Inteligentne triggery z wbudowanym modułem brzmień od TrigMic

10 listopada 2017 / 12:00

Amerykańska firma TrigMic przychodzi z innowacyjną pomocą wszystkim tym perkusistom, którzy nie mają potrzeby triggerowania całego zestawu bębnów, a jedynie wybranych jego elementów.

Nowoczesna technologia oparta na promieniach laserowych oraz ultraczułych przetwornikach piezoelektrycznych, wbudowanych w sam trigger modułach brzmień umożliwiających import własnych próbek oraz atrakcyjna cena, to cechy które przemawiają na korzyść produktów, które mają zrewolucjonizować rynek triggerów perkusyjnych.

Firma TrigMic ma aktualnie w ofercie 4 rodzaje triggerów. Trigger do bębna basowego, oparty na innowacyjnej technologii laserowej oraz klasyczne już piezoelektryczne triggery również do stopy, werbla oraz tomów. Cała seria ma ograniczyć zestaw potrzebnego nam do triggerowania sprzętu jedynie do konkretnych triggerów i przewodów sygnałowych umożliwiających wysłanie naszych próbek wprost na system PA.

[img:1]

W klasycznej sytuacji, gdy chcieliśmy „ztriggerować” jakiś element lub elementy naszego zestawu musieliśmy zabrać ze sobą po pierwsze triggery, moduł brzmieniowy, zasilacz sieciowy, niezbędne okablowanie trigger-moduł i moduł-pa, a także symetryzator sygnału wyjściowego czyli popularny Di-Box. Dzięki rozwiązaniom TrigMic potrzebujemy jedynie triggerów.

W każdym urządzeniu z serii mamy na pokładzie triggera wbudowany moduł brzmień z całkiem niezłymi próbkami, gdyby tego było mało z każdego urządzenia posiadającego transmisję Bluetooth na nasz moduł brzmieniowy możemy wgrać własne brzmienia.

Podłączenie TrigMica do systemu nagłośnienia wygląda właściwie tak, jak podłączenie mikrofonu konkretnego bębna. Triggery posiadają bowiem liniowe wyjcie sygnałowe zrealizowane za pośrednictwem symetrycznego złącza XLR. Każdy z produktów TrigMic jest zasilany popularnymi bateriami AA tzw. „paluszkami”.

[img:2]

Konfiguracja i wgranie brzmień jest również banalnie proste i intuicyjne. Producent zadbał również o udostepnienie czytelnych i przejrzystych filmików tutorialowych z instrukcjami montażu poszczególnych urządzeń. Cena za najbardziej innowacyjny produkt TrigMic, Trigmic Laserpick, czyli laserowy trigger do stopy zamyka się w dość przystępnej kwocie około 600 zł.

więcej: trigmic.com

Pozostałe aktualności perkusyjne

OCDP Steel Snare - limitowany werbel do ciężkich brzmień

OCDP Steel Snare - limitowany werbel do ciężkich brzmień

Orange County Drum & Percussion zaprezentowała niedawno nowy stalowy werbel 14x8”, będący w limitowanej edycji 750 sztuk. Oprócz świetnej jakości wykonania...

Święto bez szampana i weekend w środku tygodnia - Drummers Days

Święto bez szampana i weekend w środku tygodnia - Drummers Days

Krzysztof Dziedzic z ramienia swojego Instytutu Polish Drummers zorganizował w Bielsku Białej dwudniową imprezę dla perkusistów, w dniach 9-10 stycznia 2018,...

Warsztaty z Maciejem Gołyźniakiem już 8 lutego

Warsztaty z Maciejem Gołyźniakiem już 8 lutego

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych perkusistów w Polsce poprowadzi swoje autorskie warsztaty perkusyjne w Śląskim Centrum Perkusyjnym w...

Moribaya & Amadou Fola, VIVA el CAJON 16 lutego w Warszawie

Moribaya & Amadou Fola, VIVA el CAJON 16 lutego w Warszawie

Koncert będący nie lada gratką dla fanów zachodnioafrykańskich transowych brzmień połączonych z ekspresyjnym tańcem, Moribaya & Amadou Fola zagrają 16 lutego...

Klick & Drum ogłasza otwarcie grup dla początkujących dorosłych

Klick & Drum ogłasza otwarcie grup dla początkujących dorosłych

Szkoła perkusyjna Klick & Drum za sprawą rozpoczynającego się nowego roku zachęca to poszukiwania nowej, wciągającej pasji jaką może być gra na bębnach. Od stycznia 2018 w szkole zostaną specjalnie otwarte w tym celu nowe grupy dla początkujących.

Warsztaty Integration & Groove VI już w lutym

Warsztaty Integration & Groove VI już w lutym

Już 8-9 lutego 2018 w Błażowej (woj. podkarpackie) odbędzie się szósta edycja popularnych warsztatów perkusyjnych zatytułowanych Integration & Groove. Tej...

zobacz więcej
mikrofon