Najnowsze produkty Laserworld na Prolight+Sound 2016

16 maja 2016 / 13:00

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgTegoroczne nowości marki Laserworld, wiodącej na rynku oświetlenia laserowego, to kompaktowy system EL-500RGB KeyTEX do projekcji tekstów i grafik z własną klawiaturą oraz CS-1000RGB MkII - najlepiej sprzedający się produkt Laserworld w nowej odsłoni.

Nie zabrakło również multiefektowych, profesjonalnych laserów PRO800RGB i PRO1600RGB prezentowanych wraz z darmową wersją popularnego oprogramowania Laserworld Showeditor.

 

[img:1]

[img:2]

 

EL-500RGB KeyTEX

EL-500RGB KeyTEX to przystępny, kompaktowy system dla użytkowników potrzebujących wszechstronnego rozwiązania. Do jego obsługi i programowania nie jest potrzebny komputer - jednostka wyposażona jest w pilot na podczerwień, port USB i własną klawiaturę do wpisywania i projekcji własnych tekstów oraz kontroli całego pokazu. Jest to wielofunkcyjny system laserowy, mogący emitować wiązki poprzez parę lub generować efekty dzięki siatce dyfrakcyjnej. Dzięki klawiaturze i pilotowi można wpisywać teksty transmitowane na żywo, zapisywać je i odtwarzać w dowolnym momencie, kontrolować ich animację licznymi efektami czy wreszcie przełączać presety i efekty w trybie automatycznym i aktywowanym dźwiękowo.

Z tyłu znajdują się porty DMX, USB i pokrętło funkcji zoom. EL-500RGB KeyTEX to ciekawa, wielofunkcyjna jednostka o rozsądnej cenie, zapewniająca różnorodne, wielokolorowe i bardzo dobrze widoczne projekcje laserowe. Do jednostki dołączona jest klamra dla zamocowania na ścianie lub suficie.

 

[img:3]

[img:4]

Laserworld EL-500RGB KeyTEX

 

CS-1000RGB MkII

Kolejna nowość to CS-1000RGB MkII, czyli bestseller Laserworlda w zupełnie zrekonstruowanej odsłonie, bardziej kompaktowej, poręcznej i ze stabilną klamrą montażową, oferującej jednak to samo bogactwo funkcji i kontroli. System posiada porty ILDA i DMX, obsługuje kontrolę z oprogramowania bądź ustawienia automatyczne czy sterowane dźwiękiem. Nowy CS to system laserowy w kolorystyce RGB o totalnej mocy wyjściowej 1000mW - emituje on żywe kolory i jasne, wyraźne wiązki światła. Posiada system projekcyjny o bardzo dobrych specyfikacjach oraz regulację czułości mikrofonu i rozmiaru projekcji.

Poza sterowaniem DMX jednostka pracuje w trybie automatycznym i sterowanym dźwiękiem - w każdym z nich dostępne jest około dwustu wzorów i presetów, projektowanych w różnych kolorach i prędkościach. Kolejną opcją konfiguracji jest tryb master/slave z połączeniem DMX oraz oczywiście kontrola komputerowa przez interfejs ILDA. Wyposażenia jednostki dopełniają zabezpieczenia w formie interfejsu Interlock, zamka na klucz i płytki ochraniającej szklany front projektora. W ofercie Laserworld znajduje się również model CS-2000RGB MKII o tych samych specyfikacjach, jednak dwukrotnie wyższej mocy wyjściowej - oba idealnie nadają się do półprofesjonalnych aplikacji mobilnych oraz stacjonarnych.

 

[img:5]

[img:6]

Laserworld CS-1000RGB MkII

 

PRO800RGB i PRO1600RGB

Ostatnia i 'największa' z nowości to PRO800RGB i PRO1600RGB, profesjonalne urządzenia będące rozwinięciem opisywanych modeli. Wyposażone w najlepsze komponenty, szybkie skanery, wydajne układy projekcyjne i liczne funkcje, stanowią doskonałe i wielofunkcyjne, multiefektowe projektory laserowe. Posiadają porty DMX i ILDA, a także cyfrowy wyświetlacz dla nawigacji po menu oraz szczelinę na kartę SD dla zapisu i wczytywania danych programowych.

Jednostki te, pozwalające na projekcję grafik na powierzchniach lub efektownych wiązek w powietrzu, wykorzystują modulację analogową, czego skutkiem jest dużo szersze spektrum barw i płynniejsze przejścia między kolorami. Ponadto, urządzenia te wyposażone są w dodatkowe siatki dyfrakcyjne i efektowe - zintegrowane efekty mogą być aktywowane przez dip-switche na tylnym panelu, poprzez DMX, tryby automatyczny i muzyczny oraz ILDA. DMX umożliwi wczytywanie presetów do projekcji w różnych prędkościach i kolorach, z kolei sterowanie komputerowe pozwala na wgranie do jednostki całych, uprzednio stworzonych sekwencji (np. w Laserworld Showeditor). Jest to również możliwe dzięki szczelinie na kartę SD.

 

[img:7]

[img:8]

Laserworld PRO800RGB / PRO1600RGB

 

Jak i w przypadku poprzednich modeli, systemy posiadają też własne piloty na podczerwień ułatwiające szybkie zdalne sterowanie. Konstrukcja tych laserów jest kompaktowa i bardzo wytrzymała, wykorzystuje też specjalną klamrę montażową ułatwiającą instalację. Podsumowując, są to bardzo wydajne i dobrze skonstruowane systemy laserowe do wymagających, profesjonalnych zastosowań.

Wraz z nimi na stoisku Laserworld prezentowano też nową, darmową wersję aplikacji Showeditor do programowania pokazów laserowych. Nowa wersja oczywiście jest nieco okrojona w stosunku do płatnego, pełnego wydania, umożliwia jednak tworzenie i zapisywanie pokazów laserowych, które np. przez kartę SD mogą być wczytane do projektorów serii PRO. Rozwiązanie to daje klientom możliwość wykorzystania najważniejszych zalet programu Showeditor bez dodatkowych kosztów wykraczających poza cenę projektora.

 

[img:9]

[img:10]

Laserworld Showeditor

 

Producent

Dystrybutor

Laserworld Poland (Adam Waloszczyk)

Pozostałe aktualności oświetleniowe

ADJ Element HEXIP Pearl - bezprzewodowa lampa Par

ADJ Element HEXIP Pearl - bezprzewodowa lampa Par

Urządzenie z rodziny Element Par, Element HEXIP Pearl to zasilana baterią lampa typu Par wyposażona w bezprzewodowy DMX Wifly EXR od ADJ przeznaczona do...

Znajdź pracę w Lighting Center

Znajdź pracę w Lighting Center

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, Lighting Center poszukuje przedstawicieli handlowych, sprzedawców oraz magazynierów do pracy w swojej siedzibie w...

Light GO! - GO WASH MINI 4 - głowica typu wash RGBW o mocy 7x8W

Light GO! - GO WASH MINI 4 - głowica typu wash RGBW o mocy 7x8W

GO WASH MINI 4 to niewielkich rozmiarów, a zarazem bardzo silna głowica, będąca idealnym rozwiązaniem na każdą imprezę. Urządzenie jest wyposażone w 7 bardzo...

MOD QW100 - modułowy PAR od American DJ

MOD QW100 - modułowy PAR od American DJ

Modułowa seria lamp Par od ADJ oferuje inżynierom oświetlenia więcej elastyczności dzięki wyborowi efektów oraz dodatkowo większą moc do tworzenia...

IP STROBE 5 PRO - stroboskop LED od Light GO!

IP STROBE 5 PRO - stroboskop LED od Light GO!

IP STROBE 5 PRO to profesjonalny, wysokiej jakości stroboskop LED.Ten diodowy stroboskop oferuje wiele funkcji niedostępnych dla tradycyjnych stroboskopów...

Light GO! - GO Spot Falcon 60 - bardzo wydajna głowa typu spot

Light GO! - GO Spot Falcon 60 - bardzo wydajna głowa typu spot

GO SPOT FALCON 60 to bardzo wydajna głowica typu spot, której źródłem światła jest dioda typu COB o mocy 60 W. Głowicę cechuje cicha praca oraz precyzyjna...

zobacz więcej
mikrofon