Premiera - Peavey JSX 50

Premiera - Peavey JSX 50

17 marca 2009, 00:00
Producent: Peavey
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Jeszcze w tym roku do rodziny wzmacniaczy JSX dołączy 50-watowa głowa, najnowszy z efektów współpracy Peavey z Joe Satrianim.

[img:1]

Podobnie jak trzy-kanałowa głowa JSX i JSX Mini Colossal, nowy piecyk JSX 50 skonstruowany został, aby dać gitarzystom szeroką barwę brzmień, która pozwoli na wyrażenie swoich pomysłów w najróżniejszych muzycznych stylach. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Wraz z tą głową bowiem, Peavey i Satriani zredefiniowały klasyczny model 50-watowego wzmacniacza.

 

[img:2]

„W zasadzie, 50-watowe wzmacniacze zawsze miały idealną ilość mocy, by wytworzyć rock’n’rollowy żywioł” – mówi Satriani – „z tym, że złota era 50-watówek nie posiada zbyt wielu wzmacniaczy z taką różnorodnością brzmień, które byłyby użyteczne podczas koncertów. Peavey i ja mogliśmy wreszcie wyjść z pomysłem naprawdę czadowego, 50-watowego wzmacniacza, osadzonego w nowoczesnych realiach, o tłustym brzmieniu, które uderza prosto w twarz.”

Moc JSX 50 bije z 5 lamp 12AX7 na przedwzmacniaczui pary 6550 na końcówce mocy. Wzmacniacz wyposażony będzie w 2 niezależne kanały z 3-zakresowym EQ. Zarówno kanał czysty (clean) i crunchowy zawierają pokrętła master volume i preamp gain, tak by gitarzyści mogli swobodnie poruszać się pomiędzy mocą przedwzmacniacza i końcówki. Na kanale crunchowym został dodany dopalacz (boost switch) i sześciopozycyjny przełącznik attack, który podkręca akcję basów.

Wbudowany w tylny panel interfejs mikrofonowy Peavey MSDI eliminuje potrzebę nagłaśniania wzmacniacza przez mikrofon, pozwalając na podpięcie JSX bezpośrednio pod stół mikserski lub inne urządzenie do nagrywania. Dodatkowo, znajdziemy liniowe wyjście z korekcją poziomu, aktywną pętlę efektów z kontrolą wysyłki/zwrotu, możliwość wyboru impedancji i jack do zwiększenia lampowego napięcia bias.

Premiera JSX 50 została przewidziana na drugi kwartał 2009. Na chwilę obecną zachęcamy do sprawdzenia JSX Head i JSX Mini Collosal, stworzonych we współpracy z mistrzem Joe Satrianim.

Wzmacniacze Głowy gitarowe

Gdzie kupić?

Peavey Peavey peavey.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Peavey rozwiń listę sklepów

Gitara

Mini wersja uwielbianego profilera
Więcej wiadomości