FXpansion wraca do czołówki - Geist2

23 maja 2016 / 15:00

Geist2 to rozbudowany system do produkcji beatów opartych na samplach. W najnowszej wersji zapewnia jeszcze szybszą i bardziej intuicyjną pracę, oferując nowe narzędzia do cięcia, „rzeźbienia” i edycji poszczególnych sampli i pętli. Dodatkowo zmieniono również interfejs, który jest teraz skalowalny umożliwiając pracę nawet w rozdzielczościach Retina/4k.

Dostępny jest w wersjach Mac OSX (10.9 lub wyższej), Windows (7 SP1 lub wyższej), oraz jako 64-bitowa wtyczka AAX, 32- lub 64-bitowa wtyczka AU i VST oraz w wersji Standalone.

Geist2 to zaawansowany sekwencer krokowy oraz bazująca na samplach maszyna perkusyjna, która pozwala na wręcz nieograniczoną kreatywność w tworzeniu sekwencji rytmicznych – choć może pracować w zasadzie z każdym materiałem audio. Teraz możesz programować swoje „groovy” i rytmy jeszcze szybciej i wygodniej. Geist2 to połączenie sample-playera, loop-maszyny, beatboxu do wykorzystania na żywo, systemu produkcyjnego; możesz go użyć w każdym z tych zadań osobno lub we wszystkich na raz.

W przypadku dłuższych pętli do dyspozycji mamy zaawansowany Slicer z niedestrukcyjną edycją połączony z 64 padami. Dzięki temu możemy w locie tworzyć patterny i je eksportować (funkcja przeciągnij i upuść – zarówno dla materiału audio jak i MIDI). Wbudowany moduł Sampler również posiada funkcję automatycznego przyporządkowywania loopów lub pojedynczych brzmień do padów, dodatkowo zaopatrzony jest w przyjazną przeglądarkę.

Nowością jest system TransMod, umożliwiający zautomatyzowanie niemal każdego parametru dźwięku, połączony z generatorami LFO, step-sekwencerem, obwiedniami, macro-controls itp. – można więc tworzyć przenikające się i rozwijające patterny – cokolwiek podpowie wyobraźnia.

[img:1]

Każdy z 8 silników dźwiękowych Geist2 posiada własny, 64-ścieżkowy sekwencer z pamięcią na 24 patterny – każda ścieżka z możliwością własnego określenia długości – idealne do tworzenia patternów polirytmicznych.

Pracę nad patternami łączącymi loopy i sample ułatwia zaawansowany algorytm Zynaptiq’s ZTX – w niespotykany dotąd sposób umożliwiający pitch-shifting, stretching i pitch correction - rewelacyjny przy tworzeniu nowych patternów i tekstur.

Dodatkowy smaczek to nowe efekty – od delayów, efektów modulacyjnych, znane wszystkim DJ’om efekty freeze, kompresory, filtry, poprzez różnego rodzaju przestery, skończywszy na efektach lo-fi – każdy z nich możemy przyporządkować osobno do każdego dźwięku. Nowa, bogata biblioteka brzmień pozwala na szybki start i tworzenie już od momentu instalacji.

Oczywiście – całość programu i jego parametrów może być sterowana przez kontrolery MIDI, w tym celu również poprawiono i rozbudowano funkcję MIDI-Learn.

Geist2 jest dostępny na stronie producenta, cena 179.00 EURO. Posiadacze poprzedniej wersji mogą zakupić upgrade za 89 EURO.

Autor tekstu: Adrian Chryk

[img:2]

Producent

fxpansion

Dystrybutor

LAUDA AUDIO www.lauda-audio.pl
+48 (58) 555 06 60

Pozostałe aktualności studyjne

NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

Jaką wersję oprogramowania po Pro Tools 12 zaproponuje Avid? Na pewno nie wersję 13. Zamiast tego, wraz z początkiem roku dostaliśmy zmianę sposobu...

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

W tym roku stanowisko Universal Audio było jednym z najbardziej obleganych na NAMM. Złożyły się na to dwa czynniki - ciekawe, nieustające prelekcje i...

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

PreSonus konsekwentnie poszerza ofertę swoich produktów. Firma, znana od lat jako producent interfejsów śmiało wkroczyła na rynek monitorów studyjnych, a...

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

Brytyjska firma Focusrite notuje bardzo dynamiczny rozwój w zakresie urządzeń do rejestracji dźwięku. Nowe systemy wyrastają jak grzyby po deszczu, a...

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Firma Akai Professional ogłosiła dużą aktualizację oprogramowania / firmware’u MPC Software 2.1 dla najmłodszych członków legendarnej linii produktów MPC:...

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Przedpremierowy odsłuch nowych modeli monitorówT5V i T7V odbędzie się 13 marca w warszawskim salonie RIFF przy ulicy Bokserskiej 62A. Wszyscy miłośnicy...

zobacz więcej
mikrofon