Prolight + Sound 2016: Zaawansowane systemy statywowe Triad Orbit

27 kwietnia 2016 / 12:00

Jeszcze niedawno wydawało się, że statywy mikrofonowe to rynek, którego nie można zrewolucjonizować – był on nasycony produktami, które wciąż były wariantami dwóch konstrukcji z lat trzydziestych, czyli amerykańskiego statywu z litą podstawą i niemieckiego trójnoga. Jednak kiedy w 2013 roku po raz pierwszy zrobiło się głośno o nowej marce Triad Orbit, wielu profesjonalistów zachwyciło się tymi bezdyskusyjnie przełomowymi mechanizmami.

Dziś marka ta, należąca do grupy Access Products Group, święci triumfy na całym świecie, zaś ich technologia okazała się na tyle niezawodna i uniwersalna, że jej zastosowanie wykroczyło już poza świat mikrofonów – systemy Triad Orbit znajdują zastosowanie w studiach filmowych, instalacjach multimedialnych czy nawet szpitalach, obiektach administracyjnych i przemysłowych. Produkty te zapewne znane są już części naszych czytelników, jednak tegoroczne targi Proligh+Sound to czas, kiedy do wielu producentów po raz pierwszy zawitaliśmy z kamerą. Dlatego obejrzyjcie naszą video-prezentację zaawansowanych systemów Triad Orbit, a dla przypomnienia i omówienia ich technologii czytajcie dalej.

Jak dowiedzieliśmy się na stoisku od jednego z głównych wynalazców, etap prac badawczych i rozwojowych nad tymi systemami trwał osiem lat a same statywy wykorzystują 6 autorskich, opatentowanych technologii – wszystkie stworzone, by móc zapomnieć o problemach z tradycyjnymi statywami, jak ich niska waga i stabilność, podatność na uszkodzenia czy trudność w precyzyjnym umiejscowieniu.

Pierwsze, na co zwraca się uwagę, to waga tych statywów, która dla samych podstaw, bez poprzecznych ramion, waha się w przedziale od prawie 4 do prawie 7 kg. Wszystkie elementy tych statywów wykonane są z litych metali: chromu, cynku i stali – dotyczy to samych rur, jak i łączeń lub mechanizmów obrotowych. Podstawę każdego z nich stanowi trójnóg Triad zaokrąglonymi wcięciami między nóżkami dla wpasowania pośród innych statywów i z artykulacją, tj. niezależną, zatrzaskową regulacją każdej z nóżek w czterech pozycjach w przedziale od 0 do 65 stopni nachylenia. Pozwala to na dowolną konfigurację trójnoga i ustawienie go ponad przeszkodami, przewodami, innymi statywami czy nierównościami podłogi, schodami, progami itd. Wspomniane wcięcia w podstawach dodatkowo ułatwiają wpasowanie ich w każde środowisko, wcześniej osiągalne tylko przy sporym wysiłku i frustracji lub praktycznie niemożliwe.

Drugi kluczowy element systemów Triad Orbit jest mechanizm przyłączeniowy IO Quick Change Coupler, będący standardowym wyposażeniem wszystkich statywów i ramion tej marki. W odróżnieniu od konwencjonalnych gwintów, IO Coupler – choć wielu osobom wydawało się, że jest magnetyczny – jest w istocie niezwykle precyzyjnym, opatentowanym mechanizmem zaciskowym. Służy on do łączenia wszystkich elementów, dodatkowych ramion oraz ich przedłużania, a także uchwytów mikrofonowych, adapterów i innych, a wszystko to w bardzo prosty i praktyczny sposób – ściągnięcie w dół małej obręczy zwalnia mechanizm, który można wyjąć, zamienić i włożyć na miejsce. Puszczenie obręczy zaciska go, łącząc np. uchwyt mikrofonowy z ramieniem w jedną, praktycznie nierozerwalną całość.

Ramiona statywów wykorzystują unikalny mechanizm obrotowy Orbit 1, według naszych rozmówców na stoisku odwzorowywany anatomicznie na stawie ludzkiego ramienia. Wykorzystuje on obracalną kulkę ze stali nierdzewnej w mechanizmie zaciskowym, wywierającym równomierny nacisk na całą dolną część kulki w odróżnieniu od wrzynania w nią pojedynczej śruby. Sama kulka, do której dołączone jest ramię statywu, pozwala na praktycznie nieograniczony obrót i bardzo stabilny zacisk. Ewolucją tego mechanizmu jest Orbit 2 o podwójnym łączeniu na dwa ramiona i jedną podstawę, idealne do zaawansowanych stereofonicznych konfiguracji mikrofonowych. Kulki Orbit są tu ponadto zamocowane w gniazdach typu Compass o czterech szczelinach pozwalających na przyblokowanie ramienia kulkowego dla jeszcze wyższej stabilności i bezpieczeństwa. Kolejną nową wersją jest Orbit 2X, który w miejsce ramion umieszcza wymienne IO Couplery dla absolutnej dowolności w konfiguracji.

W ofercie Triad Orbit znajdują się też liczne akcesoria jak adaptery Micro Orbital Mic Adaptors, będące zminiaturyzowaną wersją mechanizmu Orbit dla szybkiego podłączenia dużych mikrofonów, adaptery Retro dla wyposażenia tradycyjnych statywów w szybko wymienne końcówki T-O, adaptery iOrbit dla iPadów i innych urządzeń mobilnych, zaciski IO-C Mounting Clamp do przyłączania dodatkowych ramion, ramiona przedłużające T-ES Elevator Shaft, adaptery naścienne/desktopowe IO-W czy nawet worki obciążające Grav Bags. Bogactwo tych akcesoriów, ich wzajemna kompatybilność i niezawodność sprawia, że urządzenia tej marki stanowią najbardziej elastyczne i profesjonalne systemy statywowe na rynku.

Producent

Triad Orbit

Dystrybutor

MBSPRO sp. z o.o. Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Pozostałe aktualności studyjne

Arturia MiniLab MkII - Kompaktowy kontroler w mrocznym wydaniu

Arturia MiniLab MkII - Kompaktowy kontroler w mrocznym wydaniu

MiniLab MkII to wysokiej jakości kontroler, dzięki któremu uzyskacie pełen dostęp do wirtualnych instrumentów i kontrolę nad swoim oprogramowaniem. Teraz...

Arturia przedstawia V Collection 7

Arturia przedstawia V Collection 7

Arturia zapowiedziała najnowszą edycję ich flagowej antologii legendarnych syntezatorów i instrumentów - V Collection 7. Na całość składają się 24...

AKG K245: Nowe słuchawki dla profesjonalistów już w sprzedaży

AKG K245: Nowe słuchawki dla profesjonalistów już w sprzedaży

70-letnie doświadczenie AKG połączone z najnowszymi technologiami koncernu Harman zaowocowały nowymi słuchawkami studyjnymi K245, które dedykowane są...

Novation aktualizuje firmware Circuita do wersji v1.8

Novation aktualizuje firmware Circuita do wersji v1.8

Kolejny etap w rozwoju Novation Circuit. Aktualizacja oprogramowania pokładowego v1.8 wprowadza cztery nowe funkcje, które z pewnością przyniosą korzyści...

Trzy nowe kompresory studyjne od Arturia dostępne do pobrania

Trzy nowe kompresory studyjne od Arturia dostępne do pobrania

Po sukcesie debiutanckich software’owych efektów w 2018 roku, specjaliści Arturia postanowili stworzyć pakiet kultowych kompresorów - wprowadzając 3 rzadkie,...

Novation aktualizuje oprogramowanie syntezatora Bass Station II

Novation aktualizuje oprogramowanie syntezatora Bass Station II

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla Bass Station II dodaje pięć innowacyjnych nowych funkcji. Wszystkie one zostały opracowane w odpowiedzi...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz