN Connected PA

Ui24R to główny element HARMAN Connected PA, który dostarcza bezproblemową obsługę plug-and-play z wieloma różnymi sprzętami HARMAN-a. Pozwala to na kontrolę każdego elementu twojego systemu za pomocą jednej aplikacji. Sprzęty wchodzące w skład Connected PA zostają automatycznie rozpoznane, a dzięki zapamiętywaniu prestetów, setup nigdy nie był łatwiejszy. Kreator pomoże ustawić optymalną głośność, ustawienia konfiguracyjne i uzyskać świetną jakość dźwięku.

Z technologią Connected PA kompatybilne są głośniki JBL PRX800, di-box’y dbx Di1, mikrofony AKG P5i oraz adaptery do mikrofonów dynamicznych MDAi. Dowiedz się więcej na temat HARMAN Connected PA.

 

Wersja demonstracyjna oprogramowania

W wersji demonstracyjnej na tablety użytkownik może stworzyć i nazwać swoje show, a następnie zapisać je na pamięci lokalnej swojego urządzenia. Wejdź w „Settings”, następnie „Shows”, po czym wciśnij odpowiedni przycisk „Offline Import/Export”, w zależności czego chcesz dokonać. 

 

 

Krótka specyfikacja Soundcraft Ui24R:

 
 • Renomowana jakość i potencjał Soundcrafta
 • Wbudowany dwupasmowy router Wi-Fi, eliminujący potrzebę korzystania z osobnego routera, pozwala na połączenie aż do 10 urządzeń jednocześnie
 • Kontroluj mikser używając dowolną przeglądarkę internetową, na dowolnym systemie operacyjnym ( iOS, Android, Windows, Mac OS i Linux), bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji
 • Nagrywaj i miksuj w wysokiej jakości, dzięki wykorzystaniu 20 profesjonalnych przedwzmacniaczy Studera
 • Kompresor dbx-a oraz kultowy pogłos i delay Lexicona
 • 2 kanały emulacji wzmacniaczy i efektów gitarowych DigiTech’a
 • podwójny, redundantny rejestrator wielośladowy, zdolny nagrywać wszystkie 24 kanały wejściowe jednocześnie na pendrive’a oraz do podłączonego PC-ta/Mac’a
 • 24 kanały wejściowe (10 typu combo 1/4" TRS/XLR, 10 typu XLR,
  2 wejścia liniowe, 2 wejścia cyfrowe)
 • 4-pasmowy korektor parametryczny, filtr górnoprzepustowy,
  de-esser i bramka szumów na kanałach wejściowych
 • 31-pasmowy korektor graficzny, bramka szumów, kompresor i procesor antysprzężeniowy dbx AFS2 na wszystkich kanałach wyjściowych
 • Pracujący w czasie rzeczywistym analizator widma dźwięku (RTA)
  na kanałach wejściowych i wyjściowych
 • Kompatybilny z cyfrowymi stacjami roboczymi na Mac’i i PC-ty
  oraz z innym oprogramowaniem muzycznym
 • Kompatybilny z Harman Connected PA dla łatwiejszej konfiguracji i kontroli
 • Konstrukcja mieszcząca się w  racku 4U

 

Producent

Soundcraft Soundcraft www.soundcraft.com

Dystrybutor

ESS Audio ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

ISE'19: Nowy wizerunek firmy Shure

ISE'19: Nowy wizerunek firmy Shure

Rebranding marki to ważny i odważny etap w życiu firmy. W przypadku światowych gigantów rośnie presja i oczekiwania w związku ze zmianami. Dziś przyjrzymy się firmie Shure.

Targi DSE 2019: "Pierwsze koty za płoty"

Targi DSE 2019: "Pierwsze koty za płoty"

Jak to mówią - "pierwsze koty za płoty". Pierwsza edycja targów „Digital Stage Europe 2019 - Pro Audio and Light Event” za nami.  Wydarzenie miało miejsce w...

Shure przedstawia najnowsze technologie konferencyjne.

Shure przedstawia najnowsze technologie konferencyjne.

Shure Microflex Complete Roadshow. To nowa inicjatywa firmy SHURE - jednego z leaderów na rynku systemów dyskusyjnych i konferencyjnych.  Cykl spotkań,...

dBTechnologies z nowym systemem bezprzewodowym RS16000R.

dBTechnologies z nowym systemem bezprzewodowym RS16000R.

Firma dBTechnologies chyba dobrze wykorzystuje swój potencjał, o czym najlepiej świadczą nowości produktowe, jak i seria wyróżnień otrzymanych podczas NAMM...

NAMM'19: Klawisze w dobrym miksie - Radial KL-8

NAMM'19: Klawisze w dobrym miksie - Radial KL-8

Pewien czas temu wspominaliśmy o nowościach firmy Radial, które zaprezentowane zostały podczas tegorocznych targów NAMM. Wśród nich, oprócz całej masy...

NAMM'19: Nowy super-mikrofon od Sontronics - Nano

NAMM'19: Nowy super-mikrofon od Sontronics - Nano

Firma Sontronics znana jest z produkcji wysokiej jakości, świetnie brzmiących mikrofonów za jeszcze lepszą cenę. Podczas tegorocznych targów NAMM wśród...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz