Test akcesoriów mikrofonowych Olympus

11 października 2013 Tagi: studio, mikrofony, akcesoria, olympus, me-15, me-31, me-30w, me-32, me-33, rs-30w, wj-4
Autor testu: artur-lutynski-zdjecie Artur Lutyński
Produkt: Olympus ME-15Olympus ME-31Olympus ME-30WOlympus ME-32Olympus ME-33Olympus RS-30WOlympus WJ-4
Dostarczył: OLYMPUS Polska sp. z o.o.

Firma OLYMPUS wśród innych producentów przenośnych dyktafonów oraz rejestratorów audio może poszczycić się faktem, iż jako jedyna ma tak rozbudowaną i mnogą ilość sprzętu akcesoryjnego. 

Wśród dodatków znajdziemy sporą liczbę mikrofonów dedykowanych do różnych zastosowań, uchwytów, pokrowców, futerałów, dodatkowych zasilań, ładowarek, akumulatorów, kart pamięci, kabli, przejściówek, adapterów, wiatrochronów, pasków i słuchawek. Jest tego naprawdę sporo...W poniższym tekście przedstawię Państwu kilka z nich. Zacznijmy od mikrofonów...

 

Zapraszamy na test video:

 

Olympus ME-15

To bardzo czuły, miniaturowy mikrofon elektretowy z klipsem. Przenosi częstotliwości w zakresie od 100 do 12 kHz. Nie jest to może hi-endowy mikrofon, ale za to doskonale sprawdza się w nagraniach głosu. Mikrofon jak już wspomniałem posiada klips, dlatego bardzo łatwo można przypiąć go do koszuli lub krawatu. ME-15 ma dosyć krótki kabel, więc jego zastosowanie raczej ukierunkowane jest na personalne użycie. Bez problemu możemy zarejestrować nim np. własny wykład czy też publiczne wystąpienie. Bynajmniej nie nadaje się on do rejestrowania śpiewu. Przy wysokich poziomach sygnału ma tendencję do przesterowywania się.

 
[img:1]
 

Olympus ME-31

To kierunkowy mikrofon typu shotgun. Mikrofon ME-31 ze względu na swą konstrukcję stanowi dobry wybór do nagrań w plenerach oraz nagrywania wykładów. W związku z tym, ze jest to mikrofon kierunkowy, ogranicza on nagrywanie tła i zbiera sygnał źródła dźwięku na które zostanie skierowany. Na przykład, mikrofon ME-31 pomoże zarejestrować wypowiedzi głównego mówcy na konferencji z pominięciem szumu generowanego przez słuchaczy.

ME-31 posiada metalowy, sztywny korpus. Mikrofon wykonany jest bardzo solidnie i swoją budową zachęca wręcz do wyruszenia w plener po to by zarejestrować śpiew ptaków czy też by przeprowadzić sondę uliczną na zatłoczonej alei. W komplecie do mikrofonu znajdziemy uchwyt, który można dołączyć do podstawy mikrofonu oraz do statywu. By zmniejszyć zakłócenia powodowane przez szum wiatru w komplecie znajduje się specjalna osłona z gąbki, chroniąca przed wiatrem.

 

[img:10]
[img:2]

Olympus ME-30W

To zestaw konferencyjny składający się z dwóch mikrofonów, statywów, zasilacza i pokrowca. Ten komplet pozwala na nagranie w wysokiej jakości dźwięku stereo w zakresie od 20 do 20 kHz przy czułości -38 dB. Jego głównym przeznaczeniem jest rejestracja koncertów oraz konferencji. Dwa do okólne mikrofony typu elektretowo-pojemnościowego umożliwiają nagrywanie każdego dźwięku w zakresie 360 stopni. Maksymalne pokrycie uzyskać można rozstawiając mikrofony w odległościach 5 metrów od siebie. Taki sposób nagrywania doskonale sprawdza się, gdy wielu uczestników spotkania siedzi przy bardzo dużym stole, w dużych pomieszczeniach, czy też w salach koncertowych.

W zestawie OLYMPUS dostarcza dwa składane mini statywy. Które są wielce poręczne oraz na tyle małe, że można je postawić praktycznie wszędzie, nie szpecąc przy tym pomieszczenia. Cały zestaw mieści się w niewielkim, gustownym etui i idealnie nadaje się do transportu.

 
[img:3]
 
[img:4] [img:8] [img:6]
[img:7] [img:9] [img:5]
Kliknij wybrane zdjęcie, aby powiekszyć

 

Olympus ME-32

To kompaktowy i wszechstronny mikrofon Zoom, który idealnie nadaje się do nagrywania wykładów i zapisów przebiegu niewielkich spotkań. Jest mały i lekki a to jego ogromny atut. Pomimo niewielkich gabarytów daje czysty, rzetelny i niepodkoloryzowany dźwięk. Mikrofon ME-32 jest fabrycznie zintegrowany z plastikową podstawą, dzięki której można w szybki i bezproblemowy sposób postawić go na stole. Podobnie jak w przypadku mikrofonu ME-31 w zestawie otrzymujemy pokrowiec oraz gąbkę na mikrofony, która ma za zadanie zmniejszyć zakłócenia powodowane przez szum wiatru

 

[img:11]

[img:12] [img:13] [img:14]
[img:15]
[img:16]
[img:17]
 Kliknij wybrane zdjęcie, aby powiekszyć

 

Olympus ME-33

To mikrofon konferencyjny o bardzo gustownym wyglądzie. Jego konstrukcja została stworzona tak by zbierał sygnał wielokierunkowo. ME-33 to idealne rozwiązanie do nagrywania mowy z odległości w dużych salach konferencyjnych. W połączeniu z rejestratorami marki OLYMPUS zapewnia on krystalicznie czyste nagrania. Posiada automatyczną redukcję skrajnie niskich i wysokich częstotliwości.

Zastosowanie kilku mikrofonów, które można łączyć szeregowo zapewnia ogromną elastyczność nagrywania nawet na bardzo dużych stołach konferencyjnych. I tak np. możemy podłączyć 3 mikrofony jeden za drugim, otrzymując sygnał mono lub też podłączając 6 mikrofonów otrzymując tym samym sygnał stereo. Raz jeszcze muszę podkreślić to iż mikrofony ME-33 naprawdę cieszą oko i mogą być wręcz ozdobą niejednego stołu konferencyjnego.

 

[img:18]
[img:19]

Olympus RS-30W

To zestaw zdalnego sterowania dla rejestratorów audio marki OLYMPUS. Te dwa ultra małe pudełeczka komunikują się ze sobą na podczerwień. Odbiornik wpinamy do dyktafonu lub rejestratora, nadajnik zaś pozostaje w dłoni. Użytkownik ma w tym momencie możliwość zdalnego włączenia oraz zatrzymania nagrywania. Być może niebawem firma OLYMPUS wpadnie na pomysł by umieszczać w swoich rejestratorach fabrycznie taką funkcję gdyż jak się okazuje jest ona bardzo przydatna.

 

[img:20]

Olympus WJ-4

To wiatrochron zaprojektowany specjalnie dla modelu LS-100, aby chronić jego wbudowane mikrofony przed szumami spowodowanymi przez wiatr. Jego włochata konstrukcja idealnie niweluje podmuchy wiatru, które zdecydowanie potrafią zepsuć nagranie. WJ-4 znajduje więc zastosowanie podczas rejestracji zdarzeń pod chmurką. 

 
[img:21]

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

Do testów dostarczył:
OLYMPUS Polska sp. z o.o.

Powiązane video:

OLYMPUS Akcesoria7:05 OLYMPUS Akcesoria 12 września 2013
reklama

Najchętniej czytane

więcej

Pozostałe testy

Mikrofon pojemnościowy Novox NC-X

Mikrofon pojemnościowy Novox NC-X

Po sukcesie rynkowym modelu NC-1 Novox przedstawił najnowszą odsłonę mikrofonu - NC-X to jeszcze lepsza jakość dźwięku, większe możliwości i wciąż bardzo...

Produkt: NC-X
Cena: 450 zł
Krzysztof Błaś - Infosound.pl Studio nagraniowe Blue Records
Monitory studyjne Fluid FPX7

Monitory studyjne Fluid FPX7

Firma została założona przez inżyniera, muzyka i entuzjastę nagrań Kevina Zuccaro. Począwszy od swojej pierwszej pracy w JBL w 1990 roku, Kevin rozwijał...

Produkt: FPX7
Cena: 1.750 zł (za sztukę)
Rafał Drewniany DTS Studio
Subwoofery studyjne EVE Audio TS107, TS108 & TS110

Subwoofery studyjne EVE Audio TS107, TS108 & TS110

Subwoofer w studiu nie jest elementem niezbędnym. Są jednak przypadki, kiedy staje się ważnym uzupełnieniem toru odsłuchowego, pozwalając po prostu usłyszeć...

Produkt: TS107TS108TS110
Cena: 2.090 zł2.990 zł3.850 zł
Krzysztof Błaś
Sampler Akai MPC Live

Sampler Akai MPC Live

Ocena:

Służące do produkcji muzyki urządzenia z serii MPC od Akai od lat z powodzeniem zajmują miejsca w studiach muzycznych. Ta uznana marka w 2016 doczekała się gruntownego odświeżenia wraz z pojawieniem się Akai Touch...

Produkt: MPC Live
Cena: 5.100 zł
Adam Cyzman DJ
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz