LD Systems SATG2 - Test zestawu głośników instalacyjnych

25 maja 2015 Tagi: nagłośnienie instalacyjne, głośniki, ld systems, satg2, sat82g2, sat62g2, sat42g2, sat242g2
Autor testu: daniel-bigaj-zdjecie Daniel Bigaj
Produkt: LD Systems SAT42G2LD Systems SAT62G2LD Systems SAT242G2LD Systems SAT82G2
Dostarczył: ADAM HALL GmbH

Dostarczono mi zestaw instalacyjny niemieckiej firmy LD Systems, seria SATG2, składający się z kolumn SAT82G2, SAT62G2, SAT42G2, SAT242G2. Głośniki dostępne są w dwóch kolorach, białym i czarnym. W skład serii wchodzi jeszcze sub, ale nie miałem go na testach. Bez niego też sobie jednak poradziłem.

 

Wygląd / Budowa

Kolumny są fachowo wykonane, nie jest to może majstersztyk „dizajnu”, raczej standard (chciałoby się, żeby niektóre firmy miały taki standard), ale na pewno solidny. Zapakowane bardzo sensownie. Dopasowane tworzywa, wszystko w szczelnie zaklejonych workach, elementy ram i systemów podwieszania nie latały luzem, zostały umieszczone w kartonowych boxach dopasowanych do pudeł.

Same ramy i inne elementy montażowe solidne i wykonane porządnie. Do tego w zestawach podkładki, również gumowe, co nie jest zawsze spotykane, ale za to potrzebne. Obudowa solidna, twarda, dopasowana, żadnych nierówności. Gdy się je otworzy i zajrzy do środka od razu widać, że jest to sprzęt budżetowy i zachowana jest równowaga między ceną a wykonaniem. Plastikowe przyłącza są takie sobie, również okablowanie wewnątrz oraz krosownica nie są z najwyższej półki, ale są dobrze wykonane i wszystko się trzyma jak należy.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:11]

 

Podłączamy

Podłączenie nie powinno nikomu nastręczyć trudności. Łącza na okablowanie odskakują bez problemu, a do tego świetnie trzymają; ciężko będzie przypadkowej osobie wyrwać kabel, a już na pewno nie wysunie się samoczynnie. Głośniki te można konfigurować w różnych zestawach,
w zależności do tego, co chcemy uzyskać i na jakiej powierzchni. Mając do wyboru mniejsze
i większe możemy ogarnąć praktycznie każde miejsce, czy to będzie pub, hotelowe foyer czy kulisy teatru. No dobrze, zobaczmy jak to gra.


LD Systems SAT42G2

Czyli najmniejsze z serii. Grają... jak najmniejsze z serii, ale ładnie. Jest w tym lekko przesadzona górka, ale wiadomo, że będzie to w związku z tym dość skuteczne w hałaśliwym pubie, a nie będzie nachalne. Przekrój częstotliwości mniej więcej odpowiada temu podanemu przez producenta, dolne częstotliwości zaczęły się pojawiać przy 80 Hz, a górne zanikać przy 18.000 Hz, zupełnie nieźle jak na 4-calowy woofer i 1-calowy driver.

 

[img:4]

[img:5]

 

Specyfikacja:

 
 • Głośniki: 4" woofer, 1" tweeter
 • Kąt rozpraszania: 60° x 60°
 • Moc (RMS / Peak): 60 / 100 W
 • Pasmo: 75 Hz - 20 kHz
 • SPL: 85 dB
 • Impedancja: 16 ohm
 • Złącza: zaciskowe
 • Materiał: 12 mm MDF
 • Waga: 5 kg para
 • Wymiary (S x W x G): 140 x 230 x 120 mm

 

 


LD Systems SAT62G2

Dwa razy większe od wyżej wymienionego modelu, wyposażone w woofer 6.5 cala i driver 1 cal. Obudowa z bass reflexem. Skuteczność niezła, nawet przyjemnie się tego słucha, tyle że znów odnosi się wrażenie przesadzonej górki, ale tak jak już wspominałem może to być plusem w pewnych przestrzeniach. Dół pojawił się przy 60 Hz, a górka zaczęła zanikać podobnie jak u poprzednika przy 18.000 Hz.

 

[img:6]

[img:7]

 

Specyfikacja:

 
 • Głośniki: 6.5" woofer, 1" tweeter
 • Kąt rozpraszania: 60° x 60°
 • Moc (RMS / Peak): 80 / 130 W
 • Pasmo: 55 Hz - 20 kHz
 • SPL: 89 dB
 • Impedancja: 16 ohm
 • Złącza: zaciskowe
 • Materiał: 12 mm MDF
 • Waga: 8 kg para
 • Wymiary (S x W x G): 200 x 320 x 200 mm

 

 

 

LD Systems SAT242G2

To nic innego niż podwójny SAT42G2, czyli 2 x 4-calowy woofer + 1-calowy driver, automatycznie o większej mocy i większym SPL. W RMS to już 100 W, a nie 60 W. Obudowa jak u mniejszego brata zamknięta, bez bass reflexu. Zakres częstotliwości ten sam.

 

[img:8]

[img:9]


Specyfikacja:

 
 • Głośniki: 2 x 4" woofer, 1" tweeter
 • Kąt rozpraszania: 60° x 60°
 • Moc (RMS / Peak): 100 / 180 W
 • Pasmo: 75 Hz - 20 kHz
 • SPL: 88 dB
 • Impedancja: 8ohm
 • Złącza: zaciskowe
 • Materiał: 12 mm MDF
 • Waga: 4 kg
 • Wymiary (S x W x G): 140 x 378 x 135 mm

 

 

 
LD Systems SAT82G2

To największy z rodziny jaki dostałem. Wyposażony w 8-calowy głośnik oraz 1-calowy driver + bass reflex gra już trochę inaczej, brzmienie jest pełniejsze i nie odnosi się wrażenia zbyt wyeksponowanej góry. Pierwsze ciche pomruki basu odnalazłem już przy 55 Hz,
a górka skończyła się przy 18.000 Hz, jak u wszystkich poprzedników. Ten model podoba mi się zdecydowanie najbardziej.

 

[img:10]


Specyfikacja:

 
 • Głośniki: 8" woofer, 1" tweeter
 • Kąt rozpraszania: 60° x 60°
 • Moc (RMS / Peak): 120 / 200 W
 • Pasmo: 50 Hz - 20 kHz
 • SPL: 93 dB
 • Impedancja: 8 ohm
 • Złącza: zaciskowe
 • Materiał: 15 mm MDF
 • Waga: 7 kg
 • Wymiary (S x W x G): 274 x 410 x 430 mm


Podsumowanie

Ogólnie wszystkie cztery modele sprawują się skutecznie i brzmią ogólnie dobrze. Myślę że mogą sprawdzić się nie tylko w pubie, szkolnych korytarzach (a wiadomo jaki tam hałas), ale także w jakimś małym studyjnym kinie, oczywiście w zestawie z subwooferem, który jest w ofercie LD Systems. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Urządzenia są naprawdę tanie, a mam wrażenie, że poradzą sobie bez większych problemów. Zatem jeśli ktoś nie potrzebuje sprzętu z najwyższej półki, ale za to trwałego i przyzwoicie brzmiącego, to powinien się zastanowić, czy nie kupić takich właśnie głośników, których dodatkowym atutem jest pełne wyposażenie związane z montażem w praktycznie dowolnej pozycji.

Ocena końcowa:

 

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

ogólna ocena:
Cena (stosunek jakość/cena)
Solidność
Duże możliwości konfiguracji montażu
Niezła skuteczność
Do testów dostarczył:
reklama

Najchętniej czytane

więcej

Pozostałe testy systemów AV

Test zestawu konferencyjnego IMG STAGELINE TXS

Test zestawu konferencyjnego IMG STAGELINE TXS

Ocena:

W tym teście omówimy dwa urządzenia firmy IMG STAGELINE. Urządzenia przeznaczone do pracy na konferencjach lub jako systemy audio w hotelach, radiowęzłach, niezależnie od producenta, mają...

Produkt: TXS-686TXS-606 DT
Daniel Bigaj
A może by tak posłuchać swojej ściany...?

A może by tak posłuchać swojej ściany...?

Ocena:

Kanadyjska firma Revolution Acoustics powstała zaledwie kilka lat temu, ale już zdążyła namieszać w branży budowlanej. Firma, jak sama o sobie pisze, stara się wykorzystać wszystko, co nas otacza, jako potencjalne...

Produkt: SSP6
Daniel Bigaj
Test płaskich głośników instalacyjnych Zonar Sound

Test płaskich głośników instalacyjnych Zonar Sound

Ocena:

Angielska firma ZonarSound jest bezpośrednio powiązana z inną angielską i bardziej znaną firmą Warwick. Produkowane pod szyldem ZonarSound głośniki instalacyjne to dość ciekawa sprawa. Firma Warwick ma własny patent...

Produkt: SMP 610MP 600
Daniel Bigaj
Test miksera strefowego LD Systems Zone 423

Test miksera strefowego LD Systems Zone 423

Ocena:

Wiedząc, że to urządzenie niskobudżetowe, nie spodziewałem się "fajerwerków", ale po wyciągnięciu z pudełka byłem miło zaskoczony możliwościami tego...

Produkt: Zone 423
Cena: 1.060 zł
Daniel Bigaj
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz