Focusrite Liquid Mix 16

Focusrite Liquid Mix 16

19 października 2009, 00:00
Producent: Focusrite
Dystrybucja: AUDIOTECH

FOCUSRITE Liquid Mix 16 - najnowszy produkt z wielokrotnie nagradzanej serii Focusrite Liquid, po raz kolejny udostępniającym potęgę Liquid Mix szerszemu gronu ludzi.

[img:1]

Focusrite Liquid Mix 16 jest zewnętrznym kontrolerem, który łączy klasyczne emulacje EQ oraz kompresje z zabójczo prostą obsługą. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy brzmienie podobne do urządzeń, które prawdopodobnie znajdziemy w każdym znanym studio na świecie. Każdy z szesnastu kanałów zapewnia wybór odpowiedniej emulacji EQ i kompresora ze specjalnie wyselekcjonowanego, znakomicie brzmiącego zestawu emulacji klasycznych jak i nowoczesnych urządzeń analogowych. 40 kompresorów oraz 20 equalizerów są dostępne od razu w zestawie, a kolejne można ściągnąć za darmo ze strony Focusrite. 

Każdy kanał może być załadowany bezpośrednio do sekwencera jako plugin w formatach: VST, AU lub RTAS - będzie działał we wszystkich DAW'ach z możliwością ładowania wtyczek (m.in. z Pro Tools, FL Studio, Cubase, Live). Urządzenie można wzbogacić także o kartę rozszerzającą - powiększającą ilość kanałów Liquid Mix 16  z 16 do 24 przy próbkowaniu 48 kHz). Liquid Mix 16 bazuje na opatentowanej technologii Dynamic Convolution ( w skrócie to technologia odpowiedzi impulsowych pobranych z rzeczywistych urządzeń) oraz na procesorze DSP, więc nie obciąża to w najmniejszym stopniu komputera, pozwalając zaoszczędzić jego moc do innych celów.

[img:2]

DSP w Liquid Mix 16 umieszczony jest w ładnym, eleganckim panelu sterującym i łączy się z komputerem za pomocą kabla firewire. Fizyczny metering, obrotowe kontrolery oraz przyciski znane z Liquid Mix znajdują się na również na panelu Liquid Mix 16. Sprzętowy kontroler pozwala na proste sterowanie, co bezpośrednio wpływa na lepszy i bardziej przyjazny sposób edytowania ustawień. Każdy kanał może być wybierany z kontrolera zewnętrznego z poziomu sekwencera albo z innego kontrolera zewnętrznego, używając tego samego GUI co w Liquid Mix, który funkcjonuje jako plugin. Seria Liquid była wielokrotnie nagradzana, stając się wielkim hitem wśród właścicieli małych, projektowych studiów w zastosowaniu post-produkcyjnych oraz audytoriach. Nie można też zapominać o ogromnych możliwościach podczas występów na żywo.

[img:3]

Liquid Mix 16 zyskuje z każdym dniem coraz szersze grono odbiorców na całym świecie wprowadzając stare, niezapomniane brzmienie oraz kompletną niezawodność stosując najnowocześniejsze rozwiązania. 

Cechy:

 • połączenie poprzez FireWire,
 • multum możliwości brzmieniowych: 
  • 40 typów kompresorów i 20 typów equalizerów,
 • realistyczne brzmienie dzięki technologii Dynamic Convolution,
 • pluginy wsparte sprzętowym, dedykowanym procesorem DSP
  (do 16 instancji Liquid Mix lub do 24 z opcjonalnym modułem rozszerzającym ),
 • 12 diodowy miernik LED wyświetlający poziom wejściowy
  i wyjściowy.Zobacz jakie recenzje otrzymał  Liquid Mix 16:

Recenzja z Audio Media Powered-plug-ins:

Lipiec 2008

“Po zadziwiająco krótkim czasie kontroler zaczyna wtapiać się w tło – odkryjecie, że sięgacie po niego i dokonujecie zmian bez odczuwania ciągłego rozpraszania, które towarzyszy edycji ustawień za pomocą myszki na ekranie monitora.”

„Brzmieniowo, Liquid Mix oferuje spory wybór emulowanych efektów. Mimo, iż jego funkcjonalność ogranicza się do korekcji i kompresji, ma się odczucie, że jest to produkt zaprojektowany bardziej dla inżynierów, aniżeli sypialnianych półetatowców.”

„Każdy tu coś dla siebie znajdzie, od ziarnistych, jasnych efektów tranzystorów po mięsiste brzmienie. Plug-in charakteryzuje się rozpoznawalną precyzją i brzmieniem, które jest słodkie aczkolwiek nie jest piskliwe…”

„Jako jedna z bardziej przystępnych opcji, Liquid Mix ma wiele do zaoferowania. To nie sypialniana magiczna maszyna pokrywająca się kurzem, ale sprzęt do którego potrzeba doświadczonej pary uszy, by wydobyć z niego to co najlepsze. Brzmi jak profesjonalne narzędzie - niezwykłe osiągnięcie łączące w sobie zdalną kontrolę oraz niska cenę.”


Recenzja z Recording Magazine

Justin Peacock

“Liquid Mix brzmi wspaniale, właściwie to brzmi fantastycznie.”

„Polubiłem także sam kontroler. Jest naprawdę nieźle skontruowany, posiada solidną budowę i zajmuje mało miejsca na moim biurku.”

„Uwielbiam używać Liquid Mix podczas masteringu. Mogę dodać plug-in, rozsiąść się wygodnie i słuchać, koncentrując się na brzmieniu, zmieniając ustawienia na kolanach.”

„To naprawdę fantastyczny produkt”

Cytaty z Audio Media Magazine:

David Helpling 

“Z łatwością spodziewałbym się produktu, który będzie twierdził, że potrafi to co Liquid Mix i kosztuje trzy razy tyle.”

„ Kontroler Liquid Mix jest solidny i bardzo dobrze wykonany.”

„Od razu sięgnąłem po emulacje kompresorów Neve i Fairchild nakładając je na wokal Lind’y i byłem zaskoczony tym jak kolorują i nadają klasycznego charakteru brzmieniu, tak jak się spodziewałem.”Cytaty z Future Music Magazine

Kent Carmical

„Liquid Mix może być zasilany poprzez łącze FireWire, tak więc duży plus dla zespołu Focusrite.” „Jak przystało na profesjonalny, pierwszej klasy koncern audio, Liquid Mix od Focusrite wyróżnia się brzmieniem i zaryzykował bym stwierdzenie, ze to najlepszy plug-in jaki kiedykolwiek słyszałem.”

„Zdaje się, że wszyscy producenci specjalizujący się w tworzeniu emulacji starych sprzętów złotej ery przynajmniej próbują nadać interfejsom swoich tworów wygląd na swój sposób nawiązujący i inspirowany oryginałami, ale Focusrite pluje w twarz konwencji nadając swoim wtyczkom uniwersalną szatę graficzną.”Recenzje z Computer Music Magazine

"Miło nam oznajmić, że Liquid Mix faktycznie jest w stanie obsłużyć tyle kanałów o ilu jest mowa, co więcej na każdy z nich rzeczywiście można nałożyć kompresję i korekcję.”

„Liquid Mix posiada niewielką latencję, lecz nie jest ona tak zauważalna jak w przypadku innych urządzeń, więc spokojnie można grać patterny i riffy z zaprzęgniętą wtyczką.”

„… wraz z Liquid Mix, otrzymujemy wszystkie kontrolery których nam potrzeba od razu po wyjęciu z pudełka. Co więcej, są niesamowicie przejrzyste i ładnie wyeksponowan; tak jak pokrętła na panelu, tak samo otrzymujemy dedykowane przyciski, a nawet wyświetlacz LCD.”

„Ale czyż najważniejszą cechą Liquid Mix nie jest jego – brzmienie? Stwierdzenie, że jest idealne to żadna przesada.”

„Więc czy rzeczywiście warto zabulić za Liquid Mix? Czy warto dla ‘zaledwie’ korektora i kompresora? Są inne wspaniałe emulacje na rynku… ale jeżeli rozważymy relatywnie niski koszt i mnogość emulacji modeli jakie oferuje, pudełko od Focusrite’a jest całkowicie przekonujące.”WERDYKT:

 • Powalające brzmienie
 • Ogromna Wartość
 • Potężny
 • Szeroka gama dostępnych emulacji
 • Stabilność
 • Łatwość obsługi

-

 • Standarowe GUI może powodować czasami problemy
 • Ukryte Nazwy Emulacji


OCENA -10/10

NAGRODY – Wybór Konsumentów + wydajność + Cena/jakość Oprogramowanie i DAW Syntezatory Kontrolery MIDI USB

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Focusrite rozwiń listę sklepów

Studio

Tascam Portacapture X6 - Prosty sposób na rejestrację dźwięku
Więcej wiadomości