RME MADI Bridge

RME MADI Bridge

4 lipca 2007, 12:22
Producent: RME Audio
8 x 64-kanałowy Przełącznik / Router MADI

RME MADI Bridge to brakujące ogniwo łączące urządzenia MADI różnych producentów, pełniące jednocześnie rolę patchbaya, routera, dystrybutora, bufora sygnałowego i selektora wejść. Istnieje możliwość swobodnego łączenia ze sobą do 16 MADI Bridge z użyciem 6 koaksjalnych [BNC] i 2 optycznych złączy wejścia / wyjścia. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze dzięki intuicyjnemu i przejrzystemu interfejsowi użytkownika oraz możliwości sterowania parametrami przez MIDI. Dzięki temu z jego pomocą korzystanie z urządzeń MADI staje się niezwykle wygodne i - co niezwykle ważne - rozwiązanie takie jest przystępne cenowo.

RME MADI Bridge

Dzięki temu, że wszystkie sygnały podawane na wejścia MADI Bridge trafiają do wyjść w stanie niezmienionym, urządzenie może współpracować z dowolnymi sygnałami i nie ważne czy są to sygnały 56- czy 64-kanałowe lub czy zawierają jakieś dodatkowe, niewidoczne komendy sterujące. Nie ma znaczenia również częstotliwość próbkowania oraz niezgodności sygnałów ze specyfikacją MADI. Dzięki specjalnie zaprojektowanej korekcji i wysokiej czułości wejść do łączenia urządzeń można wykorzystywać kable koaksjalne o długości nawet 100 m.

Przykłady Wykorzystania MADI Bridge:

* matryca MADI 8 x 8
* podwójny konwerter MADI optyczno-koaksjalny i koaksjalno-optyczny
* dystrybutor, patchbay, router MADI.

Idealnym partnerem dla MADI Bridge jest RME MADI Converter, który będzie konwertował koaksjalne sygnały wejściowe i wyjściowe MADI Bridge na sygnały optyczne, których wykorzystanie jest niezwykle korzystne w sytuacjach live i instalacjach oraz podczas wysyłki sygnałów na dalsze odległości. W idealnej sytuacji MADI Bridge powinien spoczywać nad konwerterem MADI Converter, wówczas wejścia i wyjścia koaksjalne obu urządzeń będą umieszczone jedne nad drugimi, co pozwoli połączyć je z pomocą krótkich kabli.

Możliwości

Na panelu czołowym ulokowano 8 alfanumerycznych wyświetlaczy LED pokazujących sposób łączenia wejść z wyjściami urządzenia. Źródło sygnału wejściowego [1 - 8] można w łatwy sposób przełączyć z pomocą dwóch dedykowanych przycisków przypisanych do każdego kanału. Można również zdefiniować ustawienie zerowe, które nie przypisuje do wyjścia żadnego z wejść. Co więcej, oprócz możliwość dowolnego łączenia wejść z wyjściami można również sygnały z pojedynczego wejścia skierować do kilku wyjść jednocześnie, dzięki czemu MADI Bridge może w takiej konfiguracji pracować jako dystrybutor sygnałów. Nie ma natomiast możliwości skierowania sygnałów pochodzących z kilku wejść do jednego wyjścia - to zadanie zarezerwowane jest dla mikserów cyfrowych.
Na panelu czołowym urządzenia, nad każdym polem pozwalającym przypisać sygnał wejściowy do wyjściowego znajduje się puste miejsce, do którego można przykleić kawałek taśmy z nazwą podłączonego urządzenia. Ułatwi to orientację w ustawieniach nawet w przypadku wykorzystania wszystkich wejść i wyjść jednocześnie. Ulokowana skrajnie po lewej sekcja Lock pozwala zarówno blokować klawisze, jak również blokować zdalny dostęp do urządzenia przez MIDI. Dzięki temu MADI Bridge jest w chroniony przed przypadkową zmianą ustawień i błędami.
W momencie wyłączenia zapamiętywane są ostatnie ustawienia urządzenia. Ponadto użytkownik ma dostęp do 9 komórek pamięci, w których można zapisywać najczęściej wykorzystywane ustawienia. Ustawienie o numerze 0 jest skonfigurowane jako funkcja Panic, które rozłącza wszystkie aktywne połączenia. Sposób wyboru ustawień zapisanych w pamięci odbywa sie dwuetapowo - najpierw wyszukujemy potrzebne ustawienie, a w drugim kroku aktywujemy je z pomocą przycisku Recall. W przypadku zmiany ustawień dokonanych w obrębie presetu na wyświetlaczu z numerem ustawienia i na wyświetlaczu edytowanego kanału pojawia się dyskretna informacja w postaci małej kropki.
Na panelu czołowym umieszczono wyświetlacz matrycowy złożony z 64 diod LED, na którym wyświetlane są informacje na temat aktualnego sposobu połączenia wejść i wyjść urządzenia. Matryca okazuje się niezwykle użyteczna podczas wyboru ustawień zapisanych w pamięci, bowiem jeszcze przed zaakceptowaniem danego presetu pokazywane są na niej szczegółowe informacje na temat wczytywanej konfiguracji.

RME MADI Bridge - płyta tylna

Płyta tylna MADI Bridge jest przejrzysta i uporządkowana. Ulokowano na niej 6 koaksjalnych wejść i wyjść BNC, 2 wejścia i wyjścia optyczne oraz dwa złącza MIDI, które zapewniają ogromną elastyczność i kompatybilność.
MADI Brigde jest kompatybilny z interfejsami MADI firm Harrison, Sony, Merging, Lawo, Euphonix, Stagetec, Jünger, Audio Service, Soundtracs, AMS i innych.

Zdalne Sterowanie

MIDI RemoteParametry MADI Bridge mogą być swobodnie edytowane z pomocą komunikatów MIDI, a status wszystkich ustawień może być swobodnie odczytywany również przez MIDI. Każde z urządzeń MADI Bridge w łańcuchu może posiadać własny identyfikator, dzięki któremu istnieje możliwość niezależnej kontroli urządzeń na pojedynczym kanale MIDI.
Z naszej witryny internetowej można pobrać program MIDI Remote dla Windows, który będzie wykorzystywał dowolny port MIDI zainstalowany w systemie do sterowania i pobierania ustawień z podłączonych do komputera urządzeń MADI Bridge.
Niezwykle interesującą kombinacją jest połączenie MADI Bridge z kartą RME Hammerfall DSP MADI i konwerterem RME ADI-648, które pozwalają na transmisję sygnałów MIDI kablami MADI i w konsekwencji sterowanie MADI Bridge umieszczonym nawet w dużej odległości od komputera.

Akcesoria

* ONK0100: optyczny kabel sieciowy MADI 1 m
* ONK0300: optyczny kabel sieciowy MADI 3 m
* ONK0600: optyczny kabel sieciowy MADI 6 m
* ONK1000: optyczny kabel sieciowy MADI 10 m
* ONK2000: optyczny kabel sieciowy MADI 20 m.[img:1][img:2]
Konwertery ad/da Procesory dźwięku

Gdzie kupić?

RME Audio RME Audio www.rme-audio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > RME Audio rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości