SE ELECTRONICS  sE USB2200a - mikrofon pojemnościowy

SE ELECTRONICS sE USB2200a - mikrofon pojemnościowy

5 marca 2008, 13:52
Producent: Sennheiser
Monitoring Słuchawkowy Bez Opóźnień

USB2200a to pierwszy mikrofon USB wyposażony w funkcję Zero-Latency Monitoring. Producenci konkurencyjnych produktów przedstawiają plany produkcji mikrofonów USB z funkcją monitoringu, przy czym dotyczy on tylko sygnałów odtwarzanych z komputera pomijając dźwięki zbierane przez mikrofon. Z tego też powodu funkcja monitoringu staje się praktycznie bezużyteczna, bowiem artysta nagrywający ślady wokalne nie ma możliwości bezpośredniego podsłuchu wykonywanej partii zmiksowanej ze śladami odgrywanymi z komputera do momentu, aż wokal nie zostanie zarejestrowany. W przypadku USB2200a artysta ma możliwość bezpośredniego podsłuchu wykonywanej partii i regulacji balansu pomiędzy nagrywanym wokalem a poziomem głośności śladów odgrywanych z komputera.

Sygnał Wyjściowy Dostępny Jednocześnie na Wyjściu Analogowym i Cyfrowym

Dzięki unikalnej konstrukcji mikrofonu USB2200a możliwa jest jednoczesna rejestracja sygnałów pojawiających się zarówno na analogowym wyjściu XLR mikrofonu jak i na wyjściu USB. Dzięki temu mikrofon może pracować jako normalny mikrofon studyjny sE 2200a polaryzowany z pomocą zasilania Phantom podawanego z miksera lub przedwzmacniacza. Jest to zatem niezwykle uniwersalne rozwiązanie, niespotykane wśród produktów konkurencji.

Praca w Trybie Plug and Play

W układach znajdujących się wewnątrz mikrofonu zaszyto dedykowane sterowniki umożliwiające rozpoczęcie współpracy z komputerem bez konieczności instalowania dodatkowych driverów. Dzięki temu USB2200a jest prawdziwym mikrofonem Plug and Play - wystarczy podłączyć go do komputera i od razu można rozpocząć pracę.

Warunki Zasilania

Specjaliści z firmy sE Electronics na potrzeby mikrofonu USB2200a opracowali szereg układów, oprogramowania i technologii sprzyjających nagrywaniu sygnałów z wykorzystaniem portu USB. Jest to niezwykle istotne dla produktu finalnego i jego użytkowników, którzy na codzień będą z nim pracować. Głównym problemem, jaki napotkali inżynierowie było uzyskanie zasilania Phantom +48 V polaryzującego kapsułę na podstawie niskiego, 5-woltowego napięcia zasilającego obecnego na portach USB komputera. Jest to o tyle ważne, że bez odpowiedniego zasilania wzmocnieniu ulegają wszystkie niekorzystne zakłócenia, jakie mogą pojawić się podczas współpracy z komputerem, co znacząco wpływa na pogorszenie jakości dźwięku. Z tego też powodu napięcie pobierane z portu USB jest odpowiednio transformowane i do kapsuły doprowadzane jest czyste napięcie o odpowiednich parametrach. W wyniku tych zabiegów jakość dźwięku mikrofonu zasilanego przez USB jest taka sama, jak w przypadku zasilania go tradycyjnym zasilaniem Phantom pobieranym z miksera lub przedwzmacniacza.
[img:1]
Mikrofony Pojemnościowe Instrumentalne

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

25 lat minęło… Jubileusz rodziny Evolution Wireless Snnheisera
Więcej wiadomości