Sound Import dystrybutorem marki AUZENTECH

Sound Import dystrybutorem marki AUZENTECH

5 maja 2008, 14:24
Producent: Auzentech

Z radością informujemy, że firma SOUND IMPORT została wyłącznym dystrybutorem kart dżwiękowych firmy AUZENTECH.

[img:1]

Jedyne karty dźwiękowe oferujące w czasie rzeczywistym sprzętowe kodowanie i dekodowanie do 7.1, mogą obsługiwać zarówno filmy DVD , muzykę jak i gry!!!

[img:2]

Najnowsza karta dźwiękowa X-Plosion 7.1 Cinema firmy Auzentech jest ośmiokanałową kartą pracującą z jakością 24-bit/96 kHz na wyjściach i 48 kHz /16 bit na wejściu. Jej specyficzną cechą jest obsługa DTSŸ Connect czyli zdolność do kodowania dźwięku w czasie rzeczywistym, i przesyłania go z komputera do amplitunera za pomocą tylko jednego kabla cyfrowego (oczywiście karta pozwala również połączyć komputer ze sprzętem audio w typowy analogowy sposób za pomocą wielu zwykłych kabli).

[img:3]
Dlaczego powstała taka karta dźwiękowa? Otóż, gdy zamierzamy przesłać analogowo dźwięk z komputera do sprzętu HiFi, czy amplitunera DTS często powstają problemy z tzw przydźwiękiem. Duża liczba kabli-połaczeń niesymetrycznych (np. dla dźwięku 7.1 – 8 przewodów), a także problemy związane z uziomem komputera i sprzętu audio, denerwują i zniechęcają użytkowników do pełnego wykorzystania systemu audio-wideo. Wysoki poziom szumów w głośnikach także wpływa na zmniejszenie dynamiki i spłaszczenie całości obrazu dźwiękowego.Na szczęście karta X-Plosion 7.1 Cinema rozwiązuje całkowicie ten problem, sposób połączenia cyfrowego za pomocą przewodu optycznego kompletnie eliminuje przydźwięk z sieci, zwiększa użyteczną dynamikę, a ponadto dostarcza nam nowe możliwości i funkcje:

Enhanced Theatrical Experience™funkcja polegająca na ekstremalnym podniesieniu jakości dźwięku na wyjściach analogowych, przez ograniczenie strat konwesji, strat przesyłu i eliminacji zniekształceń.( nowość)

DolbyŸ Digital Live – obsługa kodowania w czasie rzeczywistym. Zamienia każdy sygnał audio na strumień DolbyŸ Digital, co umożliwia przesyłanie i odtwarzanie każdego dźwięku w systemach kina domowego. Dzięki tej technologii, komputer lub konsola gier może być połączona z twoim sprzętem DolbyŸ Digital bądź cyfrowym systemem głośników za pomocą tylko jednego cyfrowego połączenia.

DTS Neo PC, funkcja, która typowe stereofoniczne nagranie zapisane jako: MP3, WMA czy zwyczajne nagranie na płycie CD potrafi zakodować do przestrzeni 7.1.

DTS Interactive ™ - funkcja ta umożliwia zakodowanie dwu lub wielokanałowego dźwięku w najwyższej rozdzielczości LPCM ( 48 kHz i 1,5 Mbps) i przesłania do sprzętu DTS obsługującego dźwięk przestrzenny.

Swappable dual DIP type OPAMP Dzięki zainstalowanym fabrycznie wzmacniaczom operacyjnym OPAMPS (LM4562 -front L/R i JRC 5532 -B.S & Cent/S.W), dźwięk karty Auzen X-Plosion 7.1 Cinema jest na najwyższym poziomie, ale na podkreślenie zasługuje fakt, że producent daje użytkownikowi możliwość wymiany pokładowych wzmacniaczy operacyjnych dlatego umieścił je na podstawkach. Umożliwia więc indywidualne kształtowanie brzmienia karty według własnego upodobania słuchacza.

Support max 7.1 channel playback zapewnia; przesyłanie przez wyjścia analogowe dźwięku do głośników w systemach 5.1 oraz 7.1 przy użyciu programów PowerDVD oraz WinDVD; obsługę systemu głośników: 4, 5.1 i 7.1 przy odtwarzaniu wielokanałowych MP3 ze wspomaganiem sprzętowym Directsound. W grach zapewnia obsługę: Sensaura CRL3D HRTF 3D z pozycjonowaniem przestrzennym MultiDrive, EnvirommentFX, ZoomFX, MacroFx, A3D 1.0, EAX 1.0 2.0 DirectSound 3D SW.

Non-PCM Dolby Digital and DTS stream pass through wyjście SPDIF pozwala przesyłać formaty niezgodne z PCM Dolby Digital i DTS poprzez wyjście cyfrowe do dekoderów i odbiorników AV.

Support Karaoke obsługa karaoke usuwająca echo, wokal z piosenki,wyposażona w funkcję „magiczny głos”.

Anti-Pop control circuit funkcja zapewniająca usuwanie tzw ”dmuchnięć” w membranę mikrofonową.

Xaer 3D funkcja symulująca efekt wędrującego głośnika.
opinia użytkownika:„Następnie pozwoliłem karcie sprawdzić się podczas oglądania filmu. Dźwięki czy to w formacie DVD czy div/x brzmią przepięknie i dają niesamowite odczucia! W połączeniu z DSP w amplitunerze wprawiają w zachwyt i zniechęcają mnie do odwiedzania kina :P”
całość opinii dostępna jest pod linkiem: http://www.xplosiondts.yoyo.pl/

[img:4][img:5]

Specyfikacja:

liczba wejść analogowych:   2
liczba wyjść analogowych:   8
liczba wejść cyfrowych:   2
liczba wyjść cyfrowych:   2
przetwornik A/D:   16bit/48kHz
przetwornik D/A:   24bit/96kHz
poziom wejść:   -10 dBu
poziom wyjść:   -10 dBu
rodzaj wejść   stereo
rodzaj wyjść   stereo
gniazda wejściowe: mały jack
gniazda wyjściowe: mały jack
Ilość wejść mikrofonowych:   1
Łączna liczba wejść:   2
Łączna liczba wyjść:   8
Minimalna latencja   0 ms
wejsćie SPDIF
wyjśćie SPFID
wejśćie TosLink
wyjśćie TosLink
funkcja Ful Duplex: TAK
32-bit Bus mastering
Czestotliwości próbkowania: 96 / 48 / 44,1 kHz
Magistrale: PCI

Właściwości:
Karta do zainstalowania wewnątrz komputera

Zastosowanie:              Do Home RecordinguDo DVD & Gier
 

Interfejsy audio PCI / PCMCIA

Gdzie kupić?

Auzentech

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Auzentech rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia FX Collection 5 - Ulepszaj, przekształcaj, twórz!
Więcej wiadomości