Monitory Studyjne Mytho

Monitory Studyjne Mytho

29 grudnia 2009, 11:15
Producent: RCF
W każdym studiu referencyjny monitor odsłuchowy jest kluczowym narzędziem, umożliwiającym zrealizowanie miksu w gotowe nagranie.
 
Firma RCF była dotychczas kojarzona z profesjonalnym nagłośnieniem estradowym, dlatego informacja o wyprodukowaniu przez nich monitorów studyjnych z pewnością zainteresowała branżę muzyczną. RCF ma wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu głośników przeznaczonych dla nagłośnieniowców przez duże N.
 
 
Czy krok w kierunku studiów nagrań to właściwy krok RCF?
 
Przeczytajmy szerzej o nowych monitorach MYTHO, które pojawiły się już w kraju. Dystrybucja Arcade Audio.
 
Zapraszamy także na krótką relację z Messe 2009, gdzie mogliśmy bezpośrednio na stoisku RCF posłuchać nowych Mytho. 
 
 
Relacja INFOMUSIC.PL ze stoiska RCF Messe 2009

 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 
Referencyjne monitory studyjne Mytho
 
ceny: 
mytho 6:  3436 zł / szt.
mytho 8: 3972 zł / szt.
 
[img:6]

 

NEODYMOWE WOOFERY

[img:1]

Woofery Mytho posiadają chłodzone, dużej średnicy (51mm) cewki, gwarantujące bardzo dużą energię przy zwartym i kontrolowanym basie i perfekcyjną stabilność temperatury przy minimum absorpcji energii.

Woofery Mytho posiadają również unikatową technologię Impedance Control Coil, która zwiększa czułość głośnika i minimalizuje zniekształcenia, ale co najważniejsze pozwala na precyzyjną chwilową kontrolę głośnika, co ma niebagatelny wpływ do zachowania pełnej liniowości fazy woofera i tweetera w punkcie crossovera. Daje to niewiarygodną dokładność średnich częstotliwości.

 

WYSOKIEJ KLASY TWEETER

[img:2]
Monitory Mytho posiadają wysokiej klasy metalowe tweetery z delikatnymi polimerowym zawieszeniem pozwalającym na wysokie odchylenia. Membrana uformowana jest ze specjalnego stopu aluminium i magnezu zapewniając stałą, perfekcyjną kierunkowość w przenoszeniu fal nawet powyżej 10kHz. Zawieszenie zaprojektowane zostało tak, aby zapewnić jak najmniejszy rezonans i doskonałą liniowość.DSP

[img:4]

Wzmacniacze o ultra niskim poziomie szumów oraz dedykowane konwertery analogowo-cyfrowe zajmują się wzmocnieniem sygnału i jego konwersją w domenie cyfrowej. Obróbka sygnału odbywa się poprzez wysokiej jakości, dedykowany procesor DSP.

System DSP uwzględnia także „soft clippng” sygnału oraz ochronę przetworników. Specjalny algorytm działający w RCF podczas finałowej kalibracji monitorów zapewnia jej dokładność oraz eliminuje najmniejsze odstępstwa od idealnej krzywej reakcji.

 

PŁYTA WEJŚCIOWA

Interfejs na tylnym panelu oferuje kompletny zestaw narzędzi do ustawienia monitorów i zoptymalizowania ich do każdych warunków. Panel tylny wyposażony jest w symetryczne wejście combo Jack/XLR, gniazdo zasilające z bezpiecznikiem, główny włącznik mocy oraz przełącznik napięcia (115-230 V).

 

DEDYKOWANE ZASILANIE

[img:5]

Monitory Mytho to prawdziwie aktywne monitory: dwa oddzielne wzmacniacze zasilają przetworniki, 200 Watt dla niskich częstotliwości oraz 100 Watt dla wysokich. Transformatory mocy oraz kondensatory zaprojektowane zostały tak aby gwarantować maksymalną wydajność i dokładność nawet przy dużych poziomach głośności.

Design wzmacniaczy to klasyczny obwód AB, niezrównany jeśli chodzi o niskie zniekształcenia i naturalne brzmienie. Wiele uwagi poświęcono przenoszeniu transientów oraz liniowości fazy. Urządzenia wyjściowe są bezpośrednio połączone z solidnym aluminiowym stelażem i korzystają z aluminiowej obudowy, która pomaga szybko oddać wygenerowane ciepło.

ALUMINIOWA OBUDOWA

Odlewana aluminiowa obudowa to wynik wielu lat doświadczeń. Obudowa jest wewnętrznie usztywniona i wzmocniona, aby zapewnić lepsze przenoszenie niskich częstotliwości i zredukować rezonans. Wewnętrzny poziom głośności jest zmaksymalizowany w porównaniu z bardziej tradycyjnymi drewnianymi obudowami. Pionowy kąt nachylenia obudowy może zostać dostosowany pod względem pozycji odsłuchującego.

Dzięki dokładnie zakrzywionym krawędziom narożników obudowy, odbicia zostały ekstremalnie zredukowane w porównaniu ze standardowymi monitorami drewnianymi, dzięki czemu dźwięk jest perfekcyjnie odbierany przez słuchającego. Liniowość oraz kierunkowość rozproszenia dźwięku jaką zapewniają monitory Mytho skutkuje bardziej dokładnym odbiorem i procesem mixowania.

Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Studio

Artesia Pro - pianina cyfrowe prosto ze słonecznej Kalifornii
Więcej wiadomości