Aer to niemiecka firma produkująca profesjonalne, najwyższej klasy wzmacniacze o rozmiarach kompaktowych do gitar akustycznych. W roku 1992 założyciele Udo Roesner oraz Michael Eisenmann ruszyli z produkcją pierwszych modeli, które już w niedługim czasie zostały zauważone na rynku muzycznym.
Innowacyjne wzmacniacze o małych gabarytach a jednocześnie dużej mocy przy najwyższej jakości to wszystko złożyło się na wielki sukces Aera na świecie. Modele takie jak Alpha, Compact 60, Compact Classic Pro, Compact Mobile, Domino, Acoustic Cube, Basic Performer czy Basscube to do dziś wizytówka firmy. Po latach doświadczeń z muzyką akustyczną konstruktorzy zapragnęli konstruować wzmacniacze wysokiej klasy tym razem do gitar elektrycznych solowych i basowych.
Już wkrótce w sprzedaży combo do gitary elektrycznej Cheeky d. oraz wzmacniacze dla gitarzystów basowych AMP 1, AMP 2, Head 1 jak również kolumny CAB 1, CAB 2, CAB 3.