NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

12 marca 2018 / 12:00

Jaką wersję oprogramowania po Pro Tools 12 zaproponuje Avid? Na pewno nie wersję 13. Zamiast tego, wraz z początkiem roku dostaliśmy zmianę sposobu numerowania, zgodnego z rokiem i miesiącem aktualizacji. I tak, na targach NAMM Avid zaprezentował Pro Tools 2018.1.

2018.1 to - oczywiście - nie tylko zmiana nazwy. Pojawiła się kolejna grupa nowych funkcji ułatwiających szybką, kreatywną pracę.

Jedna z rewolucyjnych zmian w wersji 2018.1 to możliwość aktywacji programu poprzez łącze internetowe i dedykowany serwis autoryzacyjny w chmurze (iLok Cloud). Można więc pracować z programem bez obecności iLoka z porcie USB, oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Dla posiadaczy aktualnego aktywnego Annual Upgrade And Support Plan’u aktualizacja do 2018.1 jest bezpłatna.

 

Co nowego w Pro Tools 2018.1?

[img:6]

 

Twórz sesje w mgnieniu oka z Track Presets

Zapomnij o pochłaniających mnóstwo czasu rutynowych zadaniach. Używając presetów ścieżek (Track Presets) możesz szybko zapisywać, katalogować i przywoływać ulubione grupy efektów i procesorów oraz inne wybrane ustawienia dla ścieżek wokalowych, zyskując więcej czasu na kreatywną pracę.

 

[img:1]

 

Nagrywaj pomysły na bieżąco

Rejestruj muzyczne pomysły w MIDI, nawet gdy w Pro Toolsie nie ma włączonej funkcji nagrywania. Dodawaj swoje improwizacje do sesji przy pomocy prostej komendy.

 

[img:4]

 

Utrzymuj kontrolę nad MIDI

Tworzenie muzyki jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki wprowadzonym w oprogramowaniu ulepszeniom możesz dopracować brzmienie każdej nuty do perfekcji - transponować i przycinać nuty za pomocą strzałek, a także budować akordy szybciej niż kiedykolwiek.

 

[img:5]

 

Wybieraj najlepsze ujęcia

Buduj playlisty z najlepszych ujęć w widoku Waveform. To idealne rozwiązanie, gdy pracujesz z pogrupowanymi śladami - zarządzanie playlistami nie stanowi już wyzwania. Teraz możesz też przełączać się pomiędzy różnymi ujęciami jednego clipu używając strzałek.

 

Zapomnij o iLoku

Pro Tools i wszystkie wtyczki Avid są teraz autoryzowane przez internet (iLok Cloud). To oznacza, że możesz pracować bez fizycznego iLok’a i odzyskujesz wolny port USB.

 

Lepszy podgląd miksu

Na wszystkich kanałach miksu jest dostępna nowa grafika EQ, która pozwala Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym jaki wpływ na miks mają Twoje ustawienia i automatyka - nawet w przypadku korzystania z kilku korektorów. Dodatkowo wysyłki pre fade i widok automatyki są oznaczone kolorami, by łatwiej było je rozróżnić.

 

[img:3]

 

Współpracuj z innymi

Masz sesję, nad którą chciałbyś pracować z innymi? Wybierz następującą opcję: Select File > Start Collaboration, a Pro Tools automatycznie zapisze Twoją sesję, zamknie ją i otworzy jako projekt w chmurze, gotowy do przesyłania innym osobom.

 

[img:2]

 

Licencja dla sieci

Potrzebujesz Pro Tools do firmy lub placówki edukacyjnej? Teraz możesz kupić licencję dla kilku stanowisk (Pro Tools lub Pro Tools | HD Network Site License), która oferuje benefity dla dużych organizacji.


więcej: www.avid.com

Pozostałe aktualności studyjne

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

W tym roku stanowisko Universal Audio było jednym z najbardziej obleganych na NAMM. Złożyły się na to dwa czynniki - ciekawe, nieustające prelekcje i...

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

PreSonus konsekwentnie poszerza ofertę swoich produktów. Firma, znana od lat jako producent interfejsów śmiało wkroczyła na rynek monitorów studyjnych, a...

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

Brytyjska firma Focusrite notuje bardzo dynamiczny rozwój w zakresie urządzeń do rejestracji dźwięku. Nowe systemy wyrastają jak grzyby po deszczu, a...

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Firma Akai Professional ogłosiła dużą aktualizację oprogramowania / firmware’u MPC Software 2.1 dla najmłodszych członków legendarnej linii produktów MPC:...

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Przedpremierowy odsłuch nowych modeli monitorówT5V i T7V odbędzie się 13 marca w warszawskim salonie RIFF przy ulicy Bokserskiej 62A. Wszyscy miłośnicy...

NAMM'18: Studyjne nowości od Mytek Digital [VIDEO]

NAMM'18: Studyjne nowości od Mytek Digital [VIDEO]

Miniony rok był dla firmy Mytek bardzo pracowity. Produkty tej marki cieszyły się sporym zainteresowaniem, szczególnie dzięki nagradzanej serii Brooklyn i...

zobacz więcej
mikrofon