ASUS powiększa rodzinę przetworników o model Essence One MKII

13 czerwca 2014 / 13:00

[img:1]

Portfolio firmy ASUS w segmencie audio jest coraz bogatsze i bardziej kompletne. W ofercie pojawi się najnowsza wersja docenionego przez media i użytkowników Essence One - model Essence One MKII.

Ten nowy przetwornik cyfrowo-analogowy USB posiada jeszcze więcej zaawansowanych funkcji, które zwiększają jego możliwości konwersji dźwięku. Obsługuje standard Direct Stream Digital 64 (DSD64), słuchawki do 600 omów oraz oferuje symetryczne ośmiokrotne zwiększanie próbkowania (8X). Oprócz tego wyróżnia się zupełnie nowym wyglądem zewnętrznym i będzie dostępny w dwóch wersjach.

 

[lupa:1]

 

Wysoka wierność brzmienia

Przetwornik cyfrowo-analogowy Essence One MKII obsługuje 2.8 MHz DSD poprzez technologię DoP. Przy czym format DSD 2.8 MHz wykazuje 64-krotnie większe próbkowanie, niż nagranie na tradycyjnej płycie audio CD.

Nowy Essence One MKII oferuje ośmiokrotne, symetryczne zwiększanie próbkowania. Zachowuje wszystkie, nawet najmniejsze detale pierwotnego dźwięku i znacznie udoskonala jego brzmienie - dźwięk wejściowy 44.1 / 88.2 / 176.4 kHz poprawia do poziomu 352.8 kHz @ 32 Bit, a źródło 48 / 96 / 192 kHz aż do 384 kHz @ 32 Bit. Eliminuje przy tym zakłócenia, jakie mogłoby powodować asymetryczne zwiększanie próbkowania.

Urządzenie zapewnia bezpośrednią obsługę sterowników Audio Stream Input / Output (ASIO) 2.2, dzięki czemu sygnały cyfrowe mogą omijać warstwy audio systemu Windows. Pozwala to uniknąćnadmiernego przetwarzania i przekłada się na dużo lepszą jakość odtwarzanych nagrań.

 

[lupa:2]

 

Wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy i zbalansowana konstrukcja

Wbudowany wzmacniacz obsługuje 600 omowe słuchawki, jak również słuchawki IEM o niższej impedancji rzędu 16 omów. Do wybrania preferowanego trybu służy odpowiedni przełącznik.
Przetwornik współpracuje z wtyczkami 6.3 mm, stereo RCA (phono) oraz dwiema wtyczkami mini-XLR, co zapewnia najwyższą możliwą klarowność sygnału i minimalną liczbę zakłóceń - jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują maksymalnej kontroli nad słuchawkami. Wyposażony został także w wejścia USB, Toslink i kable koncentryczne.

Essence One MKII wiernie oddaje dźwięk za sprawą współczynnika SNR rzędu 120 dB oraz zbalansowanej konstrukcji opartej o dwa układy Texas Instruments PCM1795. Przetwornik posiada również zasilacz liniowy z transformatorem toroidalnym, który dostarcza czyste i stabilne zasilanie, zmniejszając możliwość wystąpienia zakłóceń. Niemieckie kondensatory WIMA FKP 2 i FKS 2 redukują wahania i pozwalają na uzyskanie ciepłego oraz soczystego brzmienia.

 

[lupa:3]

 

Wyjątkowy dźwięk z wzmacniaczami operacyjnymi MUSES 01

W podstawowym modelu zastosowano 11 wzmacniaczy operacyjnych, które umożliwiają łatwą regulację tonów. Z kolei w modelu Essence One MKII MUSES Edition znajduje się aż 6 wzmacniaczy operacyjnych MUSES 01. Jako pierwsze na świecie mają połączeniami wykonane z wolnej od tlenu miedzi o wysokim poziomie czystości (4N). Przyczyniają się do niezwykle realistycznego i przestrzennego odtwarzania oraz zachwycających wokali.

 

DSD dla miłośników Essence One

Dotychczasowi właściciele urządzeń ASUS Essence One będą mogli wzbogacić swój dotychczasowy przetwornik w obsługę DSD kupując oddzielnie sprzedawany zestaw. Znajdzie się w nim jeden układ EEPROM oraz dwa wzmacniacze operacyjne MUSES 02. Instalacja jest bardzo prosta, zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga lutowania - wystarczy podłączyć nowy układ EEPROM, aby uzyskać natychmiastową obsługę DSD.

 

Sugerowane ceny detaliczne:

 
  • Essence One MKII - 2499 zł brutto
  • Essence One MKII MUSES Edition - 3390 zł brutto

 

[img:2]

 

więcej: www.asus.com

Pozostałe aktualności studyjne

ART HeadAmp 4 - mobilny wzmacniacz słuchawkowy

ART HeadAmp 4 - mobilny wzmacniacz słuchawkowy

Wzmacniacz słuchawkowy to urządzenie, które wzmacnia sygnał audio na wyjściu. Pozwala na lepsze wykorzystanie możliwości dźwiękowych słuchawek, pomaga...

PreSonus Quantum - Tak wygląda nowy flagowiec z Thunderbolt 2

PreSonus Quantum - Tak wygląda nowy flagowiec z Thunderbolt 2

Kupując wielokanałowy interfejs audio do PC lub Maca nie trudno zawahać się przy wyborze właściwego urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele bardzo...

Neumann TLM 107 - nowoczesny mikrofon studyjny

Neumann TLM 107 - nowoczesny mikrofon studyjny

Klasyczne proporcje połączone z atrakcyjną stylistyką i nowatorskimi pomysłami – model TLM 107 doskonale ucieleśnia filozofię Neumann: innowację opartą na...

IsoAcoustics - Podkładki pod monitory do każdego studia

IsoAcoustics - Podkładki pod monitory do każdego studia

Jakiś czas temu firma Audiotech została wyłącznym przedstawicielem marki IsoAcoustics - producenta podstawek głośnikowych, których unikalna i opatentowana...

Kup 6176 Vintage Channel Strip i otrzymaj kartę DAS UAD-2 QUAD

Kup 6176 Vintage Channel Strip i otrzymaj kartę DAS UAD-2 QUAD

Jeżeli w najbliższym czasie planowaliście rozbudowę swojego studia, to z pewnością ucieszy Was fakt, że Audiostacja ma dla Was świetną promocję. Kup 6176...

SZKOLENIE: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o monitorach w studio

SZKOLENIE: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o monitorach w studio

Firma Konsbud Audio zaprasza na szkolenia poświęcone pracy z monitorami odsłuchowymi w domowym studiu. Warsztaty odbędą się w 5 miastach w całej Polsce.  ...

zobacz więcej
mikrofon