TC VPD1

TC VPD1

6 lipca 2007, 13:18
Producent: TC Electronic
Klasyczny Przedwzmacniacz | Overdrive VPD1 to coś więcej niż tylko zwykły efekt Overdrive. Dzięki dodatkowej sekcji Boost, możliwości podbicia dużych i średnich częstotliwości, zdalnemu sterowaniu oraz symulatorowi klasycznych głośników VPD1 jawi się jako niezwykle uniwersalny pedał gitarowy. Naukowcy pracujący w TC Electronic zaprojektowali VPD1 w taki sposób, aby reprodukował ciepłe, przesterowane brzmienie, które normalnie można uzyskać tylko z pomocą mocno rozkręconego wzmacniacza lampowego.Podczas tworzenia VPD1 poczyniono trzy założenia, którym dostosowano cały projekt. Są to: prosta obsługa, dobre brzmienie i ponadczasowy design. Dzięki temu VPD1 reprezentuje najlepsze cechy dobrego efektu gitarowego bez zbędnego koloryzowania brzmienia i niepotrzebnych dodatków, których obecność byłaby związana z koniecznością pogodzenia się z niekorzystnymi kompromisami.

VPD1 to również znakomity dodatek do systemu TC G-System, który pozwoli wzbogacić go o charakterystyczną i prostą sekcję Overdrive dodającą blasku brzmieniu każdej gitary. Nieocenione usługi oddaje tu funkcja Boost, po aktywacji której uzyskujemy nasycone i mocne brzmienie solowe z długą fazą wybrzmiewania. Dodatkową cechą sekcji Boost jest możliwość podbicia dużych (Top) i średnich (Mid) częstotliwości, dzięki którym brzmienie staje się ostrzejsze i bardziej wyraziste.VPD1 został wyposażony w unikalny układ, który dokładnie powiela każdą grupę komponentów oryginalnego, klasycznego wzmacniacza gitarowego, włączając w to dynamiczną interakcję zachodzącą pomiędzy komponentami. Dzięki temu pełni nie tylko rolę efektu Ovedrive, ale również niewielkiego przedwzmacniacza pozwalającego uzyskać szeroki wachlarz brzmień, od ledwie słyszalnego przesterowania po warczące barwy solowe.

W ścieżce sygnałowej urządzenia sekcja Boost jest ulokowana przed sekcją Drive, co oznacza, że dodatkowo wzmocniony sygnał gitarowy nie tylko jest głośniejszy, ale również staje się bardziej przesterowany. To idealne rozwiązanie podczas przełączania się pomiędzy grą rytmiczną a solową. Funkcja zdalnego sterowania daje możliwość włączania i wyłączania funkcji Boost z poziomu systemu gitarowego TC G-System lub dowolnego innego systemu przełączającego bazującego na przekaźnikach. Dla wygody użytkowników zaimplementowano również przełączniki Top i Mid Boost zapewniające wygodną eksploatację brzmień VPD1.
We wnętrzu VPD1 zaimplementowano filtr symulujący charakterystykę głośnika, który jest niezwykle użyteczny w studiu i podczas ćwiczenia. Ów filtr, który można wyłączyć z pomocą dedykowanego przycisku, bazuje na tych samych założeniach, co moduł przesterowania VPD1 i podkreśla klasyczne korzenie nowego pedału TC Electronic.

Cechy

* złącze Remote Control - bezproblemowa integracja z systemem gitarowym TC G-System
* funkcja Boost - jej aktywacja powoduje większe wysterowanie kanału Drive, a przez to większe przesterowanie
* przełącznik Flat / Top Boost / Mid Boost
* Boost - włącznik kanału Boost
* Drive - regulator wielkości przesterowania kanału Drive
* Level - regulator poziomu głośności na wyjściu aktywnego pedału
* Bass - tłumienie małych częstotliwości w kanale Boost
* SPK SIM (symulator głośnika) - filtr symulujący odpowiedź częstotliwościową klasycznego głośnika gitarowego
* Tone - regulator tone pozwala tłumić najwyższe częstotliwości jednocześnie na obu kanałach
* kontrolka Boost - sygnalizuje aktywność trybu Boost
* kontrolka On - sygnalizuje aktywność VPD1[img:1]
Efekty Kostki podłogowe Przedwzmacniacze

Gdzie kupić?

TC Electronic TC Electronic www.tcelectronic.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > TC Electronic rozwiń listę sklepów

Gitara

Washburn EA20S już w ofercie polskiego dystrybutora
Więcej wiadomości