Old Time Radio świątecznie?

Old Time Radio świątecznie?

2 listopada 2009, 02:23
Płyta świąteczna wydana udziałem Gusstaff Records? To chyba ostatnia rzecz, jakiej można się spodziewać... W zalewie ckliwych, słodkich, naiwnych i w większości okropnie tandetnych piosenek granych w rozgłośniach radiowych w grudniu każdego roku propozycja zespołu Old Time Radio wydaje się być czymś zupełnie innym, czasem trochę przewrotnym podejściem do świątecznego tematu (pierwszy utwór nazywa się "I Hate Christmas").
[img:1]
"Sketches For Another Christmas Songbook" to - jak sama nazwa wskazuje - zbiór piosenek pisanych z myślą o Świętach Bożego Narodzenia. Utwory powstawały stopniowo od 2003 roku z przeznaczeniem na świąteczne prezenty dla rodzin i przyjaciół zespołu. Teraz zebrane na jednej płycie wraz z nowymi kompozycjami stanowią spójną i przemyślaną całość. Wszystkie piosenki, mimo dzielących je czasem kilku lat, łączy zimowy, świąteczny klimat i brzmienie.

"Sketches..." to najbardziej kameralna płyta Old Time Radio. Muzycy niemal całkowicie zrezygnowali z elektroniki na rzecz oszczędnych aranżacji, opartych głównie na akustycznych dźwiękach gitary, pianina, mandoliny, dzwonków i kalimby, często z wyeksponowanymi harmoniami wokalnymi. Brzmienie jest chropowate, bez upiększeń, naturalne. To zupełnie inna płyta świąteczna - daleka od tandetnego przesłodzenia, nagrana z dystansem, poczuciem humoru, ale również pełna ciepła i melancholii.Wszystkie utwory są autorstwa zespołu.

Album promuje piosenka "Christmas With You" nagrana z gościnnym wokalnym udziałem Julii Marcell.Zespół Old Time Radio powstał w 2001 roku w Trójmieście. Od początku tworzą go Tomasz Garstkowiak (głos, gitara), Magda Szkudlarek (głos, instrumenty klawiszowe) i Piotr Salewski (głos, gitara basowa). Zespół ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatnia "Just Because We Were Wrong" ukazała się w 2008 roku nakładem Gusstaff Records.

Tracklista:

01. I Hate Christmas
02. L.O.V.E. Love
03. On a Cold And Frosty Night
04. Christmas With You
05. Winter Theme
06. December 24th: Barcelona - Arsenal
07. Someone Like You
08. Winter Came So Early
09. No Christmas Today
10. Summer Memories
11. Do You Remember

Muzyka

Colours of Ostrava już w lipcu
Więcej wiadomości