Gavari Violin – skrzypce XXI wieku

Gavari Violin – skrzypce XXI wieku

3 listopada 2009, 13:25

Mówi się, że skrzypce na przestrzeni 300 ostatnich lat nie zmieniły się aż tak bardzo. Światowej klasy muzycy grający na tym instrumencie marzą o skrzypcach stworzonych przez Antonio Stradivariego. Oczywiście dla przeważającej większości pozostaje on w sferze marzeń. W takim razie designer Gerda Hopfgartner chcę zainteresować muzyków skrzypcami XXI wieku, czyli Gavari Semiacoustic Violin.

[img:1]
Współczesne skrzypce wywodzą się z baroku, mówi się, że wyewoluowały one z kilku instrumentów używanych wcześniej. Niektórzy twórcy uznają, że początków skrzypiec należy szukać na ziemiach polskich. Ważnym dowodem są instrumenty smyczkowe znalezione na terenie Polski w trakcie badań archeologicznych w Opolu, Gdańsku i Płocku.

[img:3]

Austriacka designerka - Gerda Hopfgartner stworzyła nowoczesną wersję skrzypiec, które nazwała Gavari Semiacoustic Violin. Jak sama tłumaczy inspirację czerpała ze zdjęć luksusowych jachtów i kobiecego stylu okresu rococo. Dzięki temu udało jej się połączyć nowoczesny design z nutką klasycznych kształtów, odchodząc przy tym od baroku. Model ten zostanie oficjalnie przedstawiony podczas pokazów Tokyo Designers Week. Pani Hopfgartner przekonuje: “jeśli chcesz przepłynąć szybko ocean to wybierzesz galeon z XVII wieku, czy luksusowy jacht z XXI wieku?”.

[img:2][img:4][img:5][img:6]

INFO: gadzetomania.pl

 

Smyczkowe Skrzypce
Björk ogłasza Cornucopia arena tour
Więcej wiadomości