Test kabla gitarowego HESU z serii "The Sound starts here"

2 lutego 2011 Tagi: Test kabla gitarowego HESU z serii „The Sound starts here”
Autor testu: artur-lutynski-zdjecie Artur Lutyński
Produkt: Hesu The Sound starts here
Cena: 158 Pln

Gitarzyści dzielą się na tych, którzy wpinają gitarę w piec i grają oraz na tych, którzy lubią się w niego wpiąć porządnym kablem. Testowanie wciąż nowych kabli dla tych drugich to po prostu oczywistość. Zatem kiedy w ręce wpadł mi nowy kabel firmy HESU z serii “The sound starts here” nie zastanawiałem się długo i wpiąłem się bezpośrednio we wzmacniacz… ale o tym za chwilę.

 

Trochę o konstrukcji.

Sam kabel jest bardzo miękki i podatny na podłogę. Jego elastyczność można porównać z kablami ze szpulki firmy Schaller lub Proel – kabel, który leży bez problemu, nie skręca się, nie załamuje. HESU zastosował w konstrukcji kabla solidne wtyki amerykańskiej firmy G&H. Wtyk dobrze leży w gnieździe gitary i jeśli należysz do rzeszy przemieszczających się podczas grania muzyków możesz być spokojny, że wtyk pozostanie tam gdzie jego miejsce - czyli w gitarze! A już na pewno nie wypadnie z Twojej gitary chwilę przed najbardziej ukochaną solówką.

Wtyki posiadają białe nakładki z eleganckim logo producenta, które usztywniają połączenie końcówki wtyku z kablem, mamy więc pewność, że przewód nie ulegnie przetarciu lub przerwaniu. Całość jest estetycznie wykonana i nie ustępuję pod tym względem zagranicznej konkurencji.

Do testów użyłem Gitary Indie Tribal Custom z przetwornikami DiMarzio podłączonej bezpośrednio do Marshall JVM410H wpiętego w paczkę Mesa Boogie Rectifier 2x12. Jako kabel referencyjny wykorzystałem Hi-Endowey przewód firmy George L’s.

[img:2]

 

Jak to gra?

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Dynamika jak najbardziej zachowana, bez uciążliwej górki, pełny dźwięk, dużo basu. Czyste brzmienia przejrzyste i dynamiczne, odwzorowanie pasma gitary bardzo dobre, być może trochę mniej selektywne niż w George L’s ale za to mamy lekko więcej dołu.

Na kanale z lekkim crunchem nadal dużo dołu, ale dynamicznie - bez zamulania, pasmo szerokie i okrągłe. No i piękne przesterowane brzmienie, szybkie i bez uciążliwych dla ucha wysokich częstotliwości. W porównaniu do referencyjnego George L’s wypadł na tyle dobrze, że od razu zacząłem się zastanawiać nad zakupem takiegoż kabla - brzmiał tak samo dobrze… choć z lekko ciemniejszą charakterystyką.

Cena kabla 6m Jack Kątowy -> Jack prosty 157,90zł

 

Podsumowując

Wielki plus za elastyczność przewodu i brak tendencji do skręcania i załamywania się. Odwzorowania dynamiki instrumentu i pasmo przenoszenia na zaskakująco dobrym poziomie. Kabel na pewno nie ustępuje zagranicznym produktom i jest warty gorącego polecenia, tym bardziej biorąc pod uwagę jego nie wysoki w porównaniu do konkurencji koszt... HESU z pewnością zasługuje na uznanie! Słowem – profesjonalne brzmienie z Polskim rodowodem w bardzo dobrej cenie!

 


Test przeprowadził:

Tomasz Stachowiak (aneke)
Artur Lutyński

 

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

ogólna ocena:
świetna elastyczność przewodu
brak tendencji do skręcania i załamywania się
bardzo dobre odwzorowanie dynamiki instrumentu
Do testów dostarczył:
HESU
reklama

Najchętniej czytane

więcej
TEST: PRS SE 277 1
TEST: Blackstar HT-5RH2
TEST: Cort Gold Series D63

Pozostałe testy sprzętu gitarowego

Gitara akustyczna Cort Gold Series D6

Gitara akustyczna Cort Gold Series D6

Nowa seria gitar Corta - Gold, już w momencie wejścia na rynek wywołała spore poruszenie. Cort postanowił zrealizować to, co wydawało się do tej pory...

Produkt: Gold Series D6
Cena: 2.100 zł
Krzysztof Błaś Redaktor naczelny INFOGITARA.PL
Gitara elektryczna PRS SE 277

Gitara elektryczna PRS SE 277

Naszym ostatnim testem zamykającym poprzedni rok był sprawdzian nowej linii produktów marki PRS. Los tak chciał, że Nowy Rok rozpoczniemy również ciekawą...

Produkt: SE 277
Cena: 3.600 zł
Marek Pająk Gitarzysta VADER
Gitara elektryczna Music Man Cutlass HSS

Gitara elektryczna Music Man Cutlass HSS

Zaledwie rok temu mieliśmy przyjemność testować zupełnie nową konstrukcję firmy Music Man - sygnowany model St. Vincent. Dziś, po dwunastu miesiącach, po raz kolejny możemy pochylić głowę nad nowościami w katalogu...

Produkt: Cutlass HSS
Cena: 9.900 zł
Szymon Chudy Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny
Head gitarowy Blackstar HT-5RH

Head gitarowy Blackstar HT-5RH

Firma Blackstar, która na rynku istnieje już sporo latek, nadal się rozwija mimo olbrzymiej konkurencji na rynku wzmacniaczy. Fakt, że została założona przez...

Produkt: HT-5RH
Cena: 1.800 zł
Tomasz Andrzejewski Gitarzysta
mikrofon