Nowy album Ringo Starra "Give More Love" ujrzał światło dzienne

21 września 2017 / 09:00

Jest to już dziewiętnasty studyjny krążek w karierze brytyjskiego muzyka. Na płycie znajdziemy 10 kompozycji utrzymanych głównie w klimacie pop-rock, ale miejscami także country czy reggae.

Album nagrany został głównie w domowym studio Starra mieszczącym się w Los Angeles. Data oficjalnego wydania na świecie przypadła na 15 września 2017. Muzyk zaczął prace nad nową płytą tuż po wydaniu ostatniej publikacji „Postcards from Paradise” i turnee ze swoim zespołem All-Starr Band. Początkowo do współpracy zaprosił swojego przyjaciela Dave’a Stewarta, aby ten pomógł mu w wyprodukowaniu albumu w stylu country z Nashville, ale ostatecznie panowie zajęli się tworzeniem a później nagrywaniem głównie kompozycji rockowych.

Do pracy przy płycie Ringo zaprosił swoje zaufane grono regularnych współpracowników takich jak: Steve Lukather, Peter Frampton, Joe Walsh, Edgar Winter,  Timothy B. Schmit. Na albumie zagościł również kolega Starra z zespołu The Beatles - Paul McCartney. Na płycie udziela się w charakterze gitarzysty basowego oraz wokalisty. Wiadomość o udziale Paula w projekcie była jawna już na wiele miesięcy przed wydaniem albumu, bowiem Ringo poinformował fanów o tym fakcie za pośre4dnictwem mediów społecznościowych.

Płyta zawiera 10 nowych utworów oraz 4 nagrania bonusowe. Nowej wersji doczekał się singiel o tytule: "Back Off Boogaloo" z oryginalnego demo Starr’a. W nagraniach utworu udział wzięli założyciel zespołu Electric Light Orchestra, Jeff Lynne, a także Joe Walsh z zespołu The Eagles, który stworzył partie gitary. Nie jest to jednak jedyne ponowne nagranie istniejącego już utworu na tym albumie, podobnemu zabiegowi został poddany numer "You Can not Fight Lightning" z płyty "Stop and Smell the Roses", w którym udział wzięli muzycy ze szwedzkiego zespołu Alberta Cross.

 Ringo oficjalne ogłosił zbliżające się wydawnictwo 7 lipca 2017, dokładnie w dzień swoich 77 urodzin. Płyta jest już dostępna w serwisie Spotify oraz YouTube jak również w sklepach muzycznych. 

Pozostałe aktualności perkusyjne

Anathema i Sons Of Apollo headlinerami Prog In Park 2018!

Anathema i Sons Of Apollo headlinerami Prog In Park 2018!

Polski festiwal rocka progresywnego w przyszłym roku obfitował będzie w dużą dozę doznań perkusyjnych i nie tylko

Simmon Phillips stracił dom w wyniku pożaru w nocy 4 grudnia

Simmon Phillips stracił dom w wyniku pożaru w nocy 4 grudnia

5 grudnia muzyczny świat obiegła bardzo przykra informacja. Dom wraz z całym dobytkiem oraz studiem nagrań fenomenalnego perkusisty i kompozytora - Simmona...

King Crimson i pięć (bardzo perkusyjnych) koncertów w Polsce

King Crimson i pięć (bardzo perkusyjnych) koncertów w Polsce

Legendarna brytyjska formacja reprezentująca nurt rocka progresywnego zaprezentuje się w naszym kraju na 5 koncertach w czerwcu 2018. Na scenie zagrają trzy perkusyjne gwiazdy światowego formatu: Gavin Harrison, Pat Mastelotto, Jeremy Stacey.

Legenda firmy Rogers powraca - Nowe werble Dyna-Sonic

Legenda firmy Rogers powraca - Nowe werble Dyna-Sonic

Amerykańska firma Rogers prezentuje swoje najnowsze werble Dyna – Sonic. Są to instrumenty stworzone w hołdzie dla oryginalnego drewnianego modelu z lat...

Timbre Jam - unikalny instrument perkusyjny od One Beat Better

Timbre Jam - unikalny instrument perkusyjny od One Beat Better

Wprowadzone jakiś czas temu, drewniane instrumenty Timbre Jam, to świetna propozycja dla każdego, kto chce rozszerzyć swój perkusyjny oręż o nowe ciekawe...

Meinl Steel Tongue Drum już dostępny w Polsce

Meinl Steel Tongue Drum już dostępny w Polsce

Meinl Sonic Energy Steel Tongue Drum to wydający konkretne tony instrument perkusyjny, na którym można grać dłońmi, bądź też parą gumowych mallet dołączonych...

zobacz więcej
mikrofon