Prezydenckie nagłośnienie Community

Prezydenckie nagłośnienie Community

9 sierpnia 2008, 10:00
Producent: Community
Dystrybucja: TOMMEX
Keystone to miejscowość w Południowej Dakocie, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Na znajdującym się w tym miejscu wzgórzu Rushmore rzeźbiarz Gutzon Borglum wraz z liczącą ponad 400 osób ekipą pracowników uwiecznił twarze najsłynniejszych prezydentów Ameryki: Waszyngtona, Jeffersona, Lincolna oraz Roosvelta. Trwającą 14 lat „budowę” ukończono w 1941 roku. Do dziś góra Rushmore pozostaje jedną z największych atrakcji Stanów Zjednoczonych, która swoim podniosłym charakterem uświetnia najważniejsze uroczystości Ameryki.

[img:1:L] U stóp wzgórza w 1998 powstał amfiteatr, muzeum, centrum handlowe, restauracje i inne rozrywki przygotowane dla odwiedzających – wszystkie obiekty wyposażono w system rozgłoszeniowy. Jednak mroźne zimy na przemian z upalnymi latami wymusiły modernizację systemu, która miała zagwarantować pełną funkcjonalność wszystkich urządzeń w czasie najtrudniejszych warunków atmosferycznych.

„By spełnić trudne wymagania i jednocześnie zwiększyć funkcjonalność trzeba było stworzyć dwa oddzielne systemy.” – tłumaczy Mike Moore (przedstawiciel wykonawcy projektu). Pierwszy z nich składa się z czterech stref, w których wykorzystano łącznie 21 głośników Community R.5. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było nagłośnić kolejno: taras widokowy znajdujący się na tyłach amfiteatru, kompleks restauracyjny wraz z galerią handlową, parking wielopoziomowy oraz centrum informacyjne. 

System w poszczególnych strefach pełni głównie funkcję rozgłoszeniową. Podział pozwala na transmisję sygnału do wybranej strefy lub jednocześnie do wszystkich. Każda strefa została wyposażona swój mikser i wzmacniacz co pozwala z każdego miejsca sterować całym systemem.

Drugi system został dedykowany specjalnie na potrzeby amfiteatru, gdzie regularnie odbywają się imprezy masowe – pokazy filmów, koncerty jak również nocne pokazy świateł. Aby w pełni zaspokoić potrzeby akustyczne obiektu zdecydowano się wykorzystać 20 zespołów głośnikowych Community WET 315. W wyniku przeprowadzonych symulacji część z nich została umieszczona na dwóch wieżach FOH, pozostałe natomiast ustawiono na wieżach opóźniających. Całość skonfigurowano w taki sposób by w przypadku potrzeby sygnał z amfiteatru można było wysłać do drugiego systemu.

„Wybór zespołów głośnikowych Community był podyktowany bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi. Nie ważne czy pada deszcz, śnieg czy świeci słońce – głośniki Community radzą sobie w każdych warunkach.” – tłumaczy Moore.

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa
Mini wersja uwielbianego profilera
Więcej wiadomości