NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

9 marca 2018 / 11:00

PreSonus konsekwentnie poszerza ofertę swoich produktów. Firma, znana od lat jako producent interfejsów śmiało wkroczyła na rynek monitorów studyjnych, a ostatnio także mikserów.

Na tegorocznych targach Namm można było zapoznać się z większością urządzeń wszystkich tych segmentów, w tym takich hitów jak interfejsów zeszłorocznej premiery - Quantum, czy szerokiej linii odsłuchów, doskonale przyjętych ze względu na świetne parametry i bardzo przystępną cenę. Nie zabrakło oczywiście nowości, których PreSonus pokazał kilka. Zacznijmy od interfejsów.

 

PreSonus Studio 1810

PreSonus pokazał nowe urządzenia, które można zamontować w racku - Studio 1810 i Studio 1824. Obydwa interfejsy łączą się z komputerem za pomocą złącza USB. Potrafią pracować z próbkowaniem 24/192kHz i wyposażone zostały w preampy XMAX pracujące w klasie A. 1810 dysponuje 18 wejściami i posiada 2 wejścia mic/line, 2 mic/instrumental/line i 4 liniowe TRS.

Dodatkowo można podłączyć 8 wejść ADAT i stereo S/PDIF. Wyjścia to dwa zbalansowane główne, z dedykowaną kontrolą głośności, oraz 4 liniowe. Dodatkowo wyjście S/PDIF i dwa wyjścia słuchawkowe z możliwością przełączania odsłuchu A/B.

 

[img:7]

 

PreSonus Studio 1824

Większy brat z kolei, Studio 1824 dysponuje 18 wejściami i 18 wyjściami. Skonstruowany został na potrzeby większych studiów nagraniowych. Na pokładzie mamy 2 wejścia mic/instrumental/line, 6 mic/line, 8 wejść ADAT i stereo S/PDIF. Sekcja wyjść składa się z 8 zbalansowanych, pary wyjść głównych, 8 ADAT i stereo S/PDIF. Dodatkiem są dwa wyjścia słuchawkowe z przełączanym wyborem. Dostępne jest także wyjście World Clock.

Obydwa interfejsy dostarczane są z oprogramowaniem PreSonus Studio One Artist, kolekcją 7 wtyczek SPL, Lexicon, Eventide, Brainworx, Arturia, oraz virtualnym mikserem PreSonus UC Surface Control do zarządzania routingiem w komputerach PC, jak również urządzeniach mobilnych.

 

[img:3]

 

PreSonus Faderport 16

Kolejna nowość to PreSonus Faderport 16. Ten 16-trackowy kontroler posiada zmotoryzowane fadery i umożliwia kompletną, wygodną edycję śladów podczas miksów. Dzięki zaimplementowanym protokołom Mackie Control i HUI, można go używać z dowolnym programem DAW, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

 

[img:1]

[img:2]

 

PreSonus Studio Live 32 Series III

W ofercie PreSonusa pojawił się także cyfrowy stół Studio Live 32 Series III. Dysponuje on wieloma użytecznymi funkcjami, w tym umożliwia bezpośrednią rejestrację na kartach SD, jak również korzystanie z vintage'owych pluginów doskonale zobrazowanych graficznie na dużym ekranie. PreSonus do dyspozycji oddał 33 kanały z preampami XMAX. Fadery oczywiście są zmotoryzowane.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

PreSonus EAR MIX 16

Na koniec ciekawostka, która z pewnością się przyda w każdym większym studiu, jak również wielu artystom na scenie. EAR MIX 16 to osobisty system odsłuchowy, dysponujący 16 mono kanałami. Każdy kanał posiada 3-zakresowy EQ i limiter, a wyjście słuchawkowe dostosowane jest do niskiej impedancji jaką zazwyczaj mają douszne monitory. Urządzenie potrafi zapamiętać do 16 ustawień mixów (scen). Możemy łatwo je łączyć z kolejnymi egzemplarzami, w ten sposób budując rozbudowany system odsłuchowy dla wszystkich muzyków.

Całość może być kontrolowana bezpośrednio z miksera serii Studio Live Series III, ale także za pomocą oprogramowania PreSonus UC Surface Control dostępnego na platformę Windows, Mac, iPad, Android.

 

[img:8]

 

Producent

PreSonus PreSonus www.presonus.com

Dystrybutor

AUDIOSTACJA www.audiostacja.pl
+48 (22) 122 53 00 +48 (22) 122 53 01

Pozostałe aktualności studyjne

NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

NAMM'18: Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

Jaką wersję oprogramowania po Pro Tools 12 zaproponuje Avid? Na pewno nie wersję 13. Zamiast tego, wraz z początkiem roku dostaliśmy zmianę sposobu...

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

NAMM'18: Studyjne nowości Universal Audio

W tym roku stanowisko Universal Audio było jednym z najbardziej obleganych na NAMM. Złożyły się na to dwa czynniki - ciekawe, nieustające prelekcje i...

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

NAMM'18: Focusrite nie zwalnia tempa!

Brytyjska firma Focusrite notuje bardzo dynamiczny rozwój w zakresie urządzeń do rejestracji dźwięku. Nowe systemy wyrastają jak grzyby po deszczu, a...

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Akai udostępniło aktualizację MPC Software 2.1

Firma Akai Professional ogłosiła dużą aktualizację oprogramowania / firmware’u MPC Software 2.1 dla najmłodszych członków legendarnej linii produktów MPC:...

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Adam Audio: Prezentacja nowej serii T już 13 marca w Warszawie!

Przedpremierowy odsłuch nowych modeli monitorówT5V i T7V odbędzie się 13 marca w warszawskim salonie RIFF przy ulicy Bokserskiej 62A. Wszyscy miłośnicy...

NAMM'18: Studyjne nowości od Mytek Digital [VIDEO]

NAMM'18: Studyjne nowości od Mytek Digital [VIDEO]

Miniony rok był dla firmy Mytek bardzo pracowity. Produkty tej marki cieszyły się sporym zainteresowaniem, szczególnie dzięki nagradzanej serii Brooklyn i...

zobacz więcej
mikrofon