Jost Nickel Fill Book dostępna w języku angielskim

27 listopada 2017 / 09:00

Druga w karierze publikacja Josta Nickela o tytule „Jost Nickel Fill Book” ukazała się w styczniu tego roku, była jednak wydana tylko w języku niemieckim. Niedawno wydawnictwo Alfred Music Publishing wprowadziło na rynek anglojęzyczną wersję.

[img:1]

Jost Nickel jest znanym z zespołu Jan Delay & Disko No. 1 niemieckim perkusistą, edukatorem i kompozytorem, jego wychowanką jest m. in. Anika Nilles. W swojej pierwszej publikacji uwagę poświęcił groove’owi, jego prowadzeniu i aspektach technicznych z nim związanych.

W najnowszej książce zagłębia się w zagadnienie perkusyjnych filli. Wydawnictwo nie jest jednak zwykłym zbiorem wypełnień (ang. drum fills) granych na zestawie perkusyjnym. Autor stara się obudzić w czytelniku inspirację do tworzenia i rozwijania własnych zagrywek.

W rozdziałach znajdziemy całą masę różnych koncepcji opracowanych przez Nickela, które przygotują nas do własnej interesującej podróży w głąb tego arcyciekawego zagadnienia. Podczas lektury otrzymamy również kompletną wiedze teoretyczną na temat tego jak zbudowane są wypełnienia.

Jost wierzy, że jego pomysły takie jak: Switch & Path Orchestration, Diddle Kick, Clockwise Counterclockwise, Step Hit HiHat, Hand & Foot Rolls, Cymbal Doke, Stick Shot pozwolą czytelnikom na znaczne wzbogacenie stylu ich dotychczasowej gry.

Publikacja  Jost Nickel Fill Book oprócz tradycyjnej formy papierowej wzbogacona jest o płytę CD – MP3, na którą nagrane są  przeróżne drum filli grane w tempach wolnych i szybkich.

Ponadto, na oficjalnym kanale YouTube Josta Nickela znajdziemy 20 videoporadników , które pomogą w lepszym zrozumieniu i ćwiczeniu opisanych w książce zagrywek. Publikacja jest już dostępna w języku angielskim, można ją zamówić poprzez oficjalną witrynę internetową autora lub w brytyjskim oddziale sieci sklepów muzycznych Thomann. Jost Nickel zapewnia, że niebawem ruszy również dystrybucja wydawnictwa w naszym kraju.

 

Pozostałe aktualności perkusyjne

Święto bez szampana i weekend w środku tygodnia - Drummers Days

Święto bez szampana i weekend w środku tygodnia - Drummers Days

Krzysztof Dziedzic z ramienia swojego Instytutu Polish Drummers zorganizował w Bielsku Białej dwudniową imprezę dla perkusistów, w dniach 9-10 stycznia 2018,...

Warsztaty z Maciejem Gołyźniakiem już 8 lutego

Warsztaty z Maciejem Gołyźniakiem już 8 lutego

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych perkusistów w Polsce poprowadzi swoje autorskie warsztaty perkusyjne w Śląskim Centrum Perkusyjnym w...

Moribaya & Amadou Fola, VIVA el CAJON 16 lutego w Warszawie

Moribaya & Amadou Fola, VIVA el CAJON 16 lutego w Warszawie

Koncert będący nie lada gratką dla fanów zachodnioafrykańskich transowych brzmień połączonych z ekspresyjnym tańcem, Moribaya & Amadou Fola zagrają 16 lutego...

Klick & Drum ogłasza otwarcie grup dla początkujących dorosłych

Klick & Drum ogłasza otwarcie grup dla początkujących dorosłych

Szkoła perkusyjna Klick & Drum za sprawą rozpoczynającego się nowego roku zachęca to poszukiwania nowej, wciągającej pasji jaką może być gra na bębnach. Od stycznia 2018 w szkole zostaną specjalnie otwarte w tym celu nowe grupy dla początkujących.

Warsztaty Integration & Groove VI już w lutym

Warsztaty Integration & Groove VI już w lutym

Już 8-9 lutego 2018 w Błażowej (woj. podkarpackie) odbędzie się szósta edycja popularnych warsztatów perkusyjnych zatytułowanych Integration & Groove. Tej...

Nowość - hardware od SJC Custom Drums, czyli Foundation Series

Nowość - hardware od SJC Custom Drums, czyli Foundation Series

Niedaleki czas temu amerykański producent wprowadził na rynek swój własny hardware. Seria Foundation składa się z 3 mniejszych „podserii”: Foundation X,...

zobacz więcej
mikrofon