WNAMM10: Ibanez RGD - Nowa era brutalnego brzmienia

WNAMM10: Ibanez RGD - Nowa era brutalnego brzmienia

23 lutego 2010, 10:31
Producent: Ibanez

Ibanez przedstawia nową Serię Gitar RGD z obniżonym strojem

Wraz z nowym rokiem Ibanez wchodzi z nową edycją serii RG, czyli RGD, projektowaną z myślą o ciężkim heavy metalowym graniu. Nowe bestie, w tym model 7-strunowy mają obniżony strój. Każda gitara z serii RGD jest fabrycznie zestrojona o stopień niżej z myślą o ciężkim, growl'ującym metalu. Czasy miękkich strun już się skończyły - zacznijmy nową erę prędkości, dokładności i brzmieniowej brutalności!

[img:1]

Modele RGD emitują czyste brzmienie aż do najniższych dźwięków bez straty grywalności i wyróżniają się z pośród reszty swoimi rozszerzonymi 25.5-calowymi gryfami, komfortowymi szyjkami Wizard oraz 3 wymiarowymi wcięciami w korpusach dla wygody grania. Ostre w kształtach korpusy RGD zachowują bardzo równowagę oraz ułatwiają dostęp do wyższych progów.

RGD2120ZCSM posiada szyjkę typu Prestige Wizard i mostek Zero Bridge z ZPS/3. Siedmostrunowy RGD2127ZISH posiada szyjkę Prestige Wizard-7 oraz mostek Zero Bridge 7 wraz z w/ZSP3. Oba modele zostały wykonane w Japonii. 

Zarówno RGD320MGS jak i RGD320WH posiadają przystawki VK-DT (Down Tunz) co umożliwia szybsze, łatwiejsze i wierniejsze niższe strojenie. Szyjki Prestige Wizard II i mostki Edge III są tylko dodatkami do brzmieniowego arsenału.

[img:2]

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Ibanez rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Slash serwują nam gitarowy old school
Więcej wiadomości