FXpansion wraca do czołówki - Geist2

23 maja 2016 / 15:00

Geist2 to rozbudowany system do produkcji beatów opartych na samplach. W najnowszej wersji zapewnia jeszcze szybszą i bardziej intuicyjną pracę, oferując nowe narzędzia do cięcia, „rzeźbienia” i edycji poszczególnych sampli i pętli. Dodatkowo zmieniono również interfejs, który jest teraz skalowalny umożliwiając pracę nawet w rozdzielczościach Retina/4k.

Dostępny jest w wersjach Mac OSX (10.9 lub wyższej), Windows (7 SP1 lub wyższej), oraz jako 64-bitowa wtyczka AAX, 32- lub 64-bitowa wtyczka AU i VST oraz w wersji Standalone.

Geist2 to zaawansowany sekwencer krokowy oraz bazująca na samplach maszyna perkusyjna, która pozwala na wręcz nieograniczoną kreatywność w tworzeniu sekwencji rytmicznych – choć może pracować w zasadzie z każdym materiałem audio. Teraz możesz programować swoje „groovy” i rytmy jeszcze szybciej i wygodniej. Geist2 to połączenie sample-playera, loop-maszyny, beatboxu do wykorzystania na żywo, systemu produkcyjnego; możesz go użyć w każdym z tych zadań osobno lub we wszystkich na raz.

W przypadku dłuższych pętli do dyspozycji mamy zaawansowany Slicer z niedestrukcyjną edycją połączony z 64 padami. Dzięki temu możemy w locie tworzyć patterny i je eksportować (funkcja przeciągnij i upuść – zarówno dla materiału audio jak i MIDI). Wbudowany moduł Sampler również posiada funkcję automatycznego przyporządkowywania loopów lub pojedynczych brzmień do padów, dodatkowo zaopatrzony jest w przyjazną przeglądarkę.

Nowością jest system TransMod, umożliwiający zautomatyzowanie niemal każdego parametru dźwięku, połączony z generatorami LFO, step-sekwencerem, obwiedniami, macro-controls itp. – można więc tworzyć przenikające się i rozwijające patterny – cokolwiek podpowie wyobraźnia.

[img:1]

Każdy z 8 silników dźwiękowych Geist2 posiada własny, 64-ścieżkowy sekwencer z pamięcią na 24 patterny – każda ścieżka z możliwością własnego określenia długości – idealne do tworzenia patternów polirytmicznych.

Pracę nad patternami łączącymi loopy i sample ułatwia zaawansowany algorytm Zynaptiq’s ZTX – w niespotykany dotąd sposób umożliwiający pitch-shifting, stretching i pitch correction - rewelacyjny przy tworzeniu nowych patternów i tekstur.

Dodatkowy smaczek to nowe efekty – od delayów, efektów modulacyjnych, znane wszystkim DJ’om efekty freeze, kompresory, filtry, poprzez różnego rodzaju przestery, skończywszy na efektach lo-fi – każdy z nich możemy przyporządkować osobno do każdego dźwięku. Nowa, bogata biblioteka brzmień pozwala na szybki start i tworzenie już od momentu instalacji.

Oczywiście – całość programu i jego parametrów może być sterowana przez kontrolery MIDI, w tym celu również poprawiono i rozbudowano funkcję MIDI-Learn.

Geist2 jest dostępny na stronie producenta, cena 179.00 EURO. Posiadacze poprzedniej wersji mogą zakupić upgrade za 89 EURO.

Autor tekstu: Adrian Chryk

[img:2]

Producent

fxpansion

Dystrybutor

LAUDA AUDIO www.lauda-audio.pl
+48 (58) 555 06 60

Pozostałe aktualności studyjne

Focusrite Clarett 2Pre USB - Nowy interfejs USB Type-C

Focusrite Clarett 2Pre USB - Nowy interfejs USB Type-C

Rodzina Focusrite Clarett, to interfejsy audio zaprojektowane dla wymagających użytkowników, songwriterów i studiów projektowych. Wysokiej jakości...

Behringer Model D dostępny od marca

Behringer Model D dostępny od marca

Właśnie pojawiła się informacja, że długo wyczekiwany model syntezatora Behringer Model D będzie dostępny na polskim rynku za około dwa miesiące, a więc w...

Studio nagrań pod choinkę czyli studyjne nowości PreSonusa

Studio nagrań pod choinkę czyli studyjne nowości PreSonusa

Okres Świąt Bożego Narodzenia to świetna okazja do zakupów. Nic więc dziwnego, że producenci bardzo często wprowadzają nowe urządzenia właśnie w tym okresie....

Nadchodzi Arturia V Collection 6

Nadchodzi Arturia V Collection 6

Arturia powraca z nową odsłoną flagowego produktu V Collection. W szóstej wersji oprogramowania doczekaliśmy się wielu nowości, w tym czterech nowych...

NAMM'18: Nowe interfejsy USB Onyx firmy Mackie

NAMM'18: Nowe interfejsy USB Onyx firmy Mackie

Linia Onyx USB składa się z dwóch interfejsów - Onyx Artist 1•2 oraz  Onyx Producer 2•2. Oba wyposażone są w najwyższej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe...

Samson G-Track Pro - mikrofon, interface i mikser w jednym

Samson G-Track Pro - mikrofon, interface i mikser w jednym

Po ogromnym sukcesie rewolucyjnego mikrofonu G-Track, firma Samson zdecydowała się stworzyć jego następce. Urządzenie o nazwie G-Track PRO jest nie tylko...

zobacz więcej
mikrofon