NAMM'18: Z kamerą na stoisku Korg

12 lutego 2018 / 14:00

Targi NAMM, które tradycyjnie odbyły się w kalifornijskim Anaheim, jak zwykle obfitowały w całą masę premier sprzętowych. Nie inaczej było z firmą Korg, której stoisko odwiedziliśmy z naszą kamerą. Zapraszamy do oglądania i lektury!

Pierwszym punktem programu był nowy Prologue 16. Jest to 16-głosowa, 61-klawiszowa wersja polifonicznego, analogowego syntezatora Korg Prologue, będącego definicją wysokiej klasy analogowego syntezatora ze zintegrowanym kompresorem dolnopasmowym, analogową sekcją gainu, dwoma VCO na każdy głos oraz przełomowym multiengine'm.

 

 

W jego skład wchodzą definiowane przez użytkownika oscylatory open source oraz analogowe filtry górnozaporowe II-rzędu ze spadkiem 12 dB / oktawę, a także dwie obwiednie ADSR, LFO z wieloma trybami pracy, potężny arpeggiator i wreszcie 500 programów, z których 250 to skonfigurowane presety, a pozostałe 250 to pamięć dostępna dla użytkownika.

Korg oferuje również 8-głosową wersję Prologue 8 (8 głosów, 49 klawiszy). Oba modele to syntezatory bitimbralne, co oznacza, że możliwe jest nakładanie, rozdzielanie i crossfade'owanie dźwięków na całej szerokości klawiatury.

 

[img:1]

[img:2]

Korg Prologue

Volca Mix

Kolejną nowością był Korg Volca Mix, czyli najnowszy model w serii Volca. To przenośne, kompaktowe i niedrogie groove-box'y ze specyficznymi funkcjami. Volca Mix łączy w sobie trzy z nich: pierwsza to 4-kanałowy mikser analogowy z dwoma kanałami mono i jednym stereo. Mamy tu również monofoniczną wysyłkę i stereofoniczny powrót, a także możliwość zasilenia do 3 innych jednostek Volca. 

Oczywiście urządzenie posiada zintegrowany zegar dla synchronizacji większej ilości modeli. Kanały posiadają pokrętła wysyłek, przyciski mute, fizyczne suwaki oraz regulację filtra Low/High-Cut, analogowego filtra znanego choćby z Korg Volca Sample. Znajdziemy tu również sekcję dynamiki z możliwością kompresji miksu z funkcją side-chain oraz pokrętło Width, dodające nieco stereofonicznej przestrzeni do miksu monofonicznego. Dostępne wyjścia to wyjście słuchawkowe i phono. Obok widzimy ledowy wskaźnik VU.

 

[img:3]

[img:4]

Korg Volca Mix

Korg Konnect

Następnie nadszedł czas na Korg Konnect - przenośną kolumnaę PA o szczytowej mocy 180W / 90W RMS. Jest to przenośne nagłośnienie na małe imprezy, posiadające wbudowany 4-kanałowy mikser, do którego dostęp odbywa się z tylniego panelu. Mamy tu wejścia mikrofonowe i liniowe, stereofoniczne wejście dla urządzeń mobilnych. 

Możliwy jest również streaming Bluetooth z urządzenia iOS. W AppStore dostępna jest darmowa aplikacja do zdalnego miksu poprzez Bluetooth. Z aplikacji tej można kontrolować korektor, poziomy, dodawać efekty cyfrowe jak kompresja czy pogłos. W ofercie znajduje się również opcjonalna torba/plecak dla łatwego transportu i rozstawienia.

 

[img:5]

[img:6]

[img:16]

[img:17]

Korg Konnect

Korg D1

Kolejna nowość to cyfrowe piano Korg D1. Posiada 30 wysokiej jakości brzmień - wśród nich znajdziemy fortepiany koncertowe, pianina elektryczne, organy i wiele innych brzmień. 

Jest to instrument o cienkim profilu, jest więc wysoce przenośne. Stylizowany jest w oparciu o domowe cyfrowe instrumenty Korg. Charakteryzuje się więc elegancją i komfortem gry domowego piano, przy jednoczesnych kompaktowych wymiarach i wysokiej mobilności. Znajdziecie tu liczne efekty, jak Reverb, Chorus czy Brilliance, a także łączność MIDI i audio w formie gniazd 1/4" i wyjścia słuchawkowego.

 

[img:7]

Korg D1

 

Zdjęcia ze stoiska Korg na targach NAMM Show 2018:

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:18]

[img:19]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

 
więcej: www.korg.com

Producent

Dystrybutor

Mega Music www.megamusic.pl
+48 (58) 551 18 82

Pozostałe aktualności piano

Nowe keyboardy i pianina cyfrowe CASIO już dostępne

Nowe keyboardy i pianina cyfrowe CASIO już dostępne

CASIO zaprezentowało szeroką gamę cyfrowych keyboardów i pianin, w tym najnowszą serię przenośnych keyboardów CT-X, cyfrowe pianino CELVIANO AP-470 oraz...

Muzyczny start z  nową serią keyboardów CASIO CT-X

Muzyczny start z nową serią keyboardów CASIO CT-X

Marka CASIO zaskoczyła rynek instrumentów muzycznych premierą nowych keyboardów. Wprowadzane właśnie do sprzedaży na polskim rynku modele CASIO CT-X700 oraz...

Kup pianino w dobrej cenie - Wiosenna promocja Dexibell

Kup pianino w dobrej cenie - Wiosenna promocja Dexibell

Z nadejściem pierwszych ciepłych dni dystrybutor włoskiej marki DEXIBELL zaprasza do skorzystania z WIOSENNEJ PROMOCJI na instrumenty tej marki. DEXIBELL...

NAMM'18: Artesia i jej fantastyczne nowości [VIDEO]

NAMM'18: Artesia i jej fantastyczne nowości [VIDEO]

Matt Harpster, dyrektor naczelny firmy Artesia przekonał nas jednoznacznie, że marka ta nie tylko wciąż reprezentuje wysoki poziom, ale też stale się...

NAMM'18: Kurzweil prezentuje SP1 i SP6 [VIDEO]

NAMM'18: Kurzweil prezentuje SP1 i SP6 [VIDEO]

O tym, że Kurzweil troszczy się zarówno o zawodowych muzyków, jak i tych początkujących, najlepiej świadczy fakt, że na stoisku firmy na NAMM'18 główny...

NAMM'18: Dexibell S9 oraz moduł SX7 [VIDEO]

NAMM'18: Dexibell S9 oraz moduł SX7 [VIDEO]

W tym roku ponownie gościliśmy na stoisku Dexibell, gdzie specjalnie dla nas zaprezentowano najnowsze dziecko firmy - pianino cyfrowe Dexibell S9. Ponadto,...

zobacz więcej
mikrofon