muzyka, koncerty, gitary
 
 
 

ATB with Heather Nova - "Renegade"

ATB with Heather Nova - "Renegade"
Styl: Eurodance
Rok wydania: 2007
WWW artysty: http://www.atb-music.com
Wydawca: Kontor Records
Ocena redakcji:

Niemiecka gwiazda dance po trzech latach od wydania ostatniego studyjnego albumu wraca na tapetę. Pierwszym z singli promujących krążek „Trilogy” jest nagrany wspólnie z Heather Nova singiel „Renegade”. I co takiego wyszło z tej współpracy?

Prawdę mówiąc jeśli jesteś miłośnikiem twórczości ATB, a facet ma znaczną ilość zwolenników, to praktycznie rzec biorąc nie powinieneś być niczym zaskoczony. Otrzymujemy tutaj te same rozwiązania co na krążku „Dedicated”, czyli solidny drum-beat podparty „płynną” i wyważoną melodią. Wersja A&T w przeciwieństwie do remixu Ronski Speeda utrzymuje leniwe tempo, długo i stopniowo nabierając rozpędu. Otrzymaliśmy w tym wypadku znany miszmasz motywów z pogranicza miękkiego dance połączony z elementami popu. Szkoda tylko, że ciekawa barwa głosu Brytyjki nie została tak dobrze wykorzystana jak w utworach „Love Will Find You” i „Feel You Like a River”.

Jak widać Andre pomimo wyjątkowo długiej przerwy stanął w miejscu, oferując sequel tego co znamy od dawna. Jeśli zaś chodzi o wersję z drugiej strony winyla to krótko mówiąc wypada trochę gorzej niż większość remixów Ronski Speeda, lecz mimo wszystko trudno odmówić jej potencjału na przebój.

Nic nowego, ale kto powiedział, że w muzyce jak ta chodzi o odkrywczość i nowatorstwo? Od czasu do czasu można się wyłączyć i posłuchać czegoś lżejszego. Poza tym istotą komercyjnej muzyki tanecznej jest nieuchronne powielanie schematów, tak aby zaoferować mała dawkę niewinnej przyjemności. A jeśli efektem tego jest kolejne chwytliwe nagranie to chyba nic w tym złego. ATB pod tym względem radzi sobie wręcz znakomicie.

Mikołaj Florczak

http://www.infomusic.pl

Powiązane recenzje: ATB

ATB - "No Silence" ATB - "Seven Years" ATB - "The DJ 3" ATB - "Trilogy" ATB - "Trilogy (rec. Piotr Balkus)" ATB - "Feel Alive" Kalwi & Remi - "4 Play" ATB - "Justify" ATB - "The DJ 4 - In the Mix" Różni wykonawcy - "Music For Dreamers" ATB - "Future Memories"
Opinie czytelników: 9 komentarzy
+ dodaj swoją opinię
wypalony ATB?

Jestem wielkim fanem tego niemieckiego Dj'a i producenta. Jego muzyka towarzyszy mi już od kilku ładnych lat. Słucham go gdy jestem smutny, wesoły i przybity. Kawłki mają taką dawke enmergii, że ciarki przechodzą.Jednakże płyta trilogy jest poprostu słaba. Oprócz renegate i justify nic ciekawego nie dzieje sie na tej płycie.Nie ma tu kawałków w podobie black nights, remember, halcyon. A szkoda bo tak naprawde te piosenki nie promowane przez media zawsze były mocną stroną ATB. Mam nadzieje, że nadchodząca płyta przywróci wiare w możliwości tego artysty. Wrong medication nie jest zbyt wyszukane, ale kawałek jest dobry. Oby płyta teżbyłana poziomie. Pozdro dlafanów Atb.

P.R.Z.E.M.O. (2009-03-28 20:49:32)
Trylogii.

To najslabszy album ATB. Jest nudny do spania . Acz kolwiek lubilem jego tworczosc. Ale ten album mnie poprostu zrazil. A co do pana recenzenta to moze by tak bardziej byc zetelnym? Wokalistka pochodzi z Kanady , a nie Z Anglii, jak sugeruje.

marek (2008-08-19 21:04:47)
Nova czy Stara

A ja ksie podobaja porpzednie utwory z Heather Nova z Two Worlds?

Louise (2007-07-19 17:07:14)
Renegade, renegat ATB

Nice song, really.

ATK (2007-06-14 18:03:19)
ATB Dedicated

Najlepszy album to Dedicated. Moze nie przepadam az tak za ATB, krytykuje go a jednak mam wszystkie studyjne albumy ;) Czasem po prostu lubie sobie wlaczyc i posluchac.

Wezyr (2007-05-28 21:18:46)
atb

najnowszy album TRYLOGI to caloksztalt tego co tworzy Andre od lat. Ujmuje lekkoscia harmonia ukojeniem. I tylko wierny fan atb odnajdzie to cos co sprawia ze jest klimat ktory tworz ANDRE . pozdro dla wiernych i prawdziwych fanow. wyjatkowy

il.o (2007-05-01 19:46:48)
skosztuj plyte a nie singiel*

kto zna atb od poczatku ,moze zauwazyc ze facet nie stoi w miejscu, rozwija sie wciaz szukajac czegos innego. trilogy* jest moze troszke wyciszeniem przed burza a moze raczej PO:) z pewnoscia warto siegnac po plyte ,bo renegade* jest tylko poczatkiem:) polecam szczegolnie cd nr 2!! :)

k.^^ (2007-04-28 20:54:29)
ATB niczym Modern Talking

Kwestia podejscia, tea gto lubie za takei rzeczy i wole przez 20 lat jadac taki sam chleb niz szukac czegos gorszej klasy. Facet trzyma sie na rynku ktory pozera w mgneniu oka i gdy inne projekty juz dawno zaczely nagrywac takie kaszany ze sluchac sie tego nie da lub w ogole przestaly istniec. Za to mu sie nalezy pochawala bo jako producent takich nagran jest naprawde dobry...mozna rzecz ze jest jak modern talking ktorzy kazde praktycznei nagranie mieli chwytliwe;)Zal tylko ze na jego imprezy przychodza nieziemskie buraki;)

Maszakos (2007-03-24 20:06:57)
Można narzekać...

...że kawałek nie wnosi zbyt wiele świeżości, i w gruncie rzeczy nic nowego. Lecz przecież właśnie za taki klimat lubi sie Andre Tanenberga, i jak dla mnie jest to fajna porcja oderwania sie od rzeczywistości. Od poszukiwania czegoś bardziej "złożonego". Świetny Kawałek.

PadreTovaros (2007-03-24 17:49:46)
Dodaj swoją opinię
Ocena czytelników:
liczba głosów: 79
Moja ocena:
zobacz profil: ATB
zobacz profil: Ronski Speed
zobacz profil: Heather Nova

Baza artystów A-Z

reklama