TEST: TC Electronic Quintessence Harmonizer

16 kwietnia 2018 Tagi: gitara, efekty, kostki podłogowe, tc-electronic, quintessence harmonizer
Autor testu: przemyslaw-rajewski-zdjecie Przemysław Rajewski
Produkt: TC Electronic Quintessence Harmonizer
Cena: 700.00 zł
Dostarczył: SoundTrade

Ostatnim urządzeniem, które otrzymaliśmy do testów, jest TC Electronic Quintessence Harmonizer - inteligentny harmoinzer, wyposażony w najnowsze rozwiązania w dziedzinie kompaktowych efektów podłogowych.

 

Budowa

Na pokładzie tego małego, niewinnie wyglądającego urządzenia znajduje się prawdziwa kopalnia współbrzmień. Patrząc na jego front, widzimy estetycznie oraz ergonomicznie umieszczone potencjometry. Pierwszy z nich, key, pozwala wybrać nam tonację, w której będziemy się poruszali. Drugi, scale, pozwala wybrać algorytm skali, z którego będziemy korzystać. Potencjometr harmony odpowiada za dodane składniki a mix, tradycyjnie, za dobranie proporcji czystego oraz przetworzonego sygnału. Przełącznik LATCH / MOMEN pozwala wybrać nam tryb pracy między ciągłym a wybiórczym.

 

[img:3]

 

Na bokach efektu znajdziemy wejścia i wyjścia instrumentalne, pozwalające pracować w trybie mono lub stereo, podczas gdy z tyłu urządzenia umiejscowione zostały gniazda zasilania oraz microUSB. TC Electronic Quintessence Harmonizer również został wyposażony w technologię TonePrint, pozwalającą na ściąganie gotowych presetów lub tworzenie własnych za pomocą bardzo rozbudowanego kreatora. Standardem w tym modelu jest również technologia MASH, posiadająca pewne cechy pedału ekspresji, co przejawia się możliwością kształtowania niektórych parametrów w czasie rzeczywistym za pomocą dozowania nacisku stopą.

 

[img:1]

Brzmienie

Już na dzień dobry, używając tylko wbudowanych ustawień, jesteśmy w stanie tworzyć całą masę ciekawych współbrzmień. Korzystając z funkcji TonePrint oraz edytora, otwierają się przed nami wręcz nieograniczone możliwości bawienia się harmonią. Co ważne, aplikacja działa bez problemu i jest bardzo intuicyjna. Samo urządzenie funkcjonuje bardzo płynnie  a dostarczane współbrzmienia są najwyższej jakości.

 

[img:2]

 

Bardzo spodobała mi się funkcja MASH, która z Quintessence Harmonizer pozwala wydobyć efekty charakterystyczne dla pedal steel czy whammy. W przypadku tego urządzenia jedyne ograniczenia stanowi... wyobraźnia muzyka oraz jego wiedza z dziedziny harmonii. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również „wszczepienie” modułu opóźniającego, pozwalającego wykorzystać Quintessence Harmonizer jako arpeggiator.

 

Próbka możliwości TC Electronic Quintessence Harmonizer:

 

Podsumowanie

TC Electronic Quintessence Harmonizer jest niezwykle rozbudowanym urządzeniem, zamkniętym w małym, zgrabnym opakowaniu. Podobnie jak inne stompboxy TC wyposażone w najnowsze rozwiązania typu TonePrint i MASH, Quitessence oferuje wręcz nieograniczone możliwości kreowania brzmienia, gdzie granicą jest jedynie wyobraźnia muzyka. Samo urządzenie, zbudowane starannie i solidnie, pracuje bezproblemowo i pozwala wybrać się w rejony stylistyczne, w które z reguły by się nie zajrzało. A wszystkie te możliwości znajdują się w pudełeczku, wielkości przeciętnego tunera podłogowego.

Przemysław Rajewski Autor: Przemysław Rajewski

 

Czytaj także:

[img:4]

[img:5]

 

Do testów dostarczył:
SoundTrade SoundTrade Tel: +48 22 632 02 85 http://www.soundtrade.pl
reklama

Najchętniej czytane

więcej
TEST: Cort Gold Series D61
TEST: PRS SE 277 2
TEST: Music Man Cutlass HSS3

Pozostałe testy sprzętu gitarowego

Gitara elektryczna Fender Jazzmaster Original

Gitara elektryczna Fender Jazzmaster Original

Fender Jazzmaster to dość niecodzienny model gitary, którego legenda zdaje się ostatnimi czasy ożywać na nowo. Skonstruowany z myślą o spełnianiu...

Produkt: Jazzmaster Original 60
Cena: 7.700 zł
Szymon Chudy Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny
Head gitarowy Joyo BanTamP Jackman

Head gitarowy Joyo BanTamP Jackman

W świecie gitarowego sprzętu od dłuższego już czasu króluje miniaturyzacja. Nowoczesne technologie pozwalają otrzymać brzmienie i parametry, które jeszcze...

Produkt: BanTamP Jackman
Cena: 650 zł
Krzysztof Błaś Redaktor naczelny INFOGITARA.PL
Efekt gitarowy TC Electronic Nether Octaver

Efekt gitarowy TC Electronic Nether Octaver

Kolejnym efektem, który znalazłem w sympatycznej paczuszce był octaver Nether. Myśl przewodnia towarzysząca genezie tego urządzenia jest identyczna z tą,...

Produkt: Nether Octaver
Cena: 230.00 zł
Przemysław Rajewski Gitarzysta
Efekt gitarowy TC Electronic 3rd Dimension Chorus

Efekt gitarowy TC Electronic 3rd Dimension Chorus

Nie ukrywam, że z radością przyjąłem do wiadomości fakt, że będę miał okazję przetestować trzy efekty gitarowe typu stompbox od Duńczyków z TC Electronic....

Produkt: 3rd Dimension Chorus
Cena: 230 zł
Przemysław Rajewski Gitarzysta
mikrofon