Studio nagrań pod choinkę czyli studyjne nowości PreSonusa

18 grudnia 2017 / 10:00

Okres Świąt Bożego Narodzenia to świetna okazja do zakupów. Nic więc dziwnego, że producenci bardzo często wprowadzają nowe urządzenia właśnie w tym okresie. W ten właśnie sposób, za sprawą Audiostacji, na polskim rynku niedawno pojawiły się studyjne nowości firmy PreSonus. Zapraszamy do lektury!

PreSonus Quantum 2 – Interfejs Audio Thunderbolt

[img:2]

Interfejs audio/MIDI Quantum 2 wykorzystuje zalety ultraszybkiego łącza Thunderbolt 2 i optycznych złączy ADAT. Rezultatem jest najszybszy jak dotąd i oferujący najniższą latencję interfejs tej marki. 

Interfejs nagrywa i odtwarza z jakością do 24 bitów/192 kHz, a przedwzmacniacze mikrofonowe XMAX zapewniają głęboki bas, wyrównane tony wysokie i ogólnie bogate brzmienie pozwalające usłyszeć każdy oddech, transjenty i szczegóły w nagraniach.

[img:1]

Quantum ma dwie pary wejść typu combo mikrofonowo-instrumentalne i mikrofonowo-liniowe z cyfrowo sterowanym przedwzmacniaczem XMAX. Ale to dopiero początek. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej torów wejściowych i wyjściowych, możesz przez Thunderbolt połączyć razem 4 interfejsy Quantum 2, tworząc monstrualny system z 80 wejściami i wyjściami!

W zestawie z interfejsem znajdziesz oprogramowanie UC Surface do zdalnego sterowania i monitorowania poziomu sygnału, polskojęzyczny DAW Studio One 3 w wersji Artist oraz pakiet wtyczek Studio Magic.
Jeśli chcesz nagrywać z dala od komputera, uruchom Studio One Remote na swoim iPadzie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Cena: 3.350 zł

 

 

Nowe miksery rackowe serii StudioLive R 

Miksery rackowe StudioLive 16R, 24R i 32R mogą działać jako proste stageboxy AVB, jako połączenie stageboxa i miksera monitorowego lub jako potężne samodzielne miksery rackowe. Mają pamięć wszystkich ustawień, przetwarzanie Fat Channel serii III z korektorami i kompresorami vintage na każdym kanale oraz sześciopasmowy, w pełni parametryczny EQ na wszystkich wyjściach miksu.

[img:3]

Miksery możesz dopasować do sposobu swojej pracy. Flexmiksy indywidualnie wyznaczysz jako aux, subgrupę lub miks matrix, co pozwala na miksowanie i dopasowywanie typów szyn według potrzeb. Presety Fat Channel nie tylko zachowują ustawienia wejścia i Fat Channel, lecz także konfigurację wysyłek i szyn. Obsługują sieci AVB dla nagrywania oraz kompatybilności z urządzeniami AVB.

[img:4]

Mikserami możesz sterować za pomocą wielu iPadów i komputerów, każdy z uruchomioną aplikacją UC Surface, z różnymi widokami.

W zestawie z interfejsem znajdziesz oprogramowanie UC Surface oraz polskojęzyczny DAW Studio One 3 Artist. Do automatyzacji wirtualnych prób i nagrywania wykorzystasz program Capture, a swoje miksy odsłuchowe możesz regulować przy pomocy QMix-UC na iPhone'a, iPoda i urządzenia z Androidem.

[img:5]

WIĘCEJ INFORMACJI:

STUDIOLIVE 16R STUDIOLIVE 24R STUDIOLIVE 32R

 

Ceny:

  • Studiolive 16R: 3.799 zł
  • Studiolive 24R: 4.999 zł
  • Studiolive 32R: 6.299 zł
 
 

 

Nowe monitory multimedialne ERIS E3.5

[img:6]

Kompaktowe aktywne monitory Eris E3.5 są idealne do gier i domowych produkcji wideo. Łatwo możesz dostarczyć do nich sygnał z miksera, interfejsu, odtwarzacza multimediów czy niemal każdego innego źródła sygnału o poziomie liniowym.

Monitory zapewniają studyjną jakość dźwięku o wyrównanej i precyzyjnej charakterystyce częstotliwościowej.
Wyposażone są w jednocalowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, wytwarzający brzmienie okrągłe i szlachetne, a także w głośnik niskotonowy z plecionki kevlarowej dającej jeszcze bardziej czyste brzmienie!

[img:7]

Za pomocą pokrętła do regulacji głośności możesz ustawić poziom obu monitorów i wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego. Uważaj jednak z tym pokrętłem: Eris E3.5 napędzane są przez wbudowany wzmacniacz 2 x 25W i mogą stać się głośniejsze, niż mógłbyś się spodziewać. Za to nadal będą zapewniać czysty i precyzyjny dźwięk!

WIĘCEJ INFORMACJI

Cena: 419 zł

Producent

PreSonus PreSonus www.presonus.com

Dystrybutor

AUDIOSTACJA www.audiostacja.pl
+48 (22) 122 53 00 +48 (22) 122 53 01

Pozostałe aktualności studyjne

NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

Jaką wersję oprogramowania po Pro Tools 12 zaproponuje Avid? Na pewno nie wersję 13. Zamiast tego, wraz z początkiem roku dostaliśmy zmianę sposobu...

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

W tym roku stanowisko Universal Audio było jednym z najbardziej obleganych na NAMM. Złożyły się na to dwa czynniki - ciekawe, nieustające prelekcje i...

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

PreSonus konsekwentnie poszerza ofertę swoich produktów. Firma, znana od lat jako producent interfejsów śmiało wkroczyła na rynek monitorów studyjnych, a...

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

Brytyjska firma Focusrite notuje bardzo dynamiczny rozwój w zakresie urządzeń do rejestracji dźwięku. Nowe systemy wyrastają jak grzyby po deszczu, a...

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Firma Akai Professional ogłosiła dużą aktualizację oprogramowania / firmware’u MPC Software 2.1 dla najmłodszych członków legendarnej linii produktów MPC:...

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Przedpremierowy odsłuch nowych modeli monitorówT5V i T7V odbędzie się 13 marca w warszawskim salonie RIFF przy ulicy Bokserskiej 62A. Wszyscy miłośnicy...

zobacz więcej
mikrofon