TEST: Ashdown Woodsman Jumbo

1 września 2017 Tagi: wzmacniacze gitarowe, comba akustyczne, ashdown, woodsman jumbo
Autor testu: szymon-chudy-zdjecie Szymon Chudy
Produkt: Ashdown Woodsman Jumbo
Cena: 1.600 zł
Dostarczył: Music Info

Ashdown to brytyjski producent znany głównie z konstrukcji wzmacniaczy basowych. Mimo to od ponad 15 lat oferuje również produkty skierowane stricte do gitarzystów. Należy do nich między innymi seria Woodsman oferująca ciekawe rozwiązania do nagłaśniania gitar akustycznych. Dziś przyglądniemy się dwukanałowemu wzmacniaczowi Woodsman Jumbo.

Jak twierdzi założyciel marki Mark Gooday - „Ashdown posiada wieloletnią tradycję tworzenia wspaniałych wzmacniaczy dla koncertujących gitarzystów akustycznych. Stworzyliśmy wzmacniacze dla nowej generacji gitarzystów akustycznych i wokalistów, które nie tylko wspaniale brzmią, ale i są funkcjonalne w sposób niespotykany wcześniej w tej klasie cenowej”. Czy faktycznie tak jest? Sprawdźmy.

 

[img:1]

[img:2]

 

Rozpakowujemy

Wzmacniacz bezpiecznie zapakowano w kartonowe pudło. Samo urządzenie dodatkowo opakowano w foliowy, zaplombowany worek, dzięki czemu wiemy, czy było ono wcześniej otwierane. Do użytku dostajemy również kabel zasilający oraz instrukcję i gwarancję - wszystko czego potrzebujemy by od razu zabrać się do gry. Woodsman wygląda bardzo ciekawie. Designem nawiązuje do modnej stylistyki retro, głównie za sprawą wzorzystego obicia, skórzanej rączki i charakterystycznej osłony głośnika.

Charakter urządzenia wspaniale dopełnia logo producenta, które jest niejako osadzone w podobnej stylistyce. Zdecydowanie mamy do czynienia z urządzeniem, które celuję w grupę miłośników klimatu vintage.

 

[img:5]

[img:4]

 

Budowa

Na frontowym panelu wzmacniacza znajdziemy potencjometry i przełączniki służące do sterowania urządzeniem. Oba kanały posiadają możliwość ustawiania oddzielnej głośności i korekcji brzmienia (bass i treble). Pierwszy kanał dedykowany jest mikrofonowi wokalnemu (choć producent dał możliwość podłączenia tu również instrumentu). Mamy tu zatem multigniazdo xlr/jack z możliwością zasilania phantom wymaganego chociażby przez mikrofony pojemnościowe. Kanał drugi, dedykowany gitarze, posiada gniazdo jack oraz przełączniki Active/Passive (którym określamy czy elektronika w naszej gitarze posiada wbudowany preamp), Shape (który wycina środkowe częstotliwości wzmacniając przy tym niskie i wysokie) oraz Phase (który odwraca fazę, możliwie eliminując niektóre sprzężenia). Do kanału drugiego jest przypisany również sekcja Notch, która pozwala na włączenie filtru eliminującego sprzężenia wynikające ze rezonowania korpusu gitary.

Woodsman ma również wbudowany pogłos (możemy wybrać pomiędzy algorytmem Hall lub Plate, jedną z dwóch długości) oraz potencjometr master volume.

 

[img:6]

[img:7]

 

Wrażenia i brzmienie

Już po pierwszym kontakcie ze wzmacniaczem da się odczuć, że Woodsman gra bardzo ciepło. Nie jest to brzmienie o nieskończonej głębi, jednak naprawdę przyjemne i okrągłe. Co więcej producent naprawdę postarał się dobierając zakres poszczególnych potencjometrów. Dzięki temu brzmienie jest naprawdę plastyczne i można zrobić z nim praktycznie wszystko. Na szczególną uwagę zasługuje przełącznik Shape, który wycinając nieco środka szybko przemienia nasz instrument w maszynę do grania wszelkiego rodzaju „bić” i szeroko rozumianej gry akordowej.

Minimalizm ustawień pogłosu, który początkowo postrzegałem jako wadę, ostatecznie funkcjonuje naprawdę sprawnie oferując dwa rodzaje najczęściej wykorzystywanych pogłosów wraz z dwoma charakterystykami ich tempa. Dla osób bardziej wymagających istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego efektu poprzez pętlę. Reasumując Woodsman Jumbo nie jest produktem przełomowym w swej dziedzinę, jednak wciąż bardzo sprawnie funkcjonującą i dobrze brzmiącą konstrukcją stworzoną dla świadomego swoich potrzeb, koncertującego gitarzysty akustycznego.

 

Próbka możliwości Ashdown Woodsman Jumbo:

 

Podsumowanie

Wzmacniacze akustyczne to konstrukcja skierowana do bardzo specyficznego odbiorcy. Nie potrzeba ich w domu. Nie potrzeba również na dużej scenie. Świetnie natomiast sprawdzą się w niewielkich miejscach, gdzie praktycznie mogą być urządzeniem typu all-in-one nagłaśniając zarówno gitarę i wokal. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że dla takich osób powstała seria Woodsman. Stworzona w oparciu o bogate doświadczenie producenta, łącząca tradycyjną drewnianą konstrukcję z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dała sprawnie działający produkt w konkurencyjnej cenie. Polecam!

Szymon Chudy Autor: Szymon Chudy

 

Do nagrań wykorzystano:

 
  • Gitarę akustyczną Ovation Elite Plus
  • Kable Hesu
  • Mikrofon Sonntronics Halo
  • Preamp Retro Powerstrip oraz RME
  • Interfejs RME Fireface 800

 

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

Do testów dostarczył:
Music Info Music Info Tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl

Powiązane video:

reklama

Najchętniej czytane

więcej
TEST: Ibanez RG6PFGMLTD1
TEST: Supro 1570WB Sahara2
TEST: Washburn HG120SWE & WLG110SWCE3

Pozostałe testy sprzętu gitarowego

Gitara elektryczna Music Man Valentine Tremolo

Gitara elektryczna Music Man Valentine Tremolo

Na nasz redakcyjny warsztat trafia dziś Music Man Valentine Tremolo - sygnowana gitara Jamesa Valentine’a z zespołu Maroon 5. Jest to kolejny instrument...

Produkt: Valentine Tremolo
Cena: 13.200 zł
Szymon Chudy Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny
Gitary elektroakustyczne Washburn HG120 & WLG110

Gitary elektroakustyczne Washburn HG120 & WLG110

Dzięki uprzejmości firmy Music Info z Krakowa miałem szansę zapoznać się z nowymi modelami gitar elektroakustycznych marki Washburn. Powstała w 1883 roku w...

Produkt: HG120SWEWLG110SWCE
Kamil Badzioch Gitarzysta, kompozytor
Efekt gitarowy KHDK Scuzz Box

Efekt gitarowy KHDK Scuzz Box

Tym razem na redakcyjny warsztat bierzemy kostkę Scuzz Box marki KHDK Electronics. Choć firma sygnowana jest nazwiskiem Kirka Hammeta - gitarzysty znanego...

Produkt: Scuzz Box
Cena: 780 zł
Szymon Chudy Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny
Gitara elektryczna Ibanez RG6PFGMLTD

Gitara elektryczna Ibanez RG6PFGMLTD

Seria RG firmy Ibanez na stałe wpisała się już w kanon klasycznych, gitarowych konstrukcji. To instrumenty kojarzone z mocnym, rockowym brzmieniem,...

Produkt: RG6PFGMLTD
Cena: 5.400 zł
Krzysztof Błaś Redaktor naczelny INFOGITARA.PL
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz